Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Ефективне лікування лупи медикаментозними і народними засобами

Ефективне лікування лупи медикаментозними і народними засобами

Себорея (більше узагальнене поняття для лупи, що використовується найчастіше в медичних колах) – захворювання, в основі якого лежить розлад салоутворення через неправильну роботу підшкірних залоз: кількість сального секрету або збільшується, або зменшується, змінюється його хімічний склад. В результаті лусочки шкіри починають інтенсивно відшаровуватися. Зовні нагадуючи білі напівпрозорі пластівці, вони заплутуються у волоссі, осідають на одяг і сидіння, тим самим псуючи зовнішній вигляд. Явище нерідко супроводжується свербінням і неприємними відчуттями. Це захворювання поширене як серед чоловіків, так і серед жінок, і всім в такому положенні потрібно знати, як його вилікувати, як можна лікування лупи в найкоротші терміни.

 Лікування лупи: причини появи

Ефективне лікування лупи медикаментозними і народними засобамиЩоб позбутися «сніжних пластівців» на своєму одязі і у волоссі, для початку доведеться виявити причину даного захворювання. Нерозуміння, звідки нагрянула проблема, веде до того, що себорея може стати небажаним і неприємним супутником людини надовго. Тільки виявивши і усунувши провокуючий фактор, можна вилікуватися. Причинами лупи можуть стати:

Хронічне порушення обміну речовин;

Серйозні захворювання внутрішніх органів: варто перевірити роботу шлунка, щитовидної залози;

Авітаміноз;

Гормональний збій, який може бути обумовлений статевим дозріванням у підлітків, клімаксом, вагітністю або прийомом гормональних препаратів у жінок;

Знижений імунітет;

Проблеми з нервовою системою – часта причина лупи: до цього призводять депресивні і стресові стани, нервозний, синдром хронічної втоми, емоційне вигорання;

Спадкова схильність, яка визначає індивідуальні особливості будови шкіри;

Неправильне харчування: захоплення фастфудами, жирною і гострою їжею, газованими напоями і кава теж може стати причиною появи «білих пластівців»;

Переохолодження: лупа наздоганяє тих, хто ходить в холодну пору року без головного убору або купається у холодній воді без спеціальної шапочки;

Перегрів: вплив на шкіру голови високими температурами призводить до відшарування її лусочок, тому себорея – доля тих красунь, які зловживають щипцями, плойками, фенами, утюжками, термічними бигудями;

Алергія: часто шкіра реагує лупою у відповідь на матеріал головного убору, особливо якщо це синтетика;

Неправильно підібрані косметичні засоби: їх часта зміна, невідповідність типу шкіри і волосся, різні лінії і виробники, надмірне їх вживання – все це порушує роботу сальних залоз і погіршує стан шкіри голови.

Як тільки причини з’ясовані, необхідно вжити всіх можливих заходів щодо їх усунення. Деяким буває достатньо придбати недорогий шампунь з ментолом, щоб забути про цю напасть. Комусь доведеться зайнятися своїм способом життя, починаючи з поліпшення харчування і закінчуючи відновленням своєї душевної рівноваги. Якщо ж причини занадто серйозні або виникли труднощі з їх визначенням, потрібно буде звернутися за допомогою до фахівця. На жаль, найчастіше люди не знаходять для цього часу (або грошей) і страждають від себореї все своє життя.

 Лікування лупи

При появі лупи найбільш правильним рішенням стане звернення до трихолога. Захворювання вимагає медичного огляду та мікровідеодіагностики – це дослідження волосся і шкіри голови під збільшенням. В результаті лікар визначить тип шкіри і волосся, характер лупи, наявність інфекції або запалення. У ході бесіди виявляються можливі причини себореї, підбирається комплекс заходів щодо її зовнішнього лікування: лікар призначає клінічні процедури і радить максимально відповідні засоби по догляду за хворою шкірою голови. Зовнішнє лікування лупи при цьому не обмежується шампунем. У лікувальний комплекс входять всілякі маски-пілінги, тоніки, бальзами, лосьйони. Зазвичай для лікування лупи призначаються такі препарати, як «Белосалік», «Кето плюс», «Метрогіл», «Полькортолон», «Скін-кап», «Фридерм», «Цінокап» та інші. Але все-таки основу успішного лікування складають лікувальні процедури, здатні нормалізувати процес салоутворення шкірою голови:

Різні види лікувального масажу волосистої частини голови: вакуумний, мануальний, кріомасаж (за допомогою рідкого азоту) – всі вони покращують живлення шкіри, нормалізують лімфовідтік і кровопостачання;

Використання професійних лікувальних масок на основі різних хімічних, швидко і сильнодіючих препаратів для очищення, зволоження, вітамінізації шкіри і одночасного знищення патогенних мікроорганізмів – таким чином однією процедурою усувається відразу кілька можливих причин лупи;

Дарсонвалізація (апаратна процедура з використанням імпульсного, швидкозатухаючого струму) нормалізує роботу сальних залоз в шкірі голови, ефективно лікує запалення;

Мікроіонофорез – безін’єкційна мезотерапія, яка передбачає вплив на шкіру лікарськими сироватками та коктейлями;

Ін’єкційна мезотерапія – введення безпосередньо під шкіру потрібних ліків: процедура хвороблива, але вельми ефективна;

Гальванічний пілінг глибоко очищає шкіру голови;

Квантова терапія дозволяє використовувати в лікуванні лупи електромагнітні хвилі;

Транскраніальна електростимуляція – фізіотерапевтичний метод, успішно усуває себорею всього за кілька сеансів.

Дані методики лікування лупи в салонних умовах застосовуються вже давно. Вони ефективні, оскільки не просто займаються «косметичним ремонтом», усуваючи лише зовнішні ознаки захворювання, а лікують його зсередини.

Однак навіть вони не гарантують 100% -ного одужання на все життя. При неправильному догляді за шкірою голови і нездоровому способі життя хвороба може дуже швидко повернутися.

Тому після проведення курсу лікування лупи бажано дотримуватися рекомендацій фахівців, як позбутися лупи таким чином, щоб вона не повернулася ніколи. Це і є основа догляду за шкірою голови, схильною до себореї.

 Лікування лупи: особливий догляд за шкірою голови

Курс лікування лупи і профілактики цього неприємного захворювання передбачає дотримання цілого ряду правил, сформульованих фахівцями – трихологами і дерматологами. Їх необхідно дотримуватися не тільки під час терапії: якщо є схильність до появи лупи, ці постулати повинні стати способом життя, непорушними законами, які потрібно виконувати на благо здоров’я свого ж волосся. Іноді це здається занадто складно: відмовитися від звичних речей, переглянути режим свого життя. Однак через деякий час, коли ознаки себореї зникнуть, можна відчути всю красу змін: покращиться самопочуття, волосся стануть міцними і здоровими. Це варто того, щоб прийняти до уваги цю інструкцію.

Для початку придбайте спеціальний лікувальний шампунь в аптеці. Його призначає лікар, або ж можна запитати поради у аптечного працівника. Такі засоби діють більш потужно, ніж звичайні косметичні шампуні з магазину. У їх складі можна знайти різні лікарські добавки, що сприяють усуненню лупи (протизудні, протигрибкові, протизапальні, цитостатики для поновлення шкірних клітин, кератолітики для видалення відмерлих клітин, вітаміни, антибіотики і багато інших). Рекомендується перед покупкою переглянути відгуки про той чи інший шампунь, щоб вибрати максимально ефективний засіб, вже завоювавшого довіру і любов споживачів.

Обов’язково потрібно звернутися за допомогою до будь-якого з полівітамінних комплексів, яких зараз повно в аптеці. Курс вітамінізації краще проходити двічі на рік: навесні та восени.

Як тільки перші ознаки лупи заявили про себе, необхідно негайно ж змінити головний убір і гребінець. Це допоможе усунути контакт з уже зараженою поверхнею.

Пару раз в тиждень рекомендується обшпарювати окропом гребінець. Прання головних уборів повинно проводитися якомога частіше.

Необхідно терміново переглянути свій раціон харчування: обмежити в ньому кількість жирних, гострих, солоних страв, виключити споживання фастфудів, кави, газованих напоїв та алкоголю.

Потрібно знайти час, перебороти всі страхи і пройти медичне обстеження, щоб виявити внутрішні захворювання, які могли послужити причиною себореї. Рекомендується звернути особливу увагу на роботу шлунково-кишкового тракту і стан нервової системи. Якщо порушення будуть виявлені, потрібно буде почати негайне лікування.

Незважаючи на те, що себорея супроводжується сильним свербінням, потрібно постаратися не чесати шкіру, щоб не з’явилися ранки, через які може проникнути інфекція і погіршити перебіг хвороби.

Водопровідна вода без попереднього очищення хворим себореєю не підходить. Потрібна фільтрована, мінералізована, м’яка вода. Її температура не повинна бути низькою або високою: тепла – найоптимальніший варіант.

Мити голову рекомендується не частіше двох разів на тиждень.

Доведеться відмовитися від регулярного використання фена, щипців, плойок і утюжків: за наявності лупи до них можна вдаватися тільки в крайніх випадках.

Не рідше двох разів на тиждень непогано було б робити самомасаж шкіри голови, який нормалізує кровообіг.

Нерозумно чекати, що лупа зникне сама собою: дане захворювання – сигнал організму, що з ним не все гаразд, є проблеми, які вимагають вашої безпосередньої участі. Тому тільки з’ясувавши і усунувши причину себореї, можна позбутися від неї.

Якщо вчасно не зайнятися лікуванням, наслідки можуть бути не просто неприємні, але й небезпечні. Поряд з дотриманням даних рекомендацій можна вдома поліпшити стан шкіри голови всілякими масками і ополіскуваннями. При лікуванні у трихолога перед їх застосуванням краще взяти дозвіл на подібні домашні процедури.

 Лікування лупи народними засобами: рецепти

Домашні маски для волосся проти лупи можна робити щоразу перед миттям голови, тобто двічі на тиждень.

Кожне з засобів обов’язково перевіряйте на алергенність, навіть якщо повністю впевнені в її відсутності.

Для цього приготовлену суміш наносять або на шкіру зап’ястя, або на ділянку голови за вушною раковиною. Реакцію потрібно чекати не менше доби, тому що часто вплив активних речовин може протікати повільно. Якщо ні свербіння, ні почервонінь не буде, маску можна наносити на шкіру голови. Час їх дії не повинен перевищувати півгодини. Обов’язково утеплення у вигляді шапочки для душу і чалми з рушника.

    Лікування лупи: кефірне ополіскування

Перед кожним миттям голови ополіскувати її по кілька разів кефіром. Змивати не відразу, а через півгодини.

    Лікування лупи оливковою олією

Оливкова олія (півсклянки) ретельно перемішується з свіжовичавленим лимонним соком (двома столовими ложками).

    Лікування лупи: ополіскування травами

Трави (пижму, корінь лопуха, календулу, кропиву) в кількості однієї столової ложки заливаються окропом (склянка), після охолодження проціджують. Такий настій виливається в літр фільтрованої води, і ополіскуються волосся.

    Лікування лупи ефірними оліями

У боротьбі з лупою вдома можна активно використовувати ефірні олії чайного дерева, лаванди, розмарину, кедра, евкаліпта. Вони попередньо злегка розігріваються на бані водяній, потім втираються в коріння волосся, шкіру голови.

    Лікування лупи: протисеборейна маска мед + алое

Мед розігріти на водяній бані (одну столову ложку). Змішати його в рівних кількостях з майонезом, соком алое, оливковою олією.

Комплексний підхід, який враховує всі особливості кожного організму, допомагає швидко, надійно і на тривалий час позбутися лупи, зміцнити волосся, повернути шкірі голови здоров’я. При бажанні і наполегливості після такого курсу лікування лупи можна більше ніколи не повертатися до цієї проблеми, якщо урок був засвоєний. Тільки професійне лікування разом з правильним доглядом і грамотним використанням народних засобів можуть врятувати в цій ситуації.


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *