Home / Кулінаріні рецепти / Домашня кухня / Фарширована риба – рецепти приготування

Фарширована риба – рецепти приготування

Фарширована риба  – це страва святкова і неординарна. Щоб смачно зафарширувати рибу потрібно докласти чимало зусиль і праці. Але те що вона буде гідною прикрасою столу, це безсумнівно. Далі, ми розповімо, найпростіший рецепт того як приготувати фаршировану рибу в духовці, і з чим її краще подавати на стіл.

Фарширована риба. Яку рибу вибрати для фарширування?

Фарширована риба – рецепти приготування

Для початку визначимося, яку рибу фарширувати? Не варто оббивати пороги супермаркетів в пошуках якоїсь незвичайної риби. Для фарширування підійде судак, і короп, і щука, і товстолобик.

Головне щоб вона була великою, не менше 1,2-1,5кг. Дрібну, просто, незручно фарширувати. Рибу краще брати свіжу, а не заморожену. У розмороженої тушки шкіра тендітна і буде рватися при запіканні.

Рецепт приготування фаршированої риби

Далі, який рецепт фаршированої риби вибрати – теж вирішувати вам, їх існує дуже багато. Якщо ви не постите, то до фаршу риби можна додати (не дивуйтеся) куряче філе. В цьому випадку страва  виходить соковитою, смачною і акуратною. До того ж, для приготування страви одного тільки фаршу риби може виявитися не достатньо. Куряче філе додасть страві ситності і щільності.

Інгредієнти для фарширування риби:

риба 1,5 кг.

куряче філе – 200 г.

батон (або білий хліб) – 0,5 шт.

морква – 1 шт.

цибулина – 1 шт.

соєвий соус – 1 чайн. лож.

лимонний сік

желатин швидкорозчинний – 1 пач. (15 г)

сіль

цукор

перець чорний

вершкове масло

молоко

майонез

Як правильно відокремити шкіру риби?

Хто вперше збирається готувати фаршировану рибу в духовці, то тепер для вас починається найскладніше – потрібно відокремити шкіру. Як це краще зробити? Рибу очистити від луски, видалити зябра і, звичайно, нутрощі.

Акуратно відрізати голову.  Добре вимити. Відокремлюйте шкіру від отвору на животі, звільнивши ребра, і по напрямку від голови до хвоста. Легенько підрізаючи, підійміть шкіру до спини, а по хребту, щоб не порвалася, по плавникам можна обрізати ножицями або ножем.

Якщо шкіра знялася з великою кількістю м’яса, його можна зняти ложкою. Тільки, дивіться не перестарайтеся, щоб не пірвати. Занадто сильно вичищати її не потрібно. Хоч і звучить це все дуже складно і здається, що без спеціальної підготовки цей процес неможливий, не панікуйте. Не святі горшки ліплять. І ви, трохи потренувавшись, елементарно з цим впораєтеся.

Готуємо рибний фарш для начинки

Щоб готувати фаршировану рибу в духовці, перш за все, важливо зробити головний інгредієнт – власне, сам фарш. Моркву і цибулю порізати невеликими шматками і підсмажити до золотистого кольору на вершковому маслі. Зняти з вогню і дати охолонути до кімнатної температури.

Риб’яче м’ясо відокремити від кісток і перекрутити на м’ясорубці з курячим філе і пасеровані цибулею і морквою. Половину батона замочіть в молоці. Замість батона можна використовувати білий хліб, але, повірте, з батоном таки буде смачніше.

Перекрутіть його на м’ясорубці і теж додайте в фарш. Візьміть шматок лимона і видавіть з нього сік в отриману суміш. Присоліть, поперчіть, всипте дрібку цукру.

 Додайте одну чайну ложку соєвого соусу. Пачку швидкорозчинного желатину всипати в підготовлену начинку, ретельно перемішати. Під час приготування вільну рідину, яка звільняється в процесі запікання зв’язується желатином, що дозволяє страві зберегти соковитість.

Підготовлений фарш, вкладаємо в шкіру і формуємо рибу.

Запікаємо рибу в духовці

Для приготування фаршированої риби в духовці краще взяти деко з високими бортами і ретельно змащене  олією. Викласти рибу розрізом (черевцем) вниз, поруч покладіть голову. Можете надати їй бажану форму. Змастіть все рослинним маслом і тонким шаром майонезу. Зверху накриваємо фольгою, не тільки рибу, а все деко. Щоб під час запікання фольга не прилипла, її теж слід змастити олією.

У духовці, розігрітій до 1800C, на невеликому вогні наша страва випікається 1 год – 1-10. Бажано спочатку взагалі не чіпати страву і дати їй пропаритись. Потім фольгу зняти і дати ще зарум’янитися 5-10 хвилин.

Як подають фаршировану рибу

Вийнявши з духовки, дайте рибі застигнути. Перед подачею на стіл її слід порізати і викласти на блюдо, прикрасивши зеленню, овочами, сіткою з розігрітого вершкового масла. При бажанні очі можна зробити з маслин.

Подавати фаршировану рибу на стіл можна і в холодному вигляді. Це зручно, так як її можна приготувати заздалегідь. Про гарнір до неї можна подумати вже перед подачею на стіл.

З чим подавати фаршировану рибу

Саме час поговорити про те, з чим подають фаршировану рибу. Хоч фарширована риба  і дуже смачна і ситна страва, до неї потрібний ще гарнір. Він робить рибну страву привабливою, більш ситною. Підкреслює її  смак, збільшує її обсяг і вага.

Правильно підібраний гарнір, покращує травлення. Уваги і вправності вимагає також і подача гарніру як основного елемента оформлення та оздоблення. Гарнір це ще й частина декору. Оригінально покладений, акуратно, красиво, симетрично оформлений гарнір надає страві особливо вигляд.

Овочевий гарнір для риби

Добре використовувати як гарнір овочі. Вони підійдуть в будь-якій варіації: солоні, запечені, відварені, смажені, квашені та мариновані. Овочевий гарнір для риби може складатися як з одного продукту, так званий  простий  гарнір, так і включати в себе овочеве асорті – складний гарнір. При підборі інгредієнтів для складного варіанта слід враховувати сумісність продуктів між собою.

З рибою добре поєднуються: буряк, зелений горошок, морква, зелений салат, помідори, баклажани, солодкий перець, кабачки, цвітна і білокачанна капуста.

Картопля до риби

Подати картоплю  до риби вважається класикою. У будь-якому вигляді він прекрасно підкреслює смак основної страви. І відвареної, і запеченої, шматками і пюре – вона визнана найбільш частим супутником рибних страв. Якщо ви хочете полегшити страву, доповніть її  різними легкими овочевими салатами.

Невдалі супутники для фаршированої риби

Макаронні вироби найгірший гарнір для фаршированої риби. Також невдало поєднуються з рибою більшість круп. Не варто експериментувати так на святковому столі. Виняток становить рис. Він прекрасно поєднується з рибними стравами, особливо якщо подавати його в поєднанні з соусами.

Фарширована риба. Соус з хрону до фаршированої риби

Прекрасно доповнює фаршировану рибу соус з хрону. Готується він дуже просто. Корінь хрону подрібнюється на м’ясорубці, дрібній тертці або в потужному блендері. Додається сіль, щіпка цукру і трохи кип’яченої води. Ось і готовий найпростіший спосіб приготування. Але соус з хрону до фаршированої риби незамінний.

Фарширована риба  хороша тим, що вона може бути як головною стравою і прикрасою святкового столу, так і прекрасною  ситною закускою. Звичайно, неабияк помучитися з цією стравою доведеться. І зусилля докласти і фантазію проявити.

Але коли на вашому святковому столі з’явиться фарширована риба, запечена в духовці, ви оціните цей твір мистецтва – гарний, ароматний, прикрашений за всіма правилами.

Для того щоб зробити свято, не варто чекати особливих дат. Якщо хочете кулінарного розмаїття, то саме час подавати на стіл фаршировану рибу. Творіть і приємного вам апетиту!

Фарширована риба по-єврейськи

Складові:

Батон – 100 г

Лавровий лист – 2 шт.

Цибуля ріпчаста  – 4 шт.

Олія соняшникова рафінована  – 40 мл

Морква – 1 шт.

Перець чорний мелений – щіпка

Цукор – 1 ч. л.

Буряк – 1 шт.

Сіль – 1 ч. л.

Товстолобик філе -700 г

Яйця курячі – 1 шт.

Фарширована риба – традиційна страва єврейської кухні.

Готують її переважно з коропа, товстолобика, щуки, пеленгаса, тобто з білої риби. Оформляється блюдо по-різному: у вигляді цілої рибної тушки, окремими шматками риби, а також у вигляді великих тефтелей. Форма не впливає на вміст, адже смак у всіх випадках залишається незмінним. Ця закуска хороша як в холодному, так і в теплому вигляді.

Для приготування фаршированої риби по-єврейськи знадобляться такі продукти: філе товстолобика, хребет і шкірка, цибуля ріпчаста, батон, яйце, морква, буряк, соняшникова олія, сіль, перець чорний мелений і лавровий лист.

Ріпчасту цибулю чистимо, миємо й нарізаємо. Дуже дрібнити не варто, адже нам його все одно перемелювати через м’ясорубку.

На пательню наливаємо соняшникову олію і смажимо цибулю до золотистого кольору.

Готуємо фарш. Якщо маємо тушку  товстолобика без голови. Розділяємо  її на два пласти і вирізаємо  філе. Хребет і шкірку риби відклаємо, вони нам ще знадобляться. Пропускаємо через м’ясорубку філе товстолобика, смажену цибулю і білий батон, попередньо замочений у холодній воді і віджатий.

До риби, цибулі та батону додаємо яйце. Фарш солимо і перчимо до смаку. Врахуйте, що страва повинна бути досить гострою, але з огляду на те, що не всі можуть їсти багато перцю обмежтеся своєю нормою. Кладемо чайну ложку цукру.

Добре перемішуємо фарш.

На дно сотейника, широкої каструлі або тазу кладемо рибний хребет. Це робиться для того, щоб бульйон вийшов насиченим і застиг.

Лушпиння цибулі миємо і викладаємо на кістки.

Моркву і буряк чистимо і миємо. Нарізаємо кружальцями і додаємо в сотейник.

Мокрими руками з фаршу формуємо великі довгасті тефтелі (котлети). Можна їх загорнути в шматки рибної шкірки, а можна залишити так. Кладемо їх в сотейник.

Дуже акуратно, щоб не розмити фарш, наливаємо холодну воду по стінці сотейника. Вода повинна покривати рибу.

Сотейник з рибою ставимо на плиту, доводимо до кипіння і вогонь зменшуємо до найменшого. Фарширована риба повинна варитися. Воду солимо, перчимо і пробуємо. Якщо потрібно кладемо цукор. Накриваємо кришкою, але не повністю. Багато варять взагалі без кришки.

Через годину кладемо лавровий лист і додаємо склянку  холодної води. Варимо ще 40-60 хвилин до готовності. Готову рибу викладаємо на блюдо. Бульйон проціджуємо і заливаємо ним рибу. Колір бульйону залежить від буряка: чим він червоніший, тим відповідно буде червоним бульйон. Ставимо в холод до застигання. Подаємо фаршировану рибу на закуску в обід або вечерю з хріном.

Як приготувати фаршировану рибу

Риба – 1 велика або 2-3 дрібних риби

Сметана – 50 мл

Булка – 1 шт.

Яйце – 1 шт.

Цибуля – 1 середня цибулина

Сіль, приправи і перець за смаком

Гілки зелені, майонез і овочі для прикраси.

Очищаємо рибу від луски, відрізаємо голову, вичищаємо нутрощі і ретельно промиваємо під холодною водою. Для легкості зняття шкіри обдаємо рибу гарячою водою і знімаємо шкіру панчохою, намагаючись не пошкодити її.

Очищаємо м’якоть риби від кісток і робимо фарш, додавши замочену в молоці булку і очищену цибулю. Додаємо у фарш яйце, солимо, перчимо і додаємо приправи. Ретельно перемішуємо.

Акуратно набиваємо отриманим фаршем шкіру риби, намагаючись не пірвати її. Якщо фарш залишився, сформуйте з нього невеликі кульки.

На вистелене  фольгою і промазане олією  деко викладаємо фаршировану рибу і очищену від зябер голову. По краях дека викладаємо рибні кульки. Змащуємо рибу майонезом або сметаною і ставимо на півгодини в розігріту до 190 градусів духовку. Готовність риби перевіряємо дерев’яною зубочисткою – при проколюванні у готової риби не повинна виділятися рідина.

Викладаємо готову рибу на довгасте блюдо, докладаємо голову і прикрашаємо за допомогою гілок зелені і нарізаних свіжих овочів. На шкірі риби можна намалювати майонезом луску або просто сітку.

Фарширована риба  готова.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *