Home / Дієти / Фінікова дієта для схуднення

Фінікова дієта для схуднення

Напевно, любителям солодкого худнути найважче, адже перше, від чого закликають відмовитися всі дієти – це різні солодкі ласощі. Але, на радість ласунам, існує і методика схуднення на солодощах, це популярна останнім часом фінікова дієта.

Солодкий, екзотичний фрукт, який в жарких країнах називають справжній «хліб пустелі», а в європейських країнах використовують не так часто і тільки в сушеному вигляді. Однак при бажанні його можна купити сьогодні в будь-якому великому торговому центрі, що торгує продуктами. Ті, хто купує сухофрукти, давно знають дуже насичений смак фініків.

Ще в стародавніх трактатах про фініки згадується, як про дієтичний продукт. Раніше про дієтичних якостях цих фруктів мало хто знав. Зате мандрівники обов’язково брали з собою фініки в далеку дорогу. Ці продукти можуть довго зберігатися. Крім того, вони здатні подарувати відчуття насичення.

У свіжих фініків калорійність досягає 270 ккал, а в сушених плодах вона і того більше, становить 340 ккал. Здавалося б, як такий продукт, з високою калорійністю, може використовуватися для дієтичного харчування? Пояснюється це просто – солодкі фініки голод вгамовують прекрасно, а з’їсти їх за специфічного нудотного смаку багато просто не вийде.

При складанні меню дієти потрібно точно знати, що за один раз доведеться з’їдати близько 2 жмень сушених плодів, що рівноцінно по калоріях двом яблукам, а свіжі фініки у нас практично не продаються.

Фінікова дієта

Тривалість фінікової дієти повинна бути не більше 10 днів, за ці дні людина може скинути 6-8 кілограмів ваги. Перші 4 дні це фактично монодієта, можна їсти тільки фініки і пити тільки зелений чай, зрозуміло без цукру, і води. Потім можна додати апельсини або яблука.

Таку дієту витримати дуже не просто, адже раціон дуже обмежений через малу кількість жирів і білків. Хімічний склад такої їжі також серйозно обмежений, що погано відбивається на здоров’ї. Тіло може стати в’ялим, адже тільки білок, якого в фініках практично немає, необхідний для підтримки м’язів.

Дієтологи, творці фінікової дієти, наполягають на її суворому дотриманні, інакше результат вони не гарантують. Таке різке обмеження раціону може дуже сильно виснажити організм і вага, звичайно, буде падати.

Негативні моменти цієї дієти.

По-перше, це досить одноманітне меню. Після настільки тривалого вживання цих фруктів, їх можна просто зненавидіти. Також є деякі протипоказання, наприклад, при захворюваннях, пов’язаних з шлунково-кишковим трактом. При таких проблемах практично всі дієти протипоказані. Через високий вміст цукру їх не можна вживати людям з діагнозом “діабет”, адже коливання рівня глюкози в крові для них неприпустимі, також дієта не підходить для підлітків.

Перш, ніж вирішувати на яку саме дієту сідати і приступати до неї, необхідно оцінити, наскільки ця міра необхідна. Адже будь-яка зміна раціону і, тим більше різке зниження білка та інших корисних речовин, можуть негативно позначитися на здоров’ї. І, варто приготуватися до того, що при обмеженні меню псується самопочуття, може виникнути швидка стомлюваність, занепад сил. Перш, ніж сідати на дієту, краще всього проконсультуватися з лікарем.

Щоб уникнути апатії, хвороб, нудоти від нудотно-солодкого смаку фініків, всі дієтологи настійно радять не застосовувати монодієту, а дотримуватися більш м’якої форми цього типу схуднення.

У перші 2 дні дієти в меню крім фініків можна ввести фруктовий, а краще овочевий салат. Однак заправляти його маслом або іншою заправкою не варто. Причому їсти його можна тільки на сніданок.

На 3 день можна ввести овочеві або фруктові страви, а також, щоб нормалізувати обмін речовин, то і білкові. Білок при такому образі харчування можна отримати з птиці, м’яса або риби. Але рибу і м’ясо треба відварювати або готувати на пару. Якщо немає бажання їсти м’ясо, можна замінити його на сир, легкий сир або яйце. Ці низькокалорійні продукти дозволять усунути проблеми з метаболізмом, але при цьому вони ані трохи не завадять зниженню ваги, проте, він буде йти повільніше.

Виходити з дієти потрібно дуже плавно, ні в якому разі не можна накидатися на їжу. Можна повернути в раціон харчування овочі, фрукти, м’ясо, вуглеводи і жири, але в невеликих кількостях. Візьміть собі за правило виробляти у себе звичку замість цукерок їсти сухофрукти. Якщо на фініки ви вже просто не можете дивитися, можна замінити їх на чорнослив, курагу, родзинки або інші сухофрукти.


Check Also

Як схуднути до Нового року. Корисні поради дієтологів

До Нового року залишилося менше двох тижнів, а значить прийшов час терміново підготувати свою фігуру …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *