Home / Активний спосіб життя / Гімнастика / Дихальна гімнастика Стрельникової для схуднення

Дихальна гімнастика Стрельникової для схуднення

Дихальна гімнастика Стрельникової – відомий метод комплексної терапії. У традиційній медицині цей комплекс вправ призначають дітям після видалення аденоїдів, гланд або просто за наявності схильності до простудних захворювань і слабкого імунітету. Однак давно помічено, що 10 хвилин дихання по А.Н. Стрельникової вранці відбивають апетит краще відомих пігулок і порошків. Та й самі автори гімнастики згадують, що дихальна гімнастика здатна поліпшити обмін речовин і позбавити від ожиріння. Однак гімнастика йде врозріз з рекомендаціями по диханню з класичної йоги. Швидше, техніка нагадує оксісайз.

Дихальна гімнастика Стрельникової – як сильно можна схуднути?

Дихальна гімнастика Стрельникової для схуднення

Дихальна гімнастика Стрельникової – результат педагогічної діяльності автора, і її матері, Олександри Северовни Стрельникової. А.С. Стрельникова викладала вокал, вона і розробила техніку «глибокий різкий вдих – природний видих». Було помічено, що такий тип дихання розширює об’єм легенів. А.Н Стрельникова тільки популяризувала техніку дихання і додала до неї руху, які стискають грудну клітку. За рахунок опору затискача об’єм легенів ефективно збільшується.

Тренування засновані на форсованому вдиху. Техніка дихання постійно задіює діафрагму. Але насправді в організмі є куди більш енергоємні м’язи, ніж дихальні, а значить, в теорії дихальна гімнастика Стрельникової не призначена для схуднення. Чи варто займатися їй з метою зниження ваги?

Для схуднення гімнастику Стрельникової стали використовувати відносно недавно. Проте варто зауважити, що вправи не вирішують такі завдання:

зменшення кількості споживаної їжі;

прискорення обміну речовин;

збільшення витрати калорій.

Як же тоді худнуть з гімнастикою Стрельникової? Все просто, дихальні вправи по Стрельникової підвищують ефективність так званих циклічних тренувань для схуднення – ходьби, бігу або роботи в будь-якому іншому кардіотренажері. Адже особливі дихальні вправи здатні підвищити кількість кисню в крові, а значить і прискорити процес спалювання жиру під час тренування. На скільки кілограмів схуднете саме ви, залежатиме від загального енергетичного балансу в організмі і вашої наполегливості.

Дихальна гімнастика Стрельникової для схуднення і фітнес

Отже, звичайний комплекс гімнастики Стрельникової, який легко можна знайти в книзі з однойменною назвою, для схуднення не надто ефективний. Як же вбудувати його в свій план циклічних тренувань? Насамперед, навчитеся глибоко, різко вдихати повітря і при цьому втягуйте його в себе так, щоб грудна клітка не сильно розширювалася. Тренуйтеся до початку прогулянки або пробіжки, перший час утримуйте грудну клітку руками (долонями). Техніка видиху у гімнастиці Стрельникової абсолютно не важлива, ви не повинні взагалі прагнути виштовхнути якомога більше повітря з легенів.

Як тільки правильні глибокі вдихи вийдуть у вас без жодного зусилля, переходите до відробітку вправ спільно з диханням. Насамперед, виконайте цикл із 10 вдихів і починайте ходьбу, намагаючись дотримуватися ритму дихання. Для схуднення достатньо виконувати циклічні вправи протягом 20 хвилин. Найбільш ефективною таке тренування буде вранці, а ввечері перед сном просто зробіть ще 100 дихальних циклів. Гімнастику Стрельникової найкраще виконувати натщесерце, в добре провітрюваному приміщенні або на вулиці.

Обов’язково стежте за станом організму, іноді гіпервентиляція легенів може викликати запаморочення, тому намагайтеся не форсувати події і звикати до нового типу дихання поступово.

Дихальна гімнастика Стрельникової – комплекс вправ

Дихальна гімнастика Стрельникової. Вправа 1

Встаньте прямо, витягніть руки перед собою, спочатку потренуйтеся стискати руки в кулаки і витягати пальці, як би растопирівая долоньки, і відштовхуючи уявний предмет від себе. Тепер зігніть руки в ліктях, приведіть передпліччя до корпусу і стискайте руки в кулаки, одночасно роблячи короткі, але агресивні вдихи носом. Видихи йдуть довільно, як розслабляєте руки і витягаєте пальці, так і робите видих, форсувати вихід повітря з легенів не слід.

Дихальна гімнастика Стрельникової. Вправа 2

З попереднього вихідного положення зігніть руки в кулаки і розташуйте їх на рівні талії. Проробіть різкий вдих, штовхніть руками вниз до розгинання в ліктьовому суглобі. Постарайтеся не «відбивати» ліктями так, щоб не викликати хворобливих відчуттів. У цій вправі також тренується вдих, і увага концентрується на ньому.

Тим, хто знає техніку Бхастріка, орієнтуватися слід на відчуття в ній. Після серії вдихів може злегка крутитися голова, створюватися відчуття «сп’яніння киснем».

Дихальна гімнастика Стрельникової. Вправа 3

Встаньте прямо, уявіть, що ваше тіло може згинатися тільки в тазостегновому суглобі, а не в плечах, колінах і попереку. Трохи підтягніть живіт і спробуйте виконати декілька нахилів вперед, концентруючись виключно на відчуттях в тазостегновому суглобі. Додавайте подих, як тільки ви зможете повністю ізолювати рух в попереку, виключити прогин і скручування хребта. Механіка така – «нахил вперед-вдих-повернення в і.п. – Видих ».

Якщо є травми нижніх кінцівок, краще сядьте на стілець, і акуратно виконуйте згинання в тазостегновому суглобі сидячи.

Дихальна гімнастика Стрельникової. Вправа 4

Встаньте прямо, руки на рівні талії, лікті зігнуті, передпліччя перпендикулярні корпусу. Виконайте легкий поворот корпусу вправо, одночасно згинаючи коліна зовсім трохи. Ваше завдання – виключити підстрибування, переразгибание колін, і рухи тазом. Власне, тіло повинно обертатися по осі талії, як би на шарнірі.

Спробуйте це рух, а тепер повторіть знову, зробивши поворот вліво. Далі, за відомою вам механіці – на «поворот» робимо агресивний вдих, поки розгортаємося назад, м’який видих йде сам, за інерцією. Як тільки почали повертатися вліво – знову вдих, і так далі.

Дихальна гімнастика Стрельникової. Вправа 5

Встаньте, руки до плечей, опустіть самі плечі, і трохи розслабте позу, так, щоб плечі не закидати до вух і ви стояли м’яко, не перерозгинати ноги в колінах. Тепер обійміть себе за плечі, прогинаючи грудну клітку трохи всередину і округляючи спину. Ви повинні відчувати приємне розтяг грудного відділу, але пупок слід злегка підтягувати до хребта, щоб компенсувати зусилля в поперековому відділі, і не викликати занадто сильного напруги. Зберегти позу безпечної дозволить і невелике підтягування м’язів сідниць. Тепер на прогині-«обіймах» ви робите вдих, а на розслабленні – видих за інерцією.

Дихальна гімнастика Стрельникової. Вправа 6

Тепер вам належить об’єднати прогин і нахил. Перш ніж почати, переконайтеся, що ви вмієте згинатися саме в тазостегновому суглобі, що не дотягуючи спину до підлоги поперековим відділом, і не виконуючи ніяких непотрібних різких рухів. Виконайте прогин-обійми і м’яко зігніться вперед, працюючи лише тазостегновими суглобами. Випрямитеся. Повторіть. Тепер на нахилі додайте активний вдих носом. Чи не виконуйте цю вправу, якщо в даний момент у вас підвищений артеріальний тиск або ви відчуваєте головний біль. Вправи повинні не доставляти вам болю і дискомфорту, тому повтори / підходи робляться по самопочуттю. Виражений ефект досягається при 5-10 повторах кожного руху.

Результати дихальної гімнастики Стрельникової В цілому, будь-які регулярні тренування, будь то дихальна гімнастика, або звичайна фізкультура, змінюють ставлення людини до власного здоров’я. Якщо судити з відгуків на незалежних сайтах, шанувальники гімнастики Стрельникової – люди, що зберігають активність у будь-якому віці, і займаються іншими видами фізкультури. Сама по собі гімнастика зазвичай дає:

заряд бадьорості відразу після застосування, який «тримається» краще, ніж аналогічний ефект, отриманий з кофеїном та іншими стимуляторами;

поліпшення кровообігу, краще відновлення після інших видів навантажень;

зняття стресу, ефективну роботу нервової системи, можливість саме позбавитися психічної напруги, а не загнати його всередину глибше;

підготовку тіла до реальних фізичних навантажень;

звичку до регулярної фізкультури, через відсутність якої більшість наших «заходів на ЗСЖ» частенько бувають приречені на провал;

зміцнення м’язів черевного преса і діафрагми, і навик банально втягувати живіт, за рахунок цього зменшується обсяг талії;

зниження ваги, при комплексному застосуванні з іншими оздоровчими методиками, спрямованими на підвищення якості та розвиток культури харчування.

Простіше кажучи, дихальна гімнастика Стрельникової сама по собі не є панацеєю для схуднення, але в поєднанні з іншими загальноприйнятими методиками, вона може прискорити зниження ваги і допомогти вам досягти своєї мети.

Дихальна гімнастика Стрельникової – відомий метод комплексної терапії. У традиційній медицині цей комплекс вправ призначають дітям після видалення аденоїдів, гланд або просто за наявності схильності до простудних захворювань і слабкого імунітету. Однак давно помічено, що 10 хвилин дихання по А.Н. Стрельникової вранці відбивають апетит краще відомих пігулок і порошків. Та й самі автори гімнастики згадують, що дихальна гімнастика здатна поліпшити обмін речовин і позбавити від ожиріння. Однак гімнастика йде врозріз з рекомендаціями по диханню з класичної йоги. Швидше, техніка нагадує оксісайз !. Тренування заснована на форсованому вдиху. Техніка дихання постійно задіює діафрагму. Але насправді в організмі є куди більш енергоємні м’язи, ніж дихальні, а значить, в теорії дихальна гімнастика Стрельникової не призначена для схуднення. Чи варто займатися їй з метою зниження ваги? Як сильно можна схуднути з дихальною гімнастикою Стрельникової? Дихальна гімнастика Стрельникової – результат педагогічної діяльності автора, і її матері, Олександри Северовни Стрельникової. А.С. Стрельникова викладала вокал, вона і розробила техніку «глибокий різкий вдих – природний видих». Було помічено, що такий тип дихання розширює об’єм легенів. А.Н Стрельникова тільки популяризувала техніку дихання і додала до неї руху, які стискають грудну клітку. За рахунок опору затискача об’єм легенів ефективно збільшується. Для схуднення гімнастику Стрельникової стали використовувати відносно недавно. Проте варто зауважити, що вправи не вирішують такі завдання: зменшення кількості споживаної їжі; прискорення обміну речовин; збільшення витрати калорій. Як же тоді худнуть з гімнастикою Стрельникової? Все просто, дихальні вправи по Стрельникової підвищують ефективність так званих циклічних тренувань для схуднення – ходьби, бігу або роботи в будь-якому іншому кардіотренажері. Адже особливі дихальні вправи здатні підвищити кількість кисню в крові, а значить і прискорити процес спалювання жиру під час тренування. На скільки кілограмів схуднете саме ви, залежатиме від загального енергетичного балансу в організмі і вашої наполегливості. Гімнастика Стрельникової для схуднення і фітнес Отже, звичайний комплекс гімнастики Стрельникової, який легко можна знайти в книзі з однойменною назвою, для схуднення не надто ефективний. Як же вбудувати його в свій план циклічних тренувань? Насамперед, навчитеся глибоко, різко вдихати повітря і при цьому втягуйте його в себе так, щоб грудна клітка не сильно розширювалася. Тренуйтеся до початку прогулянки або пробіжки, перший час утримуйте грудну клітку руками (долонями). Техніка видиху у гімнастиці Стрельникової абсолютно не важлива, ви не повинні взагалі прагнути виштовхнути якомога більше повітря з легенів. Як тільки правильні глибокі вдихи вийдуть у вас без жодного зусилля, переходите до відробітку вправ спільно з диханням. Насамперед, виконайте цикл із 10 вдихів і починайте ходьбу, намагаючись дотримуватися ритму дихання. Для схуднення достатньо виконувати циклічні вправи протягом 20 хвилин. Найбільш ефективною таке тренування буде вранці, а ввечері перед сном просто зробіть ще 100 дихальних циклів. Гімнастику Стрельникової найкраще виконувати натщесерце, в добре провітрюваному приміщенні або на вулиці. Обов’язково стежте за станом організму, іноді гіпервентиляція легенів може викликати запаморочення, тому намагайтеся не форсувати події і звикати до нового типу дихання поступово. Комплекс вправ дихальної гімнастики Стрельникової Вправа 1 Встаньте прямо, витягніть руки перед собою, спочатку потренуйтеся стискати руки в кулаки і витягати пальці, як би растопирівая долоньки, і відштовхуючи уявний предмет від себе. Тепер зігніть руки в ліктях, приведіть передпліччя до корпусу і стискайте руки в кулаки, одночасно роблячи короткі, але агресивні вдихи носом. Видихи йдуть довільно, як розслабляєте руки і витягаєте пальці, так і робите видих, форсувати вихід повітря з легенів не слід. Вправа 2 З попереднього вихідного положення зігніть руки в кулаки і розташуйте їх на рівні талії. Проробіть різкий вдих, штовхніть руками вниз до розгинання в ліктьовому суглобі. Постарайтеся не «відбивати» ліктями так, щоб не викликати хворобливих відчуттів. У цій вправі також тренується вдих, і увага концентрується на ньому. Тим, хто знає техніку Бхастріка, орієнтуватися слід на відчуття в ній. Після серії вдихів може злегка крутитися голова, створюватися відчуття «сп’яніння киснем». Вправа 3 Встаньте прямо, уявіть, що ваше тіло може згинатися тільки в тазостегновому суглобі, а не в плечах, колінах і попереку. Трохи підтягніть живіт і спробуйте виконати декілька нахилів вперед, концентруючись виключно на відчуттях в тазостегновому суглобі. Додавайте подих, як тільки ви зможете повністю ізолювати рух в попереку, виключити прогин і скручування хребта. Механіка така – «нахил вперед-вдих-повернення в і.п. – Видих ». Якщо є травми нижніх кінцівок, краще сядьте на стілець, і акуратно виконуйте згинання в тазостегновому суглобі сидячи. Вправа 4 Встаньте прямо, руки на рівні талії, лікті зігнуті, передпліччя перпендикулярні корпусу. Виконайте легкий поворот корпусу вправо, одночасно згинаючи коліна зовсім трохи. Ваше завдання – виключити підстрибування, переразгибание колін, і рухи тазом. Власне, тіло повинно обертатися по осі талії, як би на шарнірі. Спробуйте це рух, а тепер повторіть знову, зробивши поворот вліво. Далі, за відомою вам механіці – на «поворот» робимо агресивний вдих, поки розгортаємося назад, м’який видих йде сам, за інерцією. Як тільки почали повертатися вліво – знову вдих, і так далі. Вправа 5 Встаньте, руки до плечей, опустіть самі плечі, і трохи розслабте позу, так, щоб плечі не закидати до вух і ви стояли м’яко, не перерозгинати ноги в колінах. Тепер обійміть себе за плечі, прогинаючи грудну клітку трохи всередину і округляючи спину. Ви повинні відчувати приємне розтяг грудного відділу, але пупок слід злегка підтягувати до хребта, щоб компенсувати зусилля в поперековому відділі, і не викликати занадто сильного напруги. Зберегти позу безпечної дозволить і невелике підтягування м’язів сідниць. Тепер на прогині-«обіймах» ви робите вдих, а на розслабленні – видих за інерцією. Вправа 6 Тепер вам належить об’єднати прогин і нахил. Перш ніж почати, переконайтеся, що ви вмієте згинатися саме в тазостегновому суглобі, що не дотягуючи спину до підлоги поперековим відділом, і не виконуючи ніяких непотрібних різких рухів. Виконайте прогин-обійми і м’яко зігніться вперед, працюючи лише тазостегновими суглобами. Випрямитеся. Повторіть. Тепер на нахилі додайте активний вдих носом. Чи не виконуйте цю вправу, якщо в даний момент у вас підвищений артеріальний тиск або ви відчуваєте головний біль. Вправи повинні не доставляти вам болю і дискомфорту, тому повтори / підходи робляться по самопочуттю. Виражений ефект досягається при 5-10 повторах кожного руху. Результати дихальної гімнастики Стрельникової В цілому, будь-які регулярні тренування, будь то дихальна гімнастика, або звичайна фізкультура, змінюють ставлення людини до власного здоров’я. Якщо судити з відгуків на незалежних сайтах, шанувальники гімнастики Стрельникової – люди, що зберігають активність у будь-якому віці, і займаються іншими видами фізкультури. Сама по собі гімнастика зазвичай дає: заряд бадьорості відразу після застосування, який «тримається» краще, ніж аналогічний ефект, отриманий з кофеїном та іншими стимуляторами; поліпшення кровообігу, краще відновлення після інших видів навантажень; зняття стресу, ефективну роботу нервової системи, можливість саме позбавитися психічної напруги, а не загнати його всередину глибше; підготовку тіла до реальних фізичних навантажень; звичку до регулярної фізкультури, через відсутність якої більшість наших «заходів на ЗСЖ» частенько бувають приречені на провал; зміцнення м’язів черевного преса і діафрагми, і навик банально втягувати живіт, за рахунок цього зменшується обсяг талії; зниження ваги, при комплексному застосуванні з іншими оздоровчими методиками, спрямованими на підвищення якості та розвиток культури харчування. Простіше кажучи, дихальна гімнастика Стрельникової сама по собі не є панацеєю для схуднення, але в поєднанні з іншими загальноприйнятими методиками, вона може прискорити зниження ваги і допомогти вам досягти своєї мети.Источник: your-diet.ru

Check Also

Ранкова зарядка. Ефективні вправи для виконання вдома

Дізнайтеся, як правильно проводити тренування вранці, щоб відчути приплив бадьорості на весь день і підтримувати …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *