Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Грибок шкіри голови. Корисна підбірка

Грибок шкіри голови. Корисна підбірка

Грибок волосистої частини голови – захворювання, що виникає у багатьох людей. Розпізнати його не складно. Не можна відразу зрозуміти по сверблячці і лущенню, грибок шкіри голови – це або просто роздратування і алергічна реакція. Остаточний діагноз може поставити тільки лікар-дерматолог. На сьогоднішній день лікування проходить успішно, без наслідків і ускладнень.

Грибок шкіри голови. Причини появи грибка 

 Грибок шкіри голови. Корисна підбіркаВилікувати грибок шкіри голови є непростим завданням. Щоб зрозуміти, чим лікувати, чому з’являється грибок на голові, потрібно знати причини їх появи, симптоми і протипоказання.

Грибок шкіри голови з’являється з багатьох причин і має велику кількість різновидів. Ознаки кожного типу різноманітні, тому лікування призначається в індивідуальному порядку. Профілактики від грибка голови не існує. Єдине треба ретельне дотримання правил гігієни.

Іноді недуга може носити інфекційну природу і людина може заражатися при контактуванні з хворим або користуванням спільних побутових предметів і речей. Також надмірне потовиділення може привести до хвороби, особливо в літній період.

Заразитися грибковими захворюваннями шкіри голови можна і від інших людей, і від тварин. Дітей складно контролювати, тому найчастіше грибок волосся виявляється саме у них. Грибок на голові у дитини може з’явитися від спілкування з дворовими тваринами, контактів із зараженими друзями.

Дорослий може заразитися мікозом найлегше побутовим шляхом, користуючись не своїми головними уборами, гребінцями, а також перебуваючи в громадських місцях: через сидіння в громадському транспорті, в перукарнях, столових і інших закладах.

Деякі люди слабо або зовсім не сприйнятливі до впливу патогенних мікроорганізмів, тому вони можуть і не захворіти після потрапляння в організм збудника інфекції. Однак при впливі деяких несприятливих факторів грибок волосистої частини голови може проявитися. До них можна віднести:

онкологічні патології;

серцево-судинні захворювання;

низький імунітет;

стану стресу і депресії;

гормональні збої;

проживання в умовах поганої екології;

неправильний догляд за тілом;

шкідливі звички;

недотримання правил особистої гігієни;

антибактеріальна терапія;

інші чинники, що знижують здатність організму протистояти шкідливим мікроорганізмам.

Сучасній медицині відомо близько 1,5 млн. збудників грибкових інфекцій, з яких понад 500 відносяться до особливо небезпечних видів, які здатні не тільки доставити дискомфорт пацієнту, але і викликати серйозні наслідки.

Тому при перших ознаках грибка голови слід негайно звернутися до дерматолога або лікаря-трихолога, який зможе розпізнати хворобу. Лікарем буде призначено ефективне лікування.

 Грибок шкіри голови – симптоми

Коли з’являється грибок шкіри голови, симптоми практично відразу дають про себе знати. Ознаки різноманітні і залежать в залежності від виду. Але є і стандартні симптоми, які виникають в тій чи іншій мірі:

Волосся стає бляклим, сухим, без блиску, сильно випадає.

Шкірний покрив лущиться, з’являються ділянки з горбками, які покриті білим нальотом.

Уражені місця запалюються і з них починає випадати волосся, що формують лисину.

Над поверхнею шкірного покриву формуються бляшки, які виглядають як рожева пляма. На них сформовуються маленькі бульбашки, які згодом покриваються сіро-жовтими корками.

Волосся починають ламатися прямо біля фолікула, тому на формуються чорні точки.

Грибок голови на поверхні шкірного покриву виникає, у вигляді вогнища, в якому накопичується ексудат.

Найчастіше при появі захворювання, дерматологи спочатку виявляють тип захворювання: поверхневий тип або внутрішню трихофітію, або іншими словами стригучий лишай, мікроспорія.

До небезпечних і важких захворювань можна віднести фавус (парша). Цю екзотичну інфекцію у нас зустріти можна украй рідко, вона потрапляє разом з привезеними туристами.

Найчастіше грибок на голові у дитини і дорослого знаходиться в прихованій формі, з цієї причини його виявити на початкових стадіях важко. Виникнення лупи на голові, служить першим тривожним дзвінком тим людям, які нею не страждають.

Трихофітія

По-народному це захворювання називається стригучий лишай, що відноситься до одних з найважчих недуг епітелію голови. Виникає ця хвороба через попадання на шкіру гриба Trichophyton. Через цю хворобу починає швидко випадати волосся, з формуванням плішини. Зазвичай з’являється у дітей 3-12 річного віку.

Може передаватися при контактуванні з хворою людиною і користуванням загальних предметів побуту. Рідше можна підчепити заразу від тварини, але це поодинокі випадки. Стригучий лишай ділиться на поверхневу і глибоку стадії.

При інфікуванні грибком, з поверхневим видом захворювання, у людини з’являються перші симптоми вже через тиждень після зараження. До головних симптомів відноситься поява невеликих овальних червонуватих лущень прямо біля фолікулярного кореня.

Волосся ламається прямо біля основи і це створює вигляд чорних цяток на зовнішній поверхні голови. Сама поверхня обламаного волосся покривається сіро-жовтим нальотом, який є продуктом життєдіяльності грибів. Локалізовані осередки відносно великі 2-3 см. Крім лущення починається сильний свербіж, почервоніння і набряклість уражених місць.

Зірвати період глибокої форми стригучого лишаю становить близько двох місяців. Через цей час можна відзначити наступні симптоми:

шкіра лущиться;

з’являються почервонілі місця;

волосся стає ламким;

погіршення загального стану організму;

сонливість і слабкість;

інтоксикація;

свербіж;

в місці зламу волосся утворюється наліт сірого кольору.

набряклість і больові відчуття при тому, що прощупуються лімфатичні вузли;

невелике підняття температури;

алергічна реакція;

висипання.

При запущеній стадії можуть виникати плями у вигляді пухлини з яскраво вираженими контурами червоно-рожевого або синього відтінку. По краях плям з’являється сильне лущення, коркові нарости, поява везикул, з яких в подальшому виходить гній. Паралельно з цим погіршується якість нігтів, змінюється їх колір.

При появі таких ознак необхідно негайно йти до дерматолога і лікуватися, інакше інфекція уражає все більші площі тіла, що призведе до появи абсцесу. Лікування можливо в домашніх умовах, але при цьому від суспільства краще ізолюватися, щоб нікого не заразити.

Відео: Характеристика трихофітії

Мікроспорія

З’являється переважно у малюків, а потім вже у інших членів сім’ї. Заразитися можна від інфікованих тварин і людей, а також від загальних предметів побуту. Ця хвороба поширюється швидше за інші, і може викликати цілі епідемії.

Грибкове захворювання, яке швидко поширюється і заразитися ним досить просто. Викликає мікрспорію гриб мікроспорії. Як тільки з’являються перші симптоми, і лікування запізнюється, це може викликати ряд серйозних проблем.

Симптоматика дуже схожа з поверхневою стадією трихофітії, тому щоб точно поставити правильний діагноз, необхідно провести діагностику і ряд лабораторних аналізів.

Ознаки мікроспорії:

на шкірі голови з’являються ділянки червоного кольору, різних розмірів;

на почервонілих місцях виникають невеликі бульбашки;

в місцях ураження волосся стає ламким або взагалі випадають.

На поверхні шкірного покриву голови з’являються ділянки еліпсоїдної форми, різко розмежовані. Ці місця лущаться, і з’являється сильна ламкість волосся, з появою сіро-жовтого нальоту. Ці ділянки несильно запалені, але мають пастозність і гнійні скоринки. Нігті при цьому захворюванні не зачіпаються.

Відео: Прояв грибка шкіри голови у вигляді мікроспорії

Парша

Заразитися цим захворюванням можна так само, як при інших грибкових патологіях. До симптомів парші відносяться:

поява кірочок жовтого кольору, з горбком в корені волосся;

великі розростання;

поява лисини, а пізніше сильне облисіння;

зниження якості шкіри, яке призводить до повної атрофії.

В кінцевому підсумку волосся стають слабкими, без блиску, випадають і висмикуються, і дуже схожі на штучну залежану перуку.

Грибок шкіри голови  – діагностика

Для того щоб поставити правильний діагноз проводять лабораторні дослідження. Що в них входить:

Мікроскопічне дослідження. Як біологічний матеріал беруть відлущені лусочки або шматок зламаного волосся.

Тест під лампою Вуда. Якщо він дає позитивний результат, то дерматолог призначає додаткові бакпосіви і аналізи.

Взагалі діагностика не займає багато часу, і терапія може початися в короткі терміни.

Грибок шкіри голови  – лікування

Питання, як вилікувати грибок шкіри голови є першим, що спадає на думку при його появі. Особливо лікування лупи займає багато часу.

Коли з’являється свербіння голови, білі пластівці лупи без причини, то це привід відвідати дерматолога. Після виявлення типу захворювання можна призначати терапію.

Щоб знати, як вилікувати грибок шкіри голови, треба знати стан свого здоров’я. Якщо є якісь протипоказання, то при виборі лікарського засобу це треба враховувати.

Засоби від грибка голови можуть бути місцевими і внутрішніми. Вони володіють системною дією і багато яких можуть мати високу ступінь токсичності. Токсичні препарати протипоказані людям:

страждаючим раковими захворюваннями;

з лейкозами, тромбозами;

з порушенням метаболізму;

проблем з судинами.

Щоб знати, як лікувати грибок треба для початку визначитися з медикаментозним лікуванням. Для цього дерматологи призначають такі препарати:

клотримазол;

гризеофульвін;

кератолітичні мазі, креми, таблетки, капсули;

міконазол;

косметичні засоби, спрямовані на лікування лупи.

Тривалість терапії часто довга і може доходити до півроку. У запущених випадках хворим виписують кортикостероїдні мазі, антибактеріальні препарати. Антибіотики згубно впливають на кишкову мікрофлору кишечника.

Після одужання позбавляємося від гребінця або кип’ятимо її. Лікування лупи справа довга, тому що вона швидко не вичісується і не йде. В аптеці є великий арсенал препаратів, проти цієї проблеми.

 Лікування окремих захворювань шкіри голови

Існує думка, що грибок шкіри голови неможливо вилікувати без застосування антибіотиків. Насправді це не так, проте варто розібратися, чому ж лікарі іноді призначають курс цих препаратів.

Найпоширенішим ускладненням грибкової хвороби можна вважати приєднання бактеріальної інфекції. Грибок викликає пошкодження дерми, знижується місцевий імунітет, свербіж викликає розчісування і травмування шкіри, яка стає відмінним грунтом для розмноження шкідливих бактерій.

Головна ознака того, що мікоз переріс в бактеріально-ускладнену хвороба, є наявність гною. В такому випадку дерматолог призначає або місцеву протимікробну мазь або прийом антибіотика широкого спектра дії внутрішньо.

Мікроспорія лікується за допомогою мазей, наприклад, тербізіл або термікон. Ці препарати необхідно наносити на шкіру голови у вигляді тонкого шару і потихеньку розтирати. Ця процедура робиться один або два рази на день, протягом півмісяця або повного місяця в залежності як будуть проходити симптоми хвороби.

З системних препаратів, які приймають всередину, хорошим ефектом володіє гризеофульвін. Препарат приймається три або чотири рази на добу під час вживання їжі. Для того, щоб ліки краще засвоїлися і швидше почали діяти лікарі рекомендують пити їх з чайною ложкою рослинного масла. Скільки необхідно застосовувати гризеофульвін призначає лікар, в звичайних випадках він призначається на півтора або два місяці.

Трихофітію можна лікувати тими мазями, що і мікроспорію. А також можна додати до тих мазей і мазь мікроспор, її необхідно наносити на уражене місце один раз в день, протягом кількох тижнів.

Фавус  лікується так, як і попередні захворювання, але ще в збільшення до місцевого лікування призначається Ірунін. Його потрібно приймати всередину один раз в добу, протягом трьох тижнів. Також місцево можна наносити на уражені місця мазь батрафен, два рази на день, протягом двох тижнів.

Грибок шкіри голови – народні рецепти

При початкових стадіях захворювання народні засоби будуть дуже ефективні. Які методи допомагають:

Масло евкаліпта добре знімає почервоніння, подразнення і прибере свербіння. Пару крапель нанести на гребінець і розчесати волосся.

Комбінація соку часнику і мигдалевого або оливкового масла, також здатна швидко прибрати симптоми подразнення і свербіння. Намочити ватний диск, і втирати суміш в шкіру. Потім укутати голову і ходити з нею 40-60 хвилин. Змивати шампунем.

Щоб прибрати лупу, треба 1ст. л. пижми залити склянкою окропу, кілька годин настоювати в теплі, а потім процідити. Мити таким відваром – місяць без застосування шампуню.

Ці методи прості і легко допоможуть прибрати ознаки дискомфорту. Але варто знати, що причину захворювання можна усунути тільки лікарськими препаратами.

 Позбавляємося від хворого і тьмяного вигляду волосся за допомогою народних бальзамів. Для приготування бальзаму знадобиться сік часнику, лимона і оливкове масло. Отриману суміш (по 1 ч. л. кожного компонента) потрібно втерти в шкіру шматочком вати або спонжем, потім на годину замотати голову плівкою, а зверху – рушником.

Після бальзаму необхідно промити волосся шампунем і оцтовим розчином (1 столова ложка на 0,5 л чистої води). Використовувати бальзам найкраще перед кожним миттям голови.

Лікування за допомогою чистотілу проводиться також 1 годину після нанесення зілля на волосся спонжем, потім засіб ретельно змивається. Компрес складається з 300 грамів чистотілу, настояного в 0,5 л горілки протягом тижня.

Як лікувати грибок шкіри голови пижмою? Для знищення грибкових інфекцій можна використовувати відвар пижми (1 ст. ложка пижма кип’ятиться в 400 мл води, потім настоюється протягом години і проціджують). Відвар можна застосовувати замість шампуню протягом місяця.

Квіти бузку, залиті спиртом (1:10) і настояні 10 днів, також дозволяють позбутися від грибка. Цей засіб потрібно втирати в чисту шкіру.

Широке поширення набув спосіб лікування цибулею і часником. Подрібнені овочі наносяться на осередки інфекції голови і на 30 хвилин закривають поліетиленом (при відсутності сильного печіння).

Ополіскування волосся відваром череди, звіробою, календули або ромашки також поліпшить їх загальний стан.

Грибок шкіри голови. Шампуні від грибка

Шампунів від грибка безліч. Розглянемо найкращі з них.

Кето плюс. В його основі два активних інгредієнта – пиритіон цинку і кетоконазол. Обидві речовини активно боряться з лущенням, висипом, набряком і свербінням шкіри. Цинк володіє підсушуючим ефектом, він нормалізує роботу сальних залоз.

Кетоконазол безпосередньо бореться з грибковими інфекціями на клітинному рівні – роблячи мембрану гриба тонкою і проникною. Даний шампунь проти грибка потрібно використовувати двічі на тиждень протягом місяця.

Мікозорал. Також бореться з усіма симптомами грибка шкіри голови, і знищує грибок. У його складі кетоконазол, який пригнічує біосинтез ергостеролу в грибах, що призводить до зміни складу ліпідних компонентів в мембранах і загибелі грибка. Його застосовують 2 рази на тиждень до повного одужання.

Нізорал діє також, знищуючи грибок. Його наносять на вологе волосся, збовтують і залишають на голові на 5-7 хвилин. При запущеній стадії нізорал можна наносити щодня.
Себозол допомагає позбутися симптомів грибка, при цьому діє дуже м’яко, тому його можна призначати вагітним жінкам і дітям від 1 року.

Грибок шкіри голови. Відгуки

Єлизавета: «Ми влітку з дітьми були в селі, і дочки постійно возилися з кошенятами. А через 2 тижні на шкірі голови стало випадати волосся, на шиї з’явилася червона пляма. Лікар поставив діагноз – лишай. Діти заразилися від кошенят.

Ми мазали кремом нізорал і мили волосся таким же шампунем. Майже 2 місяці діти не ходили до школи, так як дотримувалися карантину. Хворобу вилікували з першого разу, волосся стали відростати дуже швидко. Більше своїх дітей до бездомних котів не пущу».

Марина: «Племінник перехворів стригучим лишаєм. Лікували мазями і таблетками, але я не знаю, якими. Знаю ще, що купували в аптеці шампуні від грибка шкіри голови, і цим шампунем мили голови всі члени сім’ї.

Це повинно вберегти від зараження всіх інших домашніх. До слова сказати, ніхто не заразився, хоча вдома ще 2 дітей. Найголовніше – вчасно помітити хворобу і не допустити відвідування хворих громадських місць. Де заразився мій племінник – не знаємо, в його оточенні хворих дітей немає».


Check Also

Ефективний догляд за шкірою навесні. Поради спеціалістів

Зміни у вазі і погодні умови негативно позначаються на стані шкіри тіла. Вирішуємо насущні проблеми …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *