Ефірну олію лаванди можна назвати справді універсальним продуктом. Вона з успіхом використовується в парфумерный та косметичный промисловості та в якості цінного інгредієнта для домашніх засобів по догляду за собою. Головний секрет результативного застосування олії лаванди для волосся – її висока проникаюча, зволожуюча та поживна здатність
Ефірна олія лаванди: особливості
Особливо примітний її благотворний вплив на стан волосся. Вона робить їх міцними, пружними, еластичними і блискучими, а також заспокоює і виліковує шкіру голови. Жінки часто застосовують цей продукт при дифузній алопеції (стрімкому випадінні волосся), сухої і жирної себореї, лупи і інших характерних проблемах.
Отримується ефірна олія лаванди – паровою дистиляцією суцвіть цієї ароматної рослини. При такому способі випарювання ефіру, цінні властивості рослинних екстрактів повністю зберігаються.
А значить, маленька баночка, що стоїть на вашій косметичній полиці – це справжній еліксир здоров’я, сили і краси вашої шевелюри.
Згідно зі статистичними даними, жінки у всьому світі щодня витрачають на засоби по догляду за локонами кілька мільйонів доларів США. Ми постійно витрачаємо час на відвідування салонів краси з метою здійснити сумнівний захід для зміцнення шевелюри, витрачаємо шалені суми на регулярні та специфічні доглядові програми, постійно прагнемо спробувати дорогі новинки, думаючи: «ну ось це вже точно має допомогти!».
Але рідко хто замислюється про те, що турботлива природа щедро нагородила людину всім необхідним. «Природна аптечка», зокрема, для волосся – це недорого і приголомшливо ефективно. Так чому б не спробувати використання засобів з натуральних корисних компонентів, щоб привести свої локони в порядок?
На відміну від маси базових олій, даний продукт не «зажирняє» кутикулу волосся, а активно проникає в його лусочки прямо до шкіри відновлюючи, розгладжуючи і зміцнюючи структуру. Ось чому шанувальниці даної олії винайшли навіть таку цікаву процедуру, як аромарозчісування волосся.
Чим примітна ефірна олія лаванди?
Лаванда відома майже кожному з глибокого дитинства. Її аромат важко сплутати з чим-небудь ще – настільки він специфічний, і одночасно зачаровує. Гірська лаванда, оспівана поетами і композиторами, славиться своїми цілющими властивостями з давніх пір.
Унікальні властивості цієї рослини дозволяють використовувати її навіть в офіційній медицині і фармакології. Вона містить в собі масу корисних і рідкісних речовин, які важко «роздобути» де-небудь ще.
Популярність застосування лавандової олії для волосся обумовлюється її швидким і бездоганним благотворним впливом на будь-які, навіть найслабші і хворі локони.
І хоча даний продукт почав користуватися успіхом зовсім недавно, він вже здобув собі постійних шанувальниць і вірних прихильниць зважаючи свого приголомшуючого ефекту. Ефірна олія лаванди – абсолютний рекордсмен за вмістом цінних і поживних речовин серед всіх «конкуруючих» ефірів. Погляньте на список корисностей, які містяться в цьому продукті, і поміркуйте самі:
Дубильні речовини;
Смоли і гіркоти;
Урсолова кислота;
Масляна, валеріанова, капронова і оцтова кислоти;
Камфора;
Ліналоол;
Гераніол;
Цинеол;
Мірцен;
Нонаналь;
Каріофіллен;
Нерол;
Берегомет;
Альфа-терпінеол.
І це далеко не всі природні інгредієнти, які містяться в лавандовій олії, роблячи її особливо багатою і цінною. Якщо говорити про загальні корисні дії, забезпечувані для організму лавандовою олією, варто виділити наступні властивості:
Імуностимулююча
Імуномодуляторна;
Ранозагоювальну;
Антисептичну бактерицидну;
Нормалізуючу місцевий і периферичний кровообіг;
Стимулюючу метаболізм;
Тонізуючу;
Заспокійливу;
Спазмолітичну.
Даний продукт часто застосовують для інгаляцій при простудних і грипозних захворюваннях.
Люди кажуть, що вона діє ще більш ефективно і швидко, ніж інгаляції з природними фітонцидами – цибулею і часником!
Застосування лавандової олії актуальне після перенесених стресів, а також у депресивних і апатичних станах.
У тих, хто регулярно практикує ароматерапію з цим продуктом, помітно налагоджується психо-емоційний стан, зникає безсоння і головний біль, поліпшується настрій.
Ефірна олія лаванди: застосування в лікуванні і відновленні шевелюри
А чим же примітна ефірна олія лаванди у догляді за волоссям? У першу чергу, вона має ранозагоювальну, стимулюючу і протигрибкову дію. Ефірна олія лаванди чудово виліковує шкіру голови від найрізноманітніших патологічних явищ, починаючи від себореї і закінчуючи грибковими інфекціями.
Крім того, вона благотворно впливає на волосяні фолікули, активно пробуджуючи і стимулюючи їх. Таким чином, досягається ефект прискореного зростання, що особливо актуально для дівчат, які мріють про косу до пояса. Маски для волосся з лавандовою олією здатні зробити локони живими, слухняними і блискучим. Масаж шкіри голови з її застосуванням стимулює цибулини, нормалізує водно-сольовий баланс, регулює саловиділення. Засіб м’яко й делікатно зволожує і живить стрижень і тіло волосся, роблячи його здоровим і сильним по всій довжині.
Застосування ефірної лавандової олії для відновлення волосся надзвичайно просто. Традиційно дівчата додають її в кілька крапель будь-якої доглядової базової олії (оливкової, авокадо, жожоба, макадамії, аргана або виноградних кісточок). Цю поживну суміш використовують для процедури аромарозчісування.
Вона виконується за допомогою дерев’яного (!) гребеня з рідкими зубами. Також в процесі догляду за волоссям лавандовою олією збагачують звичні шампуні, кондиціонери і креми для лікування шевелюри. Для цього кілька крапель олії додається в конкретний засіб безпосередньо перед його використанням. Ще один фаворит безлічі дівчат – маска з додаванням засобу. Подейкують, що вона здатна відновити навіть наймлявіші пасма всього за кілька місяців регулярного використання.
Не варто використовувати дану олію в чистому вигляді – концентрація діючих речовин у ній занадто висока. Також з обережністю варто застосовувати її алергікам: врахуйте, що ліналоол, що входить до складу продукту, може зіграти з вами поганий жарт!
Ефірна олія лаванди: дві кращі маски
Ефірна олія лаванди: маска від дифузної алопеції (випадіння волосся)
Для її виготовлення вам знадобиться нагріти 2 столові ложечки базової рослинної олії на паровій бані. Для цієї мети підійде олія оливкова, жожоба, макадамії, виноградних кісточок, зародків пшениці або аргана. Потім, коли засіб буде підігрітий (слідкуйте, щоб він прогрівся не надто сильно, і вже тим більше не кипів!), Додбавте в нього 2 крапельки ефірної олії м’яти і 5 крапельок ефірної олії лаванди. Ретельно розмішайте отриману масу і намастіть на шкіру голови. Виконайте легкий масаж круговими рухами. Потім створіть голові парниковий ефект за допомогою харчової плівки і теплого рушника. Змийте через 20-25 хв. теплою водою із застосуванням безсульфатного шампуню;
Ефірна олія лаванди: маска для відновлення волосся.
Для цієї маски вам буде потрібно база в якості жовтка курячого яйця. Розмішайте його з 2 столовими ложечками рослинної олії, яка за смаком вам і вашим пасмам. Далі добавте ефірні олії рожевого дерева і іланг-ілангу (по 2 краплі), а також лаванди (4 краплі). М’яко помасажуйте волосся по довжині подушечками пальців. Потім укутайте голову і витримайте півгодини. Змийте склад з локонів водою і найменш агресивним шампунем.
Якщо ви хочете позбутися від таких проблем, як лупа, свербіння і лущення шкіри голови, перетин і випадіння волосся – ефірна олія лаванди прийде вам на допомогу і забезпечить гідний догляд вашій шевелюрі.