Home / Твоя краса / Епіляція в домашніх умовах

Епіляція в домашніх умовах

Існує незліченна кількість методів по видаленню не бажаного волосяного покриву на тілі. Гоління волосся, лазерна епіляція, хімічна депіляція, застосування електричних епіляторів, епіляція в домашніх умовах і в салонах краси. Всі методи широко використовуються, змінюються, вдосконалюються, мають свої недоліки і переваги. Розглянемо популярні та ефективні методи, як проводиться  епіляція в домашніх умовах.

Епіляція – рецепт в домашніх умовах

Епіляція в домашніх умовахШкіра повинна бути чистою і знежиреною, попередньо можна обробити шкіру скрабом або жорсткою губкою. Волоски піднімуться, будуть краще і менш болісно видалятися, що скоротить появу «вростання волосся в шкіру».

Домашня епіляція підходить для всіх типів шкіри, навіть особливо чутливої. Завдяки натуральним складам і компонентам, суміші для епіляції безпечні і гіпоалергенні. Правильно виконана епіляція в домашніх умовах не викличе неприємних больових відчуттів, свербіння, печіння, або будь-яке  роздратування на шкірі. Може виникнути лише легке почервоніння на шкірі, яке швидко проходить протягом декількох годин.

Для закріплення результату, після епіляції рекомендується прийняти теплий душ, а після нанести на шкіру заспокійливий засіб (олійного складу) або лосьйону для уповільнення росту волосся. Ефективність епіляції в тому, що волосся не ростуть протягом 3-х тижнів, і залежно від типу шкіри та індивідуальних особливостей волосяного покриву.

Не можна допускати попадання на шкіру дезодорантів, духів, і іншої парфумерії, яка містить спирт і фруктові кислоти. Протягом 2-х днів виключити тривале знаходження шкіри під впливом ультрафіолету, сонячних ванн і солярію. Так само не рекомендується відвідування саун і застосування косметичної чистки і пілінгу.

Епіляція в домашніх умовах

Рецепт епіляції в домашніх умовах простий і зручний у застосуванні, а його використання принесе задоволення не менше, ніж дорога спа-процедура в косметичному салоні.

Цукрова епіляція в домашніх умовах або шугарінг, вважається легкою та швидкою в застосуванні. Підходить для початківців і тих, хто робить епіляцію вперше. Основним складом є цукор.

Для приготування цукрової суміші знадобляться, 10 ст. л. цукру на 1 ст. л. води. Готувати пасту можна на плиті, варити на повільному вогні злегка помішуючи, поки маса не стане однорідною.

Після приготування дати цукровій масі охолонути. Правильно приготована суміш набуває золотистий колір, стає густою і в’язкою (схожою на мед). Перед нанесенням на шкіру цукрову пасту попередньо перевірити на невеликій ділянці шкіри, щоб уникнути опіків. І чи достатньо суміш склеїлася і закріпилася за складом.

Так само, в рецепт додають 1 ч. л. лимонного соку, він стягує шкіру, звужує пори, сприяє швидкому відновленню верхнього шару шкіри епідермісу.

Готову суміш нанести на суху чисту шкіру, у напрямку росту волосся, шаром не більше 1-1,5 см. Для видалення цукрової пасти застосовуються невеликі тканинні смужки, краще підбирати тканину з натуральних волокон, бавовни або льону. Під час процедури потрібно уникати попадання води на шкіру і на суміш. Притискати смужку однією рукою, а інший різко смикнути. Перевага цукрової пасти, в тому, що її можна використовувати кілька разів, непотрібні волоски практично повністю видаляються, не ламаються і не вростають.

Шугаринг застосуються як на коротких і середніх по довжині волосках, різних ділянок шкіри (ноги, пахвова западина, зона бікіні і верхня ділянку шкіри над губою). З часом шкіра звикає до незначних больових відчуттів, волоски стають м’якими і тонкими. Наступні застосування цукрової епіляції не викликатиме ніяких дискомфортних відчуттів. А корисні властивості цукру, будуть діяти з першого застосування, шкіра стане більш гладкою, шовковистою і еластичною. Після епіляції, залишки цукрової пасти легко видаляються, досить просто прийняти теплий душ. А використані тканинні смужки, після прання будуть придатні для наступного застосування.

Цукрова епіляція в домашніх умовах займає мінімальну кількість часу для підготовки складу суміші і обробки шкіри. Процедуру шугаринга, для тих, хто вперше робить епіляцію, рекомендується провести через 14-18 днів, для закріплення ефекту. Надалі, інтервали між процедурами слід поступово збільшувати.

Як вибрати відповідний метод епіляції

Епіляція воском в домашніх умовах

Епіляція воском в домашніх умовах не складна процедура, з видалення не потрібного волосяного покриву на різних ділянках тіла. Застосовується як для коригування брів, повної або глибокої епіляції інтимної зони, а так само для усунення товстих ороговілих волосків на спині, руках у чоловіків.

Для епіляції воском в домашніх  умовах необхідно придбати баночку з воском, шпатель для нанесення, і спеціальні смужки для депіляції або купити касетний воскоплав. Вибрати віск відповідний типу вашої шкіри і здійснюваної епіляції.

Гарячий віск складається з смоли і рослинних продуктів, підходить для епіляції пахвових западин і зони бікіні, тому що добре розпарює шкіру, завдяки чому товсті волоски видаляються повністю з коренем.

До складу м’якого воску входять размягчувачі і олійні смоли, завдяки чому процедура проходить швидко і безболісно. Віск попередньо підігрівається, в «паровій бані» або мікрохвильовці. Необхідно застосовувати всі запобіжні заходи, при нагріванні воску, щоб уникнути травм і опіків. Температура нагрітого воску повинна бути комфортною і терпимою для шкіри, приблизно 38-40 гр. Не допускається попадання води на віск, так як. він втрачає свої властивості і стає не придатним у використанні.

Обов’язкова умова воскової епіляції, це довжина волосяного покриву від 4 мм, інакше просто віск не захопить волоски, і не зможе видалити їх з цибулиною. Тому попередньо, випробуйте процедуру на невеликій ділянці шкіри. Якщо волоски легко видаляються, значить, довжина волосся достатня, можна приступити до процесу. На сухій і знежиреній ділянці наноситься тонкий шар воску. Якщо використовується віск у баночках, застосуються спеціальний шпатель для нанесення, у якого є відмітки, для необхідної кількості воску. Нанесення воску, значно полегшує у використанні касетного воскоплава. На віск прикладається смужка, злегка придавлюється для рівномірного розподілу по поверхні (у бік зростання волосся). Після повного охолодження, різким і швидким рухом смужку необхідно видалити, проти росту волосся. Якщо на шкірі залишаються 1-2 волоска, їх можна видалити пінцетом.

Для завершення процедури, необхідно видалити залишки воску з шкіри. Він або змивається теплою водою, або очищається за допомогою олійного розчину абоолійних серветок. Щоб уникнути дискомфортних відчуттів, після епіляції рекомендується прикласти до оброблених ділянок вологий рушник. Ефект «горіння» швидко проходить, охолоджуються і звужуються. Через 2 тижні процедуру необхідно повторити, волоски значно стануть тоньші  і еластичніші, а процес більш приємним і комфортним.

Епіляція медом в домашніх умовах

Епіляція медом в домашніх умовах проходить за тими ж принципами, що і цукрова епіляція. Медова епіляція видаляє непотрібні волоски, виключає можливість появи врослого волосся і зберігає ефект гладкої шкіри до 4 тижнів. Липка солодка консистенція меду, захоплює волосся разом з кореневою цибулиною, навіть на найчутливіших частинах тіла. У основний склад, медової епіляції входить, мед.

Мед широко відомий своїми корисними властивостями, благотворно впливає на свіжий колір шкіри, наповнює клітини епідермісу вітамінами і мікроелементами. Шкіра набуває бархатистість, еластичність і здоровий зовнішній вигляд. Мед може бути липовий, гречаний, або з буркуну, для епіляції це не настільки важливо.

Для приготування медової пасти, необхідно 1 склянку меду, 1 склянка цукру і 2 ст. ложки лимонного соку. Змішані інгредієнти помістити в каструлю, і готувати за допомогою парової бані на повільному вогні, помішуючи протягом 5-7 хвилин, не даючи утворюватися грудочкам. Отриманій суміші дати настоятися, до тих пір, поки вона не охолоне. Надалі використовувати принцип цукрової епіляції. Медова епіляція не рекомендована людям, що страждають варикозним розширенням вен, надлишком цукру в крові, і тим, у кого є алергічна реакція на склад меду.

Епіляція карамеллю в домашніх умовах ще один із способів для видалення небажаного волосяного покриву, за допомогою карамельної пасти. До складу входять тільки натуральні компоненти (цукор і лимонний сік), без додавання хімічних барвників та ароматизаторів, які допомагають шкірі, природно відновиться після хворобливих процедур. А масажна дія на вибрані ділянки тіла, надає тонізуючу і загальнозміцнюючу дію на шкіру.

У рецепт приготування карамельної пасти входить, один стакан тростинного цукру і сік свіжовіджатих лимонів (2 шт.). Компоненти ретельно змішуються і готуються на повільному вогні (7 хвилин), до утворення густої карамелі. Карамельна паста повинна бути тягучою, в’язкою, але не прилипати до рук. Приготовану карамельну пасту можна використовувати, як в теплому, так і в холодному вигляді. Тепла карамельна епіляції використовується разом з смужками з тканини натурального походження, для чутливих і важкодоступних зон. Холодну пасту наносять на тіло руками, захоплюючими і різкими рухами переносять суміш з однієї ділянки шкіри на іншу. Карамель легко змивається теплою водою, і не залишає тривалих шкірних почервонінь. Тривалість ефекту гладкої шкіри триватиме від 2 до 4 тижнів.


Check Also

Місячний календар краси на листопад 2020 року

Докладний місячний календар краси на листопад 2020  року на кожен день. Сприятливі і несприятливі дні. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *