Home / Діти / Дитячі ігри на пасху 2019 року – цікава підбірка

Дитячі ігри на пасху 2019 року – цікава підбірка

Великдень – одне з найсвітліших і добрих сімейних свят. Це прекрасний привід зібратися і провести час у колі сім’ї. Але, на відміну від нас, дорослих, дітей не втримаєш за столом задушевними розмовами і навіть здобними пасками – їм подавай веселощі, ігри і чудеса. Про цікаві та різноманітні дитячі ігри на пасху 2019  року піде мова далі.

Дитячі ігри на пасху 2019 року

Ясно і сонячно в Світлу Пасху!

Крашанки червоні, пісні і танці.

Світло на душі як від яскравої свічки.

І на столі вже чекають паски.

  Святкування світлого свята Пасхи і великодні народні гуляння в наш час, на превеликий жаль, проходять не з таким розмахом, як колись. Втрачено багато традицій, призабуті обряди. Цьогорічне святкування Святого Христового Воскресіння для більшості людей – це освячення пасок, сирної паски та крашанок, і подальше застілля в колі сім’ї і близьких.

Але ж традиційні великодні яйця – це не просто їжа. Великоднє яйце (крашанка, писанка, крапанки) – це символ Великодня, це побажання здоров’я і благоденства, це оберіг, це атрибут ігор і забав, це дар.

Чому б і ні? Адже Великдень просто покликаний дарувати людям милостивий стан і відчуття щастя і любові!

Пропонуємо взяти на озброєння забави та дитячі ігри на пасху 2019 року, які дійшли до нас крізь століття. З ними ні у кого з гостей або рідних не залишиться жодного шансу занудьгувати.

На пошуки пасхального скарбу

Під час пасхального тижня ми ділимося з малюками цікавими історіями та традиціями, пов’язаними зі святкуванням Воскресіння Христового. Але чим зайнятися, коли крашанки і писанки вже готові, а паски чекають-не дочекаються можливості похвалитися своєю легкістю і ароматом перед гостями?

Звичайно ж, відправитися на пошуки пасхального скарбу. Ця дитяча забава була популярна ще кілька століть назад, правда, в наші дні до реалізації цієї гри можна підійти більш креативно.

Як ви, напевно, вже здогадалися, головне завдання дітей – знайти великодній скарб. Скарбом можуть стати солодощі, іграшки або дитячий великодній кошик з паскою і кольоровими яйцями. Гру можна проводити як в квартирі, так і у дворі або на території вашої дачі.

Якщо на Великдень зібралося багато дітей, ви можете поділити їх на команди – змагальний момент додасть азарту юним шукачам пригод.

Варіант 1, класичний: ви ховаєте крашанки в найнесподіваніших куточках вашого будинку і протягуєте між схованками кольорові нитки, обплутуючи попутно різні предмети. Діти повинні пройти по заповітній нитці і дістатися до головного скарбу. Переможе та команда, яка збере більше крашанок на шляху до кладу.

Варіант 2, сучасний: разом з крашанками ви ховаєте в затишних куточках різні підказки (це можуть бути загадки, ребуси, шаради, головоломки або фотографії схованок – в залежності від віку дітей), які допоможуть малятам знайти наступну схованку і швидше відшукати скарб.

Великодній призовий каток

Великдень, як і будь-яке інше свято, не обходиться без подарунків для найменших. Але отримання приємних дрібниць можна перетворити в найцікавіше змагання. Все, що вам знадобиться – крашанки і спеціальний жолоб-каток, який можна без праці змайструвати з щільного картону.

У вас повинна вийти П-подібна похила гірка довжиною близько метра. Верхня її частина може бути встановлена на стійку опору (стілець або дитячий столик), або ж використовуватися для наведення катка на мету – в такому випадку кожен гравець тримає її на вазі.

Варіант 1 (класичний): спочатку катання великодніх яєць по жолобу було суто хлоп’ячою забавою і віддалено нагадувало гру в кеглі. Перш за все, кожен гравець робив ставку – виставляв крашанку у нижнього краю жолоба, а потім всі по черзі пускали свої розписні снаряди таким чином, щоб зачепити одну або кілька ставок суперників. Перемагав той, у кого до кінця гри було найбільше крашанок.

Варіант 2 (сучасний): сьогодні ми сміливо можемо замінити ставки великодніми подарунками – іграшками, солодощами та сувенірами. В іншому правила, які пропонують дитячі ігри на пасху 2019 року  залишаються незмінними: учасник повинен гарненько прицілитися в обраний приз, розрахувати рівень нахилу катка, пустити по ньому крашанку так, щоб вона хоча б торкнулася мети, і виграти!

Великодній петанк

Крашанки й писанки – ідеальні снаряди для гри в петанк. Зазвичай для гри потрібно розкреслене поле, біла кулька «кошонет» (з французької «порося») і кольорові кульки для кожного гравця, щоб можна було порахувати призові очки.

Головне завдання гри – кинути або закотити свою кульку таким чином, щоб вона опинилася в безпосередній близькості від «порося». У свій хід можна також пересунути «порося» влучним попаданням або зменшити шанси супротивника на перемогу, відкотивши ворожу кульку подалі від заповітної мети.

Великодній петанк зберігає більшість правил, тільки замість розкресленого поля у нас дитяча кімната або майданчик, по краях якої розташовуються наші юні гравці, замість кольорових кульок – крашанки, у кожного гравця – свого кольору, а замість кошонету – біле варене яйце, яке називається «великодній кролик».

Перемагає той, хто зуміє оточити «кролика» найбільшою кількістю крашанок свого кольору.

Пасхальна естафета

Дитячі ігри на пасху 2019 року  відмінно підійдуть найменшим членам родини, для яких головне – прості правила, рухливість і веселощі. Для початку розмітьте поле естафети за допомогою кольорової крейди або повітряних кульок, в залежності від того, де все буде проходити.

Розділіть дітей на дві команди, кожному учаснику роздайте пластикову ложку і пасхальне яйце. Завдання команд: як можна швидше добігти до фінішу, тримаючи ложку з яйцем в зубах або в руці, і повернутися до своєї команди, щоб наступний гравець прийняв естафету. Багато галасу, сміху і веселощів вам забезпечено!

Злови пасхального кролика

Гра на спритність і швидкість реакції, яка може зайняти дітей на пару годин. За допомогою лічилки або жереба вибирається ловець, якому дають велику чашку, що неб’ється. Решта гравців отримують по крашанці – «великодній кролик», надійно обв’язавши мотузкою-повідцем.

Всі «великодні кролики» розташовуються перед ловцем на відстані витягнутої руки, гравці надійно стискають мотузки-повідки. На рахунок «три» ловець повинен «зловити пасхального кролика», накривши чашкою одну з писанок, а гравцям залишається тільки вчасно смикнути за повідок, щоб врятувати свого «вихованця».

Найсильніше пасхальне яйце

Головне правило – кожен учасник може використовувати тільки одне пасхальне яйце. Це гра – на переможця. По суті, це – битва на яйцях.

Сенс гри полягає в тому, щоб стукнувши своїм яйцем, розбити яйце супротивника, а своє зберегти цілим. Учасник, чиє пасхальне яйце розбилося, залишає гру. Коли розбиті всі яйця, крім одного, визначається переможець. Йому -приз!

Найшвидше пасхальне яйце

Для цієї гри потрібна весела компанія, крашанки і рівна підлога. Сенс гри полягає в тому, щоб якомога далі покотити своє пасхальне яйце. Кожен учасник штовхає яйце, чиє покотилося далі – той переміг, і отримує приз. А яйце отримує титул «найшвидшого яйця».

Ви урізноманітите таку гру, якщо уздовж стіни розкладете  призи в порядку зростання «цінності» – з яким призом порівнялося яйце, що покотилося, такий приз і виграв учасник гри.

Найкрутіше яйце

Дитячі ігри на пасху 2019 року  передбачають, що кожен грає за себе. Потрібні учасники, крашанки і рівна поверхня.

На рахунок «три» кожен учасник гри якомога сильніше розкручує своє яйце. Яйце, яке крутилося найдовше, визнається «найкрутішим», а його власника чекає приз!

Найвлучніше яйце

Рівна поверхня і встановлений на ній приз – ось все, що необхідно для цієї гри. Кожен учасник штовхає своє пасхальне яйце в напрямку призу. Яйце, що торкнулося призу, оголошується «найвлучнішим яйцем», а приз дістається переможцю.

Існує безліч великодніх ігор. Деякі прийшли з давньоруських часів. Деякі придумані зовсім недавно. Головне, щоб святкування Світлого свята Пасхи було веселим і для дорослих, і для дітей.

Змотати клубок

Дорослі, перед тим як покласти сюрприз в схованку, повинні прив’язати до нього нитку (бажано товсту і до кожного сюрпризу використовуйте нитки різних кольорів), пройти з нею по квартирі, обплутуючи ниткою якомога більше предметів. Дитина повинна знайти кінець нитки, потім змотати її в клубочок і дійти до сюрпризу.

Гаряче яйце

Посадити  дітей в коло і видаємо їм одне яйце. Включаємо музику, під яку діти повинні швидко передавати яйце одне одному. Як тільки музика зупиняється, залишає коло той, у кого виявляється в руках яйце. Так триває поки залишиться останній гравець.

Ягоди

Учасники гри стають в коло. У центрі знаходиться ведучий. Кожен учасник гри (включаючи ведучого) називає ягоду, яку він буде в цій забаві. Коли всі визначилися, хтось  з кола називає будь-яку «ягоду» крім себе. Ведучий, швидко зорієнтувавшись, повинен показати на неї пальцем, але та «ягода» повинна намагатися ще швидше назвати іншу «ягоду» – і так далі.

Якщо ведучий встиг згадати названу ягоду і вказати на неї – то вона займає його місце в центрі. Якщо немає – гра триває. Якщо якась «ягода» раптом називає «ягоду», яка зараз в ролі ведучого в центрі, вона сама займає його місце. Головне тут – швидкість реакції і хороша пам’ять! До речі, замість ягід можна придумати і щось інше: назви кольорів, тварин, птахів, міст, місяців року і ін.

Фанти

Хто не знає гру у фанти?! Однак і тут є варіації. Давайте дізнаємося, які дитячі ігри на пасху 2019 року.

Отже, найпопулярніший варіант – всі учасники здають по фанту ведучому. Для фантів вам знадобиться шапка або непрозорий пакет. Ведучий дістає фант, але ще не показує учасникам, учасники по черзі називають, що зробити цьому фанту. Власник виконує бажання.

Цю гру можна урізноманітнити: нехай, наприклад, бажання озвучують не спільники (інакше через одного будуть стандартні варіанти типу заспівати, станцювати або розповісти вірш) – а ведучий, який заздалегідь підготує їх і запише на невеликих папірцях (для бажань знадобиться ще одна шапка).

В цьому випадку є можливість придумати оригінальні бажання: зізнатися в любові до лампи; зобразити якусь тварину; «Увійти в образ» п’яного; розповісти про свою дитячу мрію; сісти на повітряну кульку так, щоб той лопнув; випити кухоль (запасіться пластиковим!) води без участі рук; дістати цукерку зубами з блюдечка з борошном; зобразити статую; скласти газету в кілька разів однією рукою і т.д.

Дитячі ігри на пасху 2019 року. Обряди і традиції з крашанками

Великоднє яйце наділяли надзвичайною силою.

Великоднє яйце, зафарбоване першим, не з’їдали і нікому не віддавали.

Яйце служило оберегом від пожежі і блискавки. Якщо ж раптом пожежа траплялася – яйце «перекидали» через вогонь, угамовуючи жар.

Крашанкою «обливали» землю – це було запорукою родючості на весь рік.

Шкаралупу крашанок подрібнювали і давали в їжу худобі, для приплоду і здоров’я худоби.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *