Очищення потребує будь-який тип шкіри, і навіть якщо дівчині пощастило не мати ніяких явних проблем, доглядом нехтувати не слід. Пілінг – найбільш поширена процедура глибокого очищення, не розрахована на щоденне виконання – з кожним днем набуває все більше різновидів. Зокрема, заслуговує на увагу газорідинний пілінг обличчя. Що це? Кому підходить, а кому краще його не пробувати?
Газорідинний пілінг: що це?
Назва процедури вже дозволяє здогадатися, що вплив на шкіру повинен здійснюватися за рахунок з’єднання води і кисню, що подаються під тиском. Вода в цьому випадку за стандартом є фізіологічним розчином, тому в її стерильності і безпеки сумнівів не виникає. Вся суміш виводиться з носика спеціального апарату. Коли його тримають від обличчя на відстані в 7-10 см, під настільки високим напором струмінь виробляє масаж. Тому крім очищення відбувається підвищення тонусу шкіри, поліпшення її стану та кольору обличчя.
Найчастіше, під час процедури газорідинного пілінгу йде вплив тільки на епідерміс, і лише на короткі проміжки часу носик апарату підводиться до шкіри на таку відстань, щоб торкнутися і більш глибоких її шарів. У такій ситуації проявляється почервоніння, а також можуть порушуватися дрібні кровоносні судини, тому подібний варіант підходить далеко не всім.
Найбільш популярною вважається полегшений різновид даної процедури, де здійснюється масаж і усунення відмерлих клітин верхнього шару шкіри. Називають такий пілінг поверхневим, рекомендують молодій шкірі, оскільки серйозні проблеми він не усуне. Ця роль відводиться середньому газорідинному пілінгу, який здатний розгладжувати дрібні зморшки і підтягувати контури обличчя. А глибоким, по завіреннях косметологів, можна навіть зменшити рубці і інші нерівності, пігментні плями. Але до глибокого газорідинного пілінгу найчастіше вдаються лише після операцій, проводячи його на тілі, а не на обличчі.
У порівнянні з хімічним пілінгом, газорідинний не викликає тривалого почервоніння шкіри (у разі поверхневої і середньої стадії): судини звужуються набагато швидше, що призводить до повернення нормального відтінку шкіри в короткі терміни. З цієї причини перед важливими подіями дівчата віддають перевагу саме такому варіанту.
Газорідинний пілінг: протипоказання і рекомендації
Для будь-якої з стадій газорідинногопілінга існує список протипоказань, який схожий з тим, що притаманний іншим видам пілінгів. Зокрема, заборонено вдаватися до даної процедури під час появи герпесу. Крім того, що він сигналізує про ослаблення імунітету, такі висипання можна ненароком зачепити, посиливши положення. Також будь-які інфекційні захворювання різного ступеня тяжкості – навіть легка застуда – тимчасово ставить хрест на проведенні газорідинного пілінгу. Сюди ж варто віднести запалення лицевого нерва.
Наступний момент – порушення нервової та серцево-судинної систем. Через тиск на судини має бути місце підвищення артеріального тиску, а також зміна процесу кровообігу. Особливо фахівці загострюють увагу на проблемах шийного відділу хребта. У будь-якому випадку, навіть для проведення процедури поверхневого газорідинного пілінгу необхідно отримати консультацію свого лікуючого лікаря, щоб уникнути негативних наслідків.
Якщо ж здоров’я не викликає нарікань, то варто розібратися, на які проблеми який вид газорідинного пілінга орієнтований. Особливо це стосується глибоких його різновидів. До них вдаються у разі необхідності усунення рубців, які руйнуються під сильним тиском, що призводить до кровотечі (знімається не тільки верхній шар шкіри), і клітини починають регенерацію заново. У такій ситуації ніякі додаткові засоби в процедуру не включаються, щоб не підвищити ризик зараження через відкриті ділянки.
Коли мета газорідинного пілінгу – розгладження шкіри і підвищення її тонусу, а також позбавлення від верхнього омертвілого шару, очищення пор від чорних цяток і навіть ліквідація розтяжок після різкого скидання ваги, достатньо вдатися до поверхневої або середньої його версії. Підсилити ефект в більшості завдань допомагають сироватки, концентрати гіалуронової кислоти, ін. хімічні засоби, підбираються індивідуально з косметологом. Залежно від цього буде змінюватись і вартість процедури.
При цьому слід зазначити, що газорідинний пілінг значно безпечніше хімічного і механічного, адже в процесі його проведення не відбувається контакту апарату з шкірою, навіть при можливих пошкодженнях (глибокий пілінг) не вдасться занести інфекцію. Також в силу температури, яку підтримує пристрій, при поверхневому газорідинному пілінгу не розширюються на близько розташованіудини, тому процедура безпечна для обличчя з куперозом.
Газорідинний пілінг обличчя: схема проведення
Треба сказати, що 1 процедура може не дати зовсім ніякого ефекту навіть на шкірі без явно виражених проблем. Внаслідок чого деякі дівчата, які раніше не відвідували косметолога, можуть вирішити, що даремно витратили кошти, і сенсу в газорідинному пілінгу при всіх привабливих обіцянках немає. Для появи результату потрібно від 2-х сеансів до 10-ти, в залежності від типу пілінгу. І тільки у випадку, якщо він є підготовчим етапом до хімічного, достатньо 1 процедури.
Поверхневий газорідинний пілінг обличчя триває близько 20-30 хв і повторюється до 10-ти разів, між якими витримуються перерви в 7-9 днів. При повному курсі результат збережеться протягом 6 місяців, а при хорошому стані шкіри і до 1 року. Причому його цілком можна виконати і на локальних зонах, які заподіюють найбільше занепокоєння.
Курс середнього пілінгу містить в собі всього 5 сеансів, і вони йдуть один за одним через кожні 2-3 тижні, внаслідок чого очищення розтягується на 3-4 місяці. А ось глибоким зловживати категорично не рекомендовано: максимальна кількість процедур тут 3, і між ними потрібно витримати 1-2 місяці, щоб шкіра повністю відновилася. Однак загорати після глибокого газорідинного пілінгу можна вже через добу.