Кожна жінка мріє про розкішне волосся, навіть якщо не визнає цього. Погодьтеся, що дівчина, яка довідалася, як правильно доглядати за волоссям , і що має блискучі, густі і здорові волосся виглядає приголомшливо. Однак умови сучасного світу постійно перешкоджають цьому. Що ж можна зробити, щоб перешкодити цьому?
Постійні фарбування, випрямлення та сушка локонів, перепади температур, вітер негативно позначаються на загальному стані волосся. Часом поправити нанесену шкоду немає можливості. Однак фахівці стверджують, що при систематичному і регулярному, правильному догляді за допомогою домашніх або професійних косметичних засобів можна вплинути на ситуацію. Останнім часом великою популярністю почали користуватися гарячі маски для волосся. Давайте розберемося, в чому їх суть, як застосовувати і приготувати.
Гарячі маски для волосся: суть і користь
Під гарячими масками розуміють суміш декількох рослинних масел, які необхідно наносити в підігрітому вигляді на корені волосся, розподіляючи по всій довжині локонів. Науково доведений факт, що рослинне масло, підігріте до кімнатної температури більш ефективне в порівнянні з аналогічним продуктом кімнатної температури. В такому стані компоненти рослинного масла проявляються максимально, активно впливаючи на волосся і насичуючи їх корисним речовинами. Такі гарячі маски позитивно впливають і на шкіру голови, запобігаючи її сухості і появі лупи. При паралельному виконанні масажу голови можна підсилити дію маски: стимулювати також ріст волосся завдяки активізації кровообігу в волосяних цибулинах.
При регулярному повторі гарячих масок можна не тільки відновити пересушене і пошкоджене волосся, але і забезпечити їм профілактику. Наприклад, якщо щотижня робити гарячі маски, можна не допустити появу посічених кінчиків волосся, зробити волосся еластичнішими і набагато слухнянішими.
Варто також згадати про мата їх корисні властивості. Так, деякі з них славляться своєю антисептичною дією, тому активно застосовуються для догляду за роздратованою і чутливою шкірою голови, крім того це дозволяє використовувати з метою профілактики грибкових захворювань.
Правила виконання гарячих масок для волосся.
Якщо ви вирішили виконати гарячу маску для волосся самостійно в домашніх умовах, дотримуйтесь таких нескладних рекомендацій. Отже, почніть з того, що підігрійте вибрані вами масла (масло), причому не на відкритому вогні, а на водяній бані. Бажана температура – тепла, не обпікаюче гаряча при зіткненні зі шкірою голови. Нанесіть тепле масло масажними рухами, а після розподіліть по всьому волосся. Можна застосовувати масло для вирішення окремих проблем, наприклад, нанесіть на кінчики волосся, якщо вони посічені. Розподіливши масло по всьому волоссю, загорніть волосся в поліетиленову плівку, щоб зберегти тепло всередині, тим самим підсилюючи ефект. Потримайте так маску до 60 хвилин, а після змийте її під проточною водою кімнатної температури.
Рецепти гарячих масок для волосся:
1. Для приготування гарячих масок для волосся підійде будь-яке косметичне масло, проте зверніть увагу на оливкове масло. Його можна використовувати самостійно або комбінуючи з іншими корисними маслами. Наприклад, можна приготувати суміш оливкового масла з мигдальним, взявши в рівних пропорціях. Розмішайте масла між собою і нагрійте. Можна замінити мигдальне масло на обліпихове, виноградне, реп’яхове масло, масло зародків пшениці.
2. Готове масло або суміш рослинних масел можна збагатити ефірними маслами в такій пропорції: на 1 ложку рослинного масла – 2-3 краплі ефірного.
Ефірні масла для волосся можна застосовувати тільки, якщо відсутні алергічні реакції. Курс масок для волосся – 2 місяці з інтервалом 1-3 маски в тиждень.