З активним розвитком індустрії краси дівчата забули про високоефективні і прості косметичні засоби для догляду за дермою. Багато сучасних жінок вважають, що господарське мило для обличчя дуже шкідливе. На противагу усталеним стереотипам дерматологи і косметологи запевняють, що шкірному покрову просто необхідні подібні процедури. Сьогодні дівчата практично забули про існування такого ефективного засобу. Тепер мильним продуктом частіше перуть білизну. Однак господарське мило для обличчя може замінити новомодні салонні процедури і розрекламовані косметичні пінки для вмивання.
Господарське мило для обличчя: користь
Господарське мило складається з води, тваринних жирів, лугів, жирних кислот, натрію і каоліну. У ньому немає ні сульфатів, ні поверхнево-активних речовин, ні інших елементів, небезпечних для організму в цілому і шкірного покриву зокрема. Розглянемо кожну функцію продукту докладніше.
Знежирення. Багатьох насторожує саме ця здатність косметичного засобу. Вважається, що господарське мило безжально видаляє жир з обличчя. Теоретично це може нашкодити шкірі, але тільки за умови частого вмивання даним засобом. Якщо правильно використовувати господарське мило для обличчя, можна позбутися від токсинів, що скупчилися за день, надлишків жиру і неприємного блиску.
Дезінфекція. Заперечувати цю властивість не можуть навіть затяті противники господарського мила. Воно дійсно відмінно справляється з мікробами і бактеріями всіх типів і видів, прекрасно очищаючи шкірний покрив.
Захист. Після споліскування мильної піни на обличчі тривалий час зберігається захисна плівка, що перешкоджає проникненню в пори бруду і шкідливих мікроорганізмів. При цьому епідерміс спокійно дихає, і його баланс не порушується.
Господарське мило для обличчя особливо корисне при прищах і вуграх. Воно допомагає скоротити кількість висипань, а при регулярному використанні вдасться і зовсім позбутися від акне. Мило розщеплює жирове утворення, очищає пори і усуває зайвий жир, який провокує появу прищів.
Незалежно від типу вугрового висипу господарське мило легко і досить швидко усуне їх із шкіри обличчя. Щоб не допустити зайвого висихання епідермісу, обробіть його після вмивання зволожуючим засобом.
Господарське мило для обличчя: приготування мила своїми руками
Дізнавшись про настільки цінні властивості звичного всім засобу, ви навряд чи будете задаватися питанням, чи можна мити обличчя милом. Залишилося лише дізнатися, як його застосовувати і готувати вдома.
Щоб відновити нормальне функціонування сальних залоз, можна застосовувати господарське мило в чистому вигляді. При цьому слід враховувати, що воно хоч і було створено для вмивання, але з розвитком косметології перейшло в категорію суто побутових продуктів для прання речей і очищення поверхонь. Тому користуватися милом слід не частіше одного разу на добу. Для сухої шкіри краще підібрати інший засіб.
Якщо зробити господарське мило самостійно, його не забороняється використовувати тричі на добу для дуже жирної і проблемної дерми. Засіб, створений своїми руками, збереже в собі всі необхідні компоненти, а також буде збагачений іншими важливими речовинами для обличчя.
Господарське мило для обличчя: холодний спосіб варіння
Унікальне господарське мило для обличчя, приготоване за цим рецептом, може застосовуватися і в побутових цілях. До його складу входять переважно корисні елементи:
Касторова олія – 25 мл;
пальмова олія – 80 мл;
кокосова олія – 175 мл;
пальмоядрова олія – 70 мл;
каолін (біла глина) – 20 г;
водичка – 150 мл;
луг – 55 мл
Луг необхідно розвести водицею і процідити. Олії потрібно помістити в ємність і поставити на водяну баню. Використовуйте термометр, тому що лужний розчин в суміш екстрактів вливають тільки при однакових температурах обох мас. Орієнтуйтеся на показник в 55 градусів.
У готову суміш влийте розчин глини, за бажанням добавте барвник і віддушку. Перемішайте масу блендером до однорідності і помістіть в картонний пакет від молока або соку. Також можна використовувати пластикову пляшку. Коли господарське мило застигне, наріжте його на шматочки.
Господарське мило для обличчя: засіб проти підшкірних вугрів
Іноді жоден з десятка перепробуваних способів не допомагає впоратися з прищами. Ймовірно, ваша шкіра обличчя потребує вмивання спеціальним милом. Спробуйте приготувати його самостійно, для цього знадобляться прості продукти:
господарське мило – 200 г;
блакитна глина – 100 г;
водичка – 80 мл;
олія чайного дерева – 10 крапель;
барвник (можна харчовий).
Мило подрібніть на тертці і поставте на водяну баню. Поки воно плавиться, змішайте порошок глини з водицею і ефірною олією. Не доводьте мило до кипіння. Як тільки воно перетвориться на рідкий гель, влийте в ємність глиняний розчин.
Процедуру миловаріння завершує барвник, який добавляють у розчин в кількостях, необхідних для отримання красивого відтінку. Далі мило розливають по формах і чекають його застигання.
Зволожуюче господарське мило для обличчя
Цей рецепт підходить тим, хто боїться пересушити шкіру обличчя господарським милом. Також він буде корисний жінкам з в’янучою дермою. Для приготування складу вам будуть потрібні наступні компоненти:
господарське мило – 200 г;
рожева глина – 100 г;
водиця – 80 мл;
олія оливи – 20 мл;
кокосова олія – 20 мл;
ефірний екстракт троянди – 10 крапельок;
барвник.
Мило подрібніть і розтопіть на водяній бані або в мікрохвильовій печі. Добавте до нього водичку і глину, а далі олії і барвник. Після ретельного перемішування розлийте склад по формочкам. Використовувати засіб можна відразу після охолодження.
Господарське мило – це нешкідливий і натуральний продукт, який не викликає алергії і роздратування на шкірі обличчя. Використовуйте господарське мило для обличчя правильно, щоб насолоджуватися відображенням у дзеркалі і радувати оточуючих доглянутістю і красою.
Ще декілька секретів по застосуванню цього прекрасного засобу показано в даному відео.