Home / Твоя краса / Боротьба з прищами та вуграми / Домашні маски від прищів

Домашні маски від прищів

Домашні маски від прищів

Проблема вугрового висипу хвилює не тільки підлітків, але й людей старшого віку – часто прищі є наслідком гормональних порушень. Найбільш часто вугрі локалізуються на шкірі обличчя, трохи рідше висипання з’являються на грудях, спині, руках, сідницях. Прищ являє собою запалений горбок на шкірі, який з’являється внаслідок порушення роботи сальної залози.

 Щотижня потрібно проводити чистку обличчя, розкриваючи і очищаючи пори. Робити це можна за допомогою розігріваючого скрабу, використання смужок для усунення чорних цяток, домашньої парової ванночки з подальшим ручним чищенням пор.

 Проблеми зі шкірою також викликає неправильне харчування – солодка, борошняна, гостра і жирна їжаі провокує появу вугрів. Часте використання щільної декоративної косметики – тональних засобів, пудри – призводить до закупорки пор. Влітку бажано використовувати зволожуючий крем і розсипчасту прозору пудру, а маскуючі тональні засоби краще залишити для холодної пори року.

прищів

Видавлювати червоні, запалені прищі не можна – є ризик занести інфекцію, яка викличе роздратування шкіри, збільшення числа вугрів.

 Доступним і ефективним засобом, що володіє дезінфікуючою дією, є алое. Унікальна рослина знімає запалення, очищає шкіру, зменшує розмір пор. Для лікування вугрового висипу використовуються сік і м’якоть алое – на основі рослинної сировини готують домашні маски від прищів, лосьйони, тоніки. Вранці і ввечері корисно змащувати шкіру свіжим соком алое – зрізана гілочка може кілька днів зберігатися в холодильнику. З листя алое готують цілющий склад – подрібнену сировину заливають холодною водою, настоюють годину, далі кип’ятять кілька хвилин. Отриману кашку накладайте на обличчя, як маску – залиште масу на обличчі на 20 хвилин, далі сполонсніть її ватним диском, змоченим в прохолодній воді.

 Якщо на шкірі з’явилося кілька запалених прищів, то можна приготувати лікувальну суміш з соку алое, стрептоциду і йоду. На 20 таблеток стрептоциду (стовченими в порошок) знадобиться 2-3 ложки соку рослини (суміш повинна бути густою), пару крапель йоду. Масу потрібно добре розмішати і намастити  отриманою сумішшю кожен прищик. Процедури слід робити на ніч, щоб суміш подіяла – вранці можна обполоснути шкіру холодною водою.

 Поживний і заспокійливий склад з соку алое, меду, перекису водню і йоду має дезінфікуючу дію і може швидко зняти запалення. На дві маленькі ложечки соку алое знадобиться 1 ст. ложка рідкого меду, по дві краплі йоду і перекису. Маску потрібно залишити на обличчі, через 15 хвилин видалити її водою.

 Косметична глина – в’яжучий засіб з антисептичною дією. Блакитний і зелений порошок ефективно очищає пори, стягує їх. Застосовувати її можна в чистому вигляді, розвівши водою до густої кашки, а можна використовувати як компонент для лікувальних масок і компресів. Дієвий рецепт, який не тільки знімає запалення, але і покращує колір обличчя – велику ложку глини змішати з настоянкою календули і соком лимона (по чайній ложці), трохи розбавити водою, намазати шкіру. на  5-10 хвилин, далі склад можна видалити.

 Вівсяна крупа добре очищає шкіру, робить її гладкою, бархатистою. Маска для прищуватої шкіри: вівсяну муку (2 ложки) змішати з одним білком. Змивати масу після того, як з’явиться відчуття стягування шкіри.

 Природні фітонциди, що містяться в часнику, надають сприятливий вплив на проблемну шкіру. Маска з часникової кашки допоможе зняти запалення при поширеному вугрового висипу – пару зубчиків подрібніть, шкіру змастіть рослинною олією, нанесіть часник на обличчя. Для посилення ефекту накрийте обличчя марлевою серветкою, змоченою гарячою водою. Кількість прищів  зменшиться, якщо робити подібні процедури раз на тиждень.

 Фрукти і овочі допоможуть позбутися вугрів, очистять шкіру. Малину і суницю можна трохи розчавити, розім’яту масу залишити на обличчі на кілька хвилин. Із стиглих ягід можна приготувати настоянку, яка освіжить шкіру і відрегулює жировиділення – на склянку ягід потрібно взяти 200 грам доброї горілки, настоювати не менше місяця.

 Огірковий сік відомий своїми відбілюючими і зволожуючими властивостями. М’якоть огірка слід залити окропом до утворення густого пюре, нанести його на обличчя і потримати на обличчі 15 хвилин. Якщо зробити настій на огірковій масі (залити окропом м’якоть і витримати 3 години), і добавити в нього ложку меду, то вийде очищаюча, зволожуюча та поживна маска для вугруватої шкіри.

 Овочеві соки – гарбузовий, картопляний – слід використовувати замість тоніків. Протирайте ділянки скупчення вугрів ватним диском, змоченим у щойно вджатому картопляному соці, вранці і ввечері. Цибулевий сік можна змішати з соком картоплі, загустити медом і використовувати у вигляді домашньої маски.

 Кисломолочні продукти надають сприятливу дію на шкіру, схильну до швидкої появи вугрів. Якщо вас турбують прищі, то корисно вмиватися кислим кефіром, використовувати сироватку як інгредієнт для домашніх масок. Дріжджова маска від прищів добре очищає пори – дріжджі і картопляний крохмаль чи борошно в рівних частинах слід змішати з 3 ложками натурального йогурту без консервантів і барвників. Можна добавити до складу по краплі ефірного масла м’яти або чебрецю, соку лимона. Наносити масу доведеться кілька разів, чекаючи, поки попередній шар підсохне.

 

Маски від прищів: Рецепти народної медицини проти вугрового висипу

 Для лікування прищуватої шкіри прийнято застосовувати відвари і настої трав, що володіють протизапальними властивостями. До таких трав відносяться: березове листя і бруньки, ромашка, календула, листя малини, м’ята, оман, подорожник та ін.

 Настій ромашки використовують замість тоніка – готують його з сухих квіток, які запарюють окропом або недовго варять на повільному вогні. Процідженим складом можна витирати обличчя протягом дня.

 Для протизапальних компресів добре використовувати профільтрований настій квіток бузини. Стандартні пропорції – на ложку сухої трав’яної маси припадає склянка окропу. Настояної протягом півгодини рідиною слід протирати місця скупчення вугрів.

 Для ранкових полоскань приготувати відвар з квіток і листя малини – рівні частини змішати, залити 20 мл кип’яченої води, настояти, остудити і процідити. Перед застосуванням склад слід розмішати охолодженою водою 1:1. З малинового листя можна приготувати мазь для лікування прищів – відіжміть свіжий сік (листя попередньо краще обдати окропом), змішайте його з м’яким вершковим маслом. Отриманою маззю обробіть прищі, залишивши склад на обличчі на ніч. Вранці протріть обличчя ватним диском, який потрібно змочити в настої ромашки.

 Сухі березові листя та бруньки використовують для приготування насиченого цілющого складу. На склянку окропу знадобиться дві ложки суміші бруньок і листя – рідину кип’ятять на вогні  5 хвилин, далі остуджують. Використовувати відвар можна як лосьйон – він має виражені антисептичні властивості. Аналогічноюготується настій з листя волоських горіхів.

 Допомагає боротися з прищами і суміш трав – по ложці сухого листя м’яти, ромашки, календули змішують, заливають столовою ложкою склад окропом, охолоджують. У трави добавляють щіпку зеленого чаю, який відомий своїми антиоксидантними властивостями. Настоєм слід змащувати обличчя для зменшення кількості прищів.

 Радикальним засобом проти прищів є настій оману. Трава володіє висушуючою і в’язкою дією, тому підходить в якості засобу для швидкої нейтралізації запалення. Ложку трави оману слід залити тільки що закипілою водою, настояти і використовувати точково, на місця розташування прищів. Раз на день робіть компреси з оману строго на прищі – склад швидко знімає запалення, висушує шкіру і звужує пори. Щоб запобігти лущення, слід після процедури змащувати обличчя зволожуючим кремом.

 Щоб вирівняти колір шкіри і прибрати прищі, корисно змащувати їх свіжим соком петрушки, змішаної з соком лимона. Сік з листя подорожника володіє загоюючою дією, тому підходить для прищів, які вже лопнули. Підсушує прищі звичайна зубна паста, без фарбувальних пігментів – горошину пасти видавіть на прищ, залиште до ранку. Мінеральні та м’ятні компоненти добре стягують шкіру, підсушують вугри.

 Цілющою дією володіє настій з листя м’яти (столова ложка на 250 мл води), в який добавлена настоянка календули і борний спирт (по ложці). Можна розбавити склад лимонним соком. Так як рідина сильно в’яже і сушить шкіру, її слід наносити тільки на ті ділянки обличчя, де є прищі. Застосовувати двічі на день.

 Комплекс процедур, які допоможуть зробити шкіру обличчя чистіше, включає проведення наступних маніпуляцій:

 Приготуйте склад – стакан киплячої води, по чайній ложці соди і цукру. Всі інгредієнти ретельно перемішайте, змочіть шкіру обличчя замість лосьйону.

 Вмийтеся, намилюючи обличчя господарським милом – вода повинна бути прохолодною.

Ділянки шкіри, на які наносився склад, змастіть легким кремом або вершковим маслом – це допоможе уникнути появи почервоніння і подразнень. Через годину вмивайтеся водою, без застосування миючих засобів.

 Тижневого лікування буде достатньо для того, щоб з’явилися перші результати – обличчя очиститься, прищів  стане менше, запалені вугри зникнуть.

 Щоб позбутися комедонів, слід регулярно очищати обличчя. Домашня парова ванночка готується так: закип’ятіть воду, киньте в неї щіпку ромашки або календули, налийте в широку каструлю. Подихайте парою, накрившись з головою – пори повинні розкритися, шкіра почервоніє і покриється крапельками поту. Заздалегідь настругати дитяче мило, поставте поруч соду і візьміть декілька ватних дисків. На вологий диск насипте мило, соду і помасажуйте шкіру обличчя м’якими рухами по масажних лініях. Затримайтеся в тих місцях, де є скупчення чорних цяток – на носі, на лобі, на підборідді. Далі  вмивайтеся і зробіть тиснучу маску із збитого білка. Робити таку процедуру рекомендується, якщо немає червоних прищів – масаж на цих ділянках може підсилити запалення. Останній етап – протріть шкіру льодом із замороженого соку лимона, щоб продезинфікувати тканини.

 Всі трав’яні склади краще зберігати в холодильнику або використовувати свіжими, готуючи кожен раз нову суміш. Тоді користь від протирання буде відчутнішою.

 Домашні маски  від прищів

 Маски, що допомагають зменшити запальні прояви на шкірі, слід робити двічі або тричі на тиждень – в залежності від типу шкіри, кількості прищів. Їх основна дія виражається в зменшенні запалення, нормалізації активності сальних залоз, видаленні сального блиску, звуженні пор. Склади для домашніх масок про прищів повинні володіти терпкою, антисептичною, підсушуючою дією.

 Косметична глина зеленого кольору допоможе очистити шкіру, добавить їй матовість. До порошку глини потрібно добавити рослинну олію (на столову ложку глини чайну ложку олії), ввести туди ж м’якоть ківі, добавити білок яйця. Всі компоненти домашньої маски від прищів слід добре перемішати і розтерти до стану густого пюре. 10 хвилин слід тримати маску на обличчі, далі можна вмитися.

 Фруктові маски добре впливають на жирну шкіру завдяки вмісту в них кислот. Допомагають впоратися з висипом вугрів маски на основі суниці, апельсина або грейпфрута, вишні.

 Апельсинова маска від прищів: на столову ложки м’якоті цитрусового знадобиться дві маленьких ложки розім’ятої вишні, ложка крохмалю або картопляного борошна. Всі частини маски змішати до однорідної маси, змастити нею обличчя, залишити на чверть години, і далі видалити теплою водою.

 Сунична маска: свіжі ягоди (2 великі ложки) розтерти із збитим перепелиним яйцем, ввести в масу ложку соку грейпфрута. Перемішаний склад наносите на обличчя ватним диском, рівномірно розмазуючи масу по шкірі. Потримайте на обличчі маску протягом 10 хвилин, видаліть її водою.

 Дріжджова маска – стандарт догляду за жирною шкірою. Маска проти прищів готується з ложки дріжджів, розведених водою до стану щільної кашки. Для освітлення шкіри можна добавити в масу лимонний сік. Склад наноситься на шкіру обличчя на півгодини, далі віддаляється вологим спонжем.

 Якщо вам потрібно прибрати прищі  швидко, то скористайтеся екстреними способами лікування вугрів. До таких методів належить застосування господарського мила – вологим шматочком натріть кожен прищ, залиште мильну корочку на обличчі до ранку. Найглибші прищі можна вилікувати таким способом за 3 дні.

 Почервоніння на шкірі добре нейтралізують краплі для очей «Візин» – використовуйте їх, щоб вирівняти тон шкіри. Жовті прищі гнійним кінчиком можна припекти ефірним складом – масло чайного дерева підсушує і дезінфікує шкіру. Ефективний народний засіб швидкої допомоги шкірі – тонка яєчна плівка. Наклейте невеликі шматочки на прищі, залиште їх на ніч – до ранку прищики підсохнуть.

 Трав’яні настої і відвари швидко знімають запалення – готувати їх неважко, будь-які інгредієнти для масок і лосьйонів можна купити в найближчій аптеці. Суміш з квіток ромашки, календули, хвойних голок і листя подорожника можна настоювати на горілці – склад використовують як лосьйон від прищів. Трави беруться в рівних кількостях, по одній ложці, кількість горілки обмежується 500 мл. Настоянка готується тиждень, далі зберігається в холодильнику.

 Заморожений лід діє на шкіру як тонізуючий засіб. А якщо замість води заморозити відвар звіробою або ромашки (на 2 ложки літр окропу), то лід придбає дезінфікуючі і заспокійливі властивості. Протирати шкіру краще вранці, обробляючи шкіру обличчя, область декольте і шкіру шиї.

 Настій із свіжого кропив’яного листя можна використовувати протягом дня. 3 ложки свіжої сировини слід залити склянкою закипілої води. Через годину настій буде готовий, і його можна буде використовувати замість косметичного лосьйону.

 Якщо шкіра дуже жирна, то ранкове умивання водою можна замінити на оцтові ополіскування. Приготуйте літр кип’яченої води, розмішайте в ньому ложку яблучного оцту. Необхідно суворо дотримуватися дозування, щоб не пересушити шкіру.

 Настоянка календули – доступне і дієвий засіб проти вугрового висипу. Її можна застосовувати для припікання запалених вугрів, можна змішувати з іншими компонентами. У склянку води влийте дві ложки настойки, підмісіть дві ложки рідкого меду. Обличчя можна протирати таким складом вранці і ввечері, відразу після водних процедур.

 Настоянку можна змішати зі звичайною мукою, використовувати склад як маску для обличчя. Консистенція маси повинна нагадувати по густоті сметану, щоб процес її нанесення на обличчя не викликав труднощів.

 Домашні маски  проти прищів слід включити в комплекс догляду за проблемною шкірою, так як їх дія викликає швидке усунення почервонінь, запалень, запобігає появі нових прищиків, сприяє дбайливому і глибокому очищенню шкіри.

  Тоніки, настоянки і лосьйони проти прищів

 Рідини, що володіють антисептичною, дезинфікуючою і стягуючою дією, слід застосовувати після вмивання, в процесі очищення шкіри, протягом дня для ліквідації жирного блиску. В якості інгредієнтів для лосьйонів використовуються настої трав, дезінфікуючі суміші, настоянки на горілці.

 Запалені прищики можна протирати протягом дня смерековим маслом, змащуючи тільки припухлу ділянку – ефірний склад швидко видаляє запалення, набряк, пригнічує розмноження бактерій.


Check Also

Маска від чорних цяток з содою в домашніх умовах

У кожної господині на кухні є маленька коробочка з содою. Цей продукт ми найчастіше використовуємо …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *