Home / Сім'я / Громадянський шлюб – за і проти

Громадянський шлюб – за і проти

З раннього дитинства дівчата мріють стати нареченими і надіти ту саму білу весільну сукню. Але в наші дні все частіше, замість офіційної реєстрації відносин, пари воліють жити у громадянському шлюбі. Добре це чи погано однозначно визначити неможливо. Громадянський шлюб  має  позитивні і негативні сторони, які ми розглянемо разом з вами.

Громадянський шлюб – позитивні сторони

Громадянський шлюб - за і проти

1.Це – своєрідна перевірка, іспит для закоханих. Спільне проживання можна розглядати як тренування перед офіційним розписом. Не можна юридично оформляти стосунки з людиною, яку ви недостатньо добре знаєте. Може виявитися, що ви абсолютно несумісні в побуті. Тому перевірка можливості спільного життя дуже важлива.

2.Насправді, штамп у паспорті мало що змінює у відносинах. У будь-якому випадку любов і повага є, або їх немає. Якщо жінка і чоловік одне одному підходять, закохані і щасливі разом, то ці відносини будуть і в громадянському, і в офіційному шлюбі. Але якщо існують проблеми, то печатка в паспорті їх не вирішить.

3.Особливості сьогодні, під час нестабільної економіки, весілля – дуже накладний захід. Якщо його не влаштовувати, ви можете заощадити фінанси і придбати для вашої молодої сім’ї щось необхідне, наприклад, квартиру.

4. Громадянський шлюб більше, ніж офіційний, має на меті ваш вільний вибір. Фактично, живучи з коханою людиною, ви залишаєтеся абсолютно вільними. Якщо вас щось перестане влаштовувати в ваших стосунках, ви можете піти в будь-який момент. Якщо ви разом, значить, ви цього хочете. При цьому вам не обов’язково називати свекруху мамою, жити з його родичами і терпіти їх.

Громадянський шлюб  – негативні сторони

1.Якщо розглядати з юридичної точки зору, у відношенні одне до одного ви не несете ніякої відповідальності. Ви – не заміжня, чоловік – холостяк. Ніхто нікому нічого не винен. Навіть зрада в стосунках не вважається зрадою.

2.Інколи чоловік спільне проживання з жінкою під одним дахом сприймає як тимчасове. В основному, жінка займається побутом, виконує обов’язки домробітниці. Вона розраховує, що відносини серйозні, а чоловік її просто використовує. Громадянський шлюб  – це йому цілком зручно, не потрібно нести ніякої відповідальності. А от весілля – це важливий крок, серйозне рішення бути з коханою назавжди. Якщо пара живе в громадянському шлюбі багато років, варто задуматися про серйозність намірів чоловіка.

3. Громадянський шлюб не до кінця приймається суспільством. Ваші знайомі та родичі, особливо батьки, будуть постійно задавати вам запитання про те, коли ж ви офіційно оформите свої відносини.

4. Якщо ви розлюбите одне одного і вирішите розлучитися, розділ спільно нажитого майна буде дуже проблематичним. У громадянському шлюбі за законом ви одне для одного залишаєтеся сторонніми людьми. Якщо у вас є спільна дитина, питання про його виховання буде складно вирішувати, залучити батька до відповідальності буде досить важко.

Зробіть для себе висновок про те, який ви вважаєте правильним – громадянський шлюб  чи офіційний. Іноді до весілля корисно пожити разом в громадянському шлюбі, перевірити свої відносини у вигляді тренування. А законний союз стане щасливим завершенням всіх перевірок.


Check Also

Традиції на 14 лютого 2021 року – день святого Валентина

День Святого Валентина, який відзначається 14 лютого, з кожним роком стає все популярнішим у нашій …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *