Останнім часом з’явилася можливість нанести на нігті гель лак вдома, без сушіння ультрафіолетом. Чи може подібне покриття замінити так швидко набрану популярність шелак? Відразу варто відзначити: такий манікюр має тільки приблизне відношення до салонних або домашніх процедур, які вимагають сушіння в спеціальній лампі з ультрафіолетовим випромінюванням.
Покриття не буде триматися на нігтях більше 10 днів, та й нігті під ним не будуть твердокам’яними. Однак він має переваги перед шелаком.
Гель лак, який не володіє світлочутливістю: переваги
Основною позитивною якістю гель лаку без сушіння є те, що нігті перед його нанесенням не потрібно травмувати. Досить зробити звичайний манікюр, не підпилюючи нігтьову пластину. Ніяких спеціальних навичок для проведення процедури не потрібно.
Кожен тюбик з декоративним покриттям забезпечений дуже зручним щільним широким пензликом. Завдяки цьому пристосуванню наносити засіб на нігті дуже легко.
Після нанесення гелю на нігті манікюр буде виглядати професійно: насичений яскравий колір на акуратних доглянутих кистях.
Якщо колір не сподобався, то і в цьому випадку не потрібно вдаватися до додаткових дій або звертатися в салон. Досить звичайного косметичного засобу з ацетоном, щоб видалити покриття.
Після шкідливого впливу розчинника бажано покрити нігтьову пластину живильним бальзамом або маслом.
За зовнішнім виглядом манікюр, гель лаком для якого не потрібно спеціального сушіння під лампою, нічим не відрізняється від шелаку. Відколів, мікротріщин, хвиль, як при нанесенні звичайного лаку, не виникає. Ефект водяного глянцю зберігається повністю.
Тільки при контакті з водою, домашніми засобами для миття посуду, звичайною побутовою хімією, потрібно обов’язково надягати рукавички. Інакше ефект скла дуже швидко загубиться, колір потьмяніє.
Гель лак: алгоритм виконання манікюру із замінником шеллаку
Щоб гель лак затвердів без сушіння в лампі, у більшості випадків необхідно застосовувати каталізатор – спеціальний мономер ціанакрилат. Його потрібно наносити після покриття на весь ніготь, пензликом, або розпорошуючи.
Найбільш зручно купувати каталізатор у формі спрею. Речовина в тюбику коштує дешевше, але при нанесенні пензликом основне покриття можна змазати.
Існують гелі, які набувають твердість при контакті з водою. Проточний струмінь може змити покриття, тому необхідно подбати про ємністьі, в яку потрібно опускати руки, і про кубики льоду – вода повинна бути холодною.
Не варто боятися застудити пальці – для затвердіння гелю достатньо 5-7 хвилин.
Гель лак: алгоритм манікюру
Нігті очищають, готують, прибирають кутикулу. Тобто проводиться звичайна процедура;
Близько 30 хвилин чекають, поки нігтьові пластини «відпочинуть», потім їх знежирюють. Якщо вибране звичайне мило, то доведеться після контакту з водою почекати ще близько півгодини;
Наноситься першим шаром базовий засіб, що охороняє від агресивного впливу;
Далі шеллак накладається в 2 шари – перед нанесенням 2 необхідно дочекатися, коли висохне перший;
Потім наносять засіб для закріплення, і чекають, поки гель затвердіє.
Для виконання манікюру з гель лаком, що не вимагає сушки в лампі, досить близько 40 хвилин.
Гель лак: який засіб кращий?
Один з найбільш якісних засобів для прискореного створення шеллак-ефекту так і називається – Shellac. Серед товарів цієї категорії воно вважається кращим. У нього чистий і яскравий колір, наноситься просто, на нігтях може триматися до 2 тижнів.
Більшість компонентів цього покриття натуральні. За зовнішнім виглядом нічим не відрізняється від свого головного конкурента – професійного шеллаку.
Мінуса два – висока ціна, як і на саме покриття, так і на засіб для його видалення.
Лак з ефектом гелю – Brigitte Bottier, також створює рівне і глянцеве покриття.
Спеціальної рідини для видалення додатково купувати не потрібно – достатньо звичайного розчинника з ацетоном.
Пляшечка оснащена зручним пензликом, завдяки чому лак наноситься рівним шаром. Тріщинки, якщо вони є, заповнюються повністю, декоративно можна замаскувати всі нерівності. Представлений гель лак в широкому колірному асортименті – кольори від ніжних пастельних до креативних – сучасних неонових.
Відмінно виглядає на нігтьових пластинах гель лак з ефектом скла від Pupa – Lasting Color Gel. Він має дуже приємну структуру, гелеву консистенцію, завдяки чому нанесення полегшується. Створюється відчуття, що нігтьова пластина сяє зсередини.
Щоб повністю пояснити, як це виглядає, можна згадати, як у дитинстві робили «секретик». В землю закопували скло, під яке поміщали фольгу. Коли «секретик» висвітлювало сонце, створювалося відчуття казки.
Шкода тільки, що казка манікюру з цим покриттям довговічністю не відрізняється. 2-3 дні, і колір тьмяніє, а лак мутніє.
Недовговічність нанесення виправдовується дешевизною засобу.
Непогано впоралась із завданням створення безпечного гелевого покриття білоруська компанія Podium. Її гель лак Gel effect створює прекрасне глянцеве покриття, з яскравим кольором, містить в собі натуральні компоненти, багато з яких мають лікувальну дію і оберігають нігтьову пластину від агресивного впливу хімії.
Недоліки лаку – обмежена колірна палітра – близько 20 кольорів, і нестійкість. Тримається не більше 2-3 днів, і швидко виходить з ладу – з’являються подряпини і відколи. Зате коштує недорого.
Вибираючи декоративне покриття, варто враховувати всі плюси і мінуси нанесення, його користь і шкоду для стану шкіри кисті і нігтів, кількість вільного часу, який витрачається на догляд за руками, економічні фактори.
Якщо нігті слабкі, часто хворіють, відстають, то для виходу в світ доцільно вибрати саме покриття гель лаком без сушіння ультрафіолетом.
Як тільки необхідність в яскравому манікюрі відпаде, покриття знімають, і нігтьові пластини зміцнюють за допомогою спеціальних лікувальних ванн.
Варто вибрати подібне покриття жінкам, схильним до зміни настрою і нарядів. Нудно ходити в одному кольорі з одноманітними малюнками на нігтях.