Для чого потрібна гімнастика для вагітних? Як тільки жінка дізнається про зародження життя в її організмі, вона починає потенційно готуватися до появи маленького дива на світло. До пологів варто себе готувати не тільки морально, налаштовуючись на позитивні моменти, але також і фізично, що має на увазі в першу чергу заняття гімнастикою протягом всієї вагітності, включаючи дихальну гімнастику для вагітних.
Основою вправ дихальної гімнастики є правильне і ритмічне дихання, при якому вдих завжди проводиться носом, а видих – ротом.
Найпростіші вправи дихальної гімнастики:
1. Встати прямо, поставити ноги на рівні плечей, піднімаючи повільно руки на рівень плечей – робимо глибокий вдих носом, завмерли на кілька секунд і також повільно опускаємо руки вниз, роблячи повільний видих ротом.
2. Початкове положення не змінюємо, піднімаємо руки на рівень плечей долонями вниз і розводимо їх назад (на вдиху), потім опускаємо руки, схрещуючи їх перед собою і опускаючи при цьому голову (на видиху).
Вправи виконуються по 6-10 разів.
В останні два-три місяці вагітності у жінок дихання перебудовується таким чином, що дихає вона більше верхньою та середньою частиною легенів, на відміну від нижньої частини. Тому дихальна гімнастика в основному буде спрямована на залучення в диханні нижньої частини легенів.
Деякі вправи для цього періоду:
1. Початкове положення – стоячи, ноги на рівні плечей. Пальцями рук намацуємо нижні ребра і прикладаємо до них долоні. Робимо дуже глибокий вдих, відчуваючи рух ребер в сторони, а потім сильно видихаємо, здавлюючи долонями грудну клітку, щоб сприяти повному видиху.
2. Не змінюючи вихідне положення, руки закладаємо за голову, лікті спрямовані вперед до лиця. На вдиху розводимо лікті назад і випрямляє спину. Потім робимо сильний видих, зводячи при цьому лікті вперед і нахиляючи голову. Цю вправу можна виконувати і сидячи на стільці, злегка розсунувши коліна і ступні.
3. Вправа виконується лежачи на спині, ноги злегка зігнуті в колінах, ступні впираються в підлогу, руки лежать уздовж тіла. На вдиху руки піднімаються долонями вгору, а опускаються на видиху.
Повторюємо вправи до 10 разів.
Велику роль дихальна гімнастика для вагітних відіграє під час пологів, особливо в їх другому періоді, коли потрібно вміти затримувати повітря і дихати «по-собачому».
Щоб навчитися правильно затримувати дихання, для початку слід просто глибоко подихати. Потім робиться глибокий вдих і різкий видих, повторюється два рази, а на третьому – повітря затримується в легенях на 20 секунд. Кожне наступне заняття затримка повітря повинна вироблятися на 5 секунд довше, дійшовши до 30 секунд.