Гарбузова каша з рисом: рецепт з молоком вважається класичним. Інгредієнти чудово поєднуються, при цьому традиційну страву не забороняється доповнити ваніліном, родзинками, горішками, гарбузовим насінням, медом, ягодами.
Гарбузова каша з рисом: рецепт. Як правильно вибрати гарбуз
Однак перш ніж приготувати гарбузову кашу, слід правильно вибрати хороший гарбуз.
Купуйте гарбуз не більше 5 кг. Це гарантія того, що в ньому ще не з’явилися жорсткі волокна.
Гарбуз купуйте стиглий, а не перезрілий, інакше його м’якоть буде грубою і несмачною.
Плодоніжка повинна бути скручена і засохла. Це говорить, що овоч повністю дозрів і в поживних речовинах ґрунту не потребує.
Зайва «тверда» шкірка, яка не володіє глянцевим блиском, свідчить про тривалий термін зберігання овоча.
Для каші оптимальний сорт овочу – мускатний. Його помаранчева м’якоть настільки солодка, що в додаванні цукру може не потребувати, це ідеальний варіант для тих, хто прагне схуднути і виключає цукор зі свого раціону. Однак слід врахувати, що зберігається даний сорт тільки до грудня, далі втрачає свої смакові якості.
Приступимо до варіння каші на основі цього чудесного, корисного оранжевого овочу, який нам щедро дарує золота осінь.
Гарбузова каша з рисом – основа рецепта
Поєднання рису з гарбузом формує розкішні і насичені смаки. Завдяки цьому гарбузова каша з рисом на молоці виходить дуже ніжною, ароматною і напрочуд гарною. Вона ідеальна для здорового сніданку і може порадувати навіть тих, хто не любить цей корисний і яскравий овоч.
Про користь гарбуза відомо давно. Він невибагливий, чудово зберігається, містить велику кількість вітамінів, мінералів і добре засвоюється організмом, особливо після теплової обробки. Тому цей чудовий помаранчевий плід застосовують для дитячого і дієтичного харчування у вигляді каш, запіканок, оладок, супів та інших страв.
Гарбузова каша з рисом на молоці
Гарбузова каша з рисом на молоці – апетитна і ситна страва, яка ідеально підходить для здорового сніданку. Солодка, смачна, ніжна і напрочуд гарна. Вона чудово насичує організм, залишаючи ситість до обіду, що дозволяє не згадувати про перекуси. Крім того, гарбуз володіє багатьма вітамінами, мінералами і корисними властивостями, які дозволяють організму розмірено і правильно працювати.
Це і каротин, і вітаміни С, Т, РР, групи В, і клітковина, і залізо. Овоч прискорює обмін речовин, заспокоює печію, надає очищуючий ефект і налагоджує роботу шлунково-кишкового тракту. Він простий, доступний і часто входить в меню дієт для схуднення, так як гарбуз дуже низькокалорійний, в 100 його грамах міститься всього 26-28 ккал.
Складові:
Гарбуз – 250 грамів
Рис – 100 грамів
Молоко – 300 мл
Сіль – щіпка
Мед – 2 ст.л.
Вершкове масло – 30 грамів
Посуд для приготування:
Дощечка і ніж для нарізки гарбуза
Каструлі для варіння гарбуза, рису і каші
Гарбуз очищаємо від твердої шкірки, промиваємо під проточною водою, нарізаємо шматочками середнього розміру, опускаємо в каструлю, заливаємо питною водою і відправляємо на плиту.
Порада:
Застава смачної страви – правильно підібраний плід. Гарбуз має бути стиглим і солодким (медовим), а м’якоть овоча має яскраво-оранжевий колір. Відрізнити такий плід можна по скрученій і повністю сухій плодоніжці і глянцевій шкірці. Ідеальна вагу овоча – 5 кг, тому що в ньому ще немає волокон. У розрізаного гарбуза шматочках можна спробувати насіння. Якщо плід зрілий, то насіння будуть повні, солодкі та хрусткі. Сухе насіння каже, що гарбуз давно розрізаний і втратив багато вологи, а відповідно і корисних властивостей.
Гарбуз можна замість відварювання запікати в духовці 20 хвилин.
Якщо шкірка гарбуза дуже щільна і її незручно очищати, то попередньо овоч поміщається на 2-3 хвилини в мікрохвильову піч. Тоді він розм’якшиться і шкірку буде легше зрізати.
Варимо гарбуз близько 15-20 хвилин до м’якості, хоча час варіння залежить від розмірів нарізаних шматочків. Після, зливаємо залишок рідини і товкачем або блендером подрібнюємо його до пюреподібного стану.
Порада: Для дитячого столу овоч прийнято дрібно подрібнювати, для дітей старшого віку – нарізати середніми шматочками або натирати на крупній тертці, для дорослих – досить великої нарізки.
Рідина, в якій варився гарбуз можна не зливати, тоді в каші переважатиме більш насичений гарбузовий смак. Але в такому випадку доведеться зменшити кількість молока і збільшити об’єм масла.
Гарбузовій масі даємо трохи охолонути.
Рис кілька разів промиваємо проточною водою, щоб вийшла клейковина, і відварюємо в злегка підсоленій воді до напівготовності.
Порада: за бажанням рис можна відварювати в молоці.
Додаємо в каструлю до гарбузового пюре напіввідіврений рис.
Порада: перед закладкою рису до гарбуза, овоч завжди повинен бути доведений до готовності. Оскільки гарбуз готується довшийе час, ніж рис.
Заливаємо продукти молоком.
Закриваємо каструлю кришкою і уварюємо кашу на повільному вогні після закипання близько 15-20 хвилин.
Порада: кашу можна томити в духовці у відповідній формі.
У готову кашу добавляємо мед і вершкове масло.
Порада: в разі присутності алергічної реакції на продукти бджолиного виробництва, замість меду використовується білий або коричневий цукор.
Вимішуємо продукти, щоб масло і мед розчинилися і рівномірно розподілилися.
Подаємо страву до столу в гарячому або охолодженому вигляді.
Така гарбузова каша з рисом: рецепт приготування прекрасно насичує організм, дозволяючи на тривалий час забути про перекуси.
Гарбузова каша з рисом: рецепт приготування в мультиварці
Гарбузовий сезон наближається, а це значить, що прийшов час поділитися, як готується корисна гарбузова каша з рисом: рецепт. Ми навчимо вас як готувати гарбузову кашу в мультиварці, що значно спростить вам життя. Смак такої каші з гарбуза сподобається кожному, тому ви напевно захочете приготувати її ще раз.
Ми просто не маємо права ігнорувати гарбуз, адже він кращий за всіх штучних аптечних вітамінів. Ще гарбуз є джерелом каротину і кальцію, що робить його безцінним продуктом, який повинен бути у вашому раціоні. Наприклад, ви можете приготувати гарбузову кашу з рисом – цю страву називають помічником тих людей, які хочуть дотримуватися дієти, турбуючись про своє здоров’я, а також для тих, хто страждає від серцево-судинних захворювань.
Приготувати гарбузову кашу можна за допомогою мультиварки – це значно спростить процес, а результат приємно здивує смаковими особливостями. Мультиварка позбавить вас від необхідності кожні п’ять хвилин перевіряти чи не википіла гарбузова каша, а це вже робить процес приготування страви приємною і розслабленою.
Гарбузова каша з рисом і пшоном в мультиварці
Гарбузова каша з рисом і пшоном в мультиварці готується дуже легко. Вона є ситним, корисним і смачним продуктом. На її приготування витрачається мало часу, зате можна порадувати всю сім’ю смакотою.
Гарбуз має безліч чудових властивостей, що дозволяють організму правильно і розмірено працювати. Наприклад, наявність досить великої кількості заліза в ній дозволяє нам відчувати себе щасливими, а в домашній косметології є безліч масок і кремів на основі гарбуза. Гарбузова каша допомагає налагодити правильну роботу травного тракту, заспокоює печію і надає нам відчуття легкості, навіть не дивлячись на вміст у ній такого важкого продукту, як рис.
Складові:
Гарбуз – 500 грам
Рис – 1 мультисклянка
Пшоно – 0,5 мультисклянки
Молоко – 1,5 мультисклянки
Цукор – 5 ст. ложок
Сіль – 0,5 ч. ложки
Масло – 100 грам
Відріжте шматочок від гарбуза. Частину, що залишилася можна зберігати в холодильнику, але якщо ви плануйте тривале його зберігання, то краще поріжте на дрібні шматочки і заморозьте.
Середину вичистіть ложкою і шкірку видаліть ножем.
Потріть його на тертці – великій або дрібній, це залежить від сімейних переваг – і складіть в чашу мультиварки. Увімкніть режим «Випічка» на 10 хвилин.
Тим часом промийте крупи. Спочатку рис.
Потім пшоно.
Через 10 хвилин відкрийте кришку мультиварки і добавте цукор і сіль.
Перемішайте і висипте крупи. Знову перемішайте.
Налийте мультисклянку молока і виставте режим «Молочна каша» на 35 хвилин.
Готово! Залишилося добавити масло і дати каші поваритися хвилини 3.
Гарбузова каша з рисом для вегетаріанців
У переліку, що містить цікаві рецепти вегетаріанських страв, данастрава по праву може перебувати на одному з перших місць. Ця страва не тільки дуже смачна і ситна, але ще і виглядає вельми привабливо, а значить, цілком може підійти для меню святкового столу. Будемо варити гарбузову кашу з рисом і гречкою в мультиварці.
Готувати краще в мультиварці, від цього каша тільки виграє: вона виходить розсипчастою і з такими смаковими нюансами, які може надати тільки мультиварка.
Список продуктів не дуже великий і всі вони цілком доступні.
Складові:
Гречка, рис – по одній мірній склянці;
Ріпчаста цибуля – 1 велика головка;
Морква – 2 шт.;
Часник – 5 шт.;
Невеликий шматочок гарбуза;
Сушена зелень – 1 чайна ложка;
Морська сіль – 1 чайна ложка;
Вода – 4 мірних склянки;
Рослинна олія – 4 столові ложки
Рис і гречку змішуємо в одному посуді і заливаємо холодною водою.
Ріпчасту цибулю ріжемо спочатку навпіл, потім тонкими пластинками поперек. Занадто дрібнити не потрібно, інакше загубиться смак.
Нарізаємо кубиками моркву.
Гарбуз також поріжемо кубиками.
Подрібнювати на тертці ці овочі не треба, саме порізані, вони надають страві необхідну соковитість.
Отже, всі основні складові готові, переходимо безпосередньо до того, як приготувати гарбузову кашу для вегетаріанців.
На дно мультиварочної чаші заливаємо соняшникову олію, краще холодного віджиму. Вибираємо режим «Варіння» і засипаємо спочатку цибулю, потім моркву.
Не закриваючи кришки, пасеруємо овочі 15 хвилин.
Скасовуємо обраний режим і закладаємо всі інші інгредієнти. Солимо, перемішуємо, зверху вдавлюємо цілі зубчики часнику.
Добавляємо 4 мірних склянки води і закриваємо кришку. Для приготування каші підходить режим «Крупи». Мультиварка сама вибирає, як довго піддавати продукти тепловій обробці. В середньому на це йде трохи більше години.
Після сигналу, що сповістив про готовність страви, дати постояти їй ще 15 хвилин.