Не секрет, що ламінування волосся в салоні вважається досить дорогою процедурою. Домашнє ламінування живить все волосся від коренів до кінчиків і покриває його невидимою плівкою, яка захищає локони від шкідливого впливу снігу і дощу, вітру, а також фена і засобів укладання. Зазвичай ефекту ламінування вистачає на кілька тижнів, що в поєднанні з вартістю процедури виглядає зовсім не привабливо.
Домашнє ламінування волосся желатином
Рецептів, як провести домашнє ламінування, існує безліч. Слід розуміти, що основа завжди буде однакова – це желатин і рідина, яка його розчиняє. Отже, щоб виконати домашнє ламінування волосся, необхідно:
Домашнє ламінування волосся: Крок 1.
Розвести желатин (приблизно 7-10 грам) з двома ложками гарячої води (підійде також кефір). Желатин слід розмішувати і розчиняти доти, поки не залишиться кристалізованих шматочків. Можна поставити суміш в мікрохвильову піч – але не більше, ніж на 10 секунд, або підігріти желатинову масу на водяній бані. Важливо: желатинову масу допустимо нагрівати, але не кип’ятити. В результаті консистенція повинна вийде, як у сметани.
Домашнє ламінування волосся: Крок 2.
У приготований засіб бажано додати трохи бальзаму для волосся, щоб желатинова маска легко змилася. Особливо це стосується пошкодженого волосся, яке під час миття мають властивість заплутуватись
Домашнє ламінування волосся: Крок 3.
На наступному етапі в домашній продукт додають вітаміни і натуральні інгредієнти, які покликані наситити волосся і зробити його більш слухняним і блискучим. Маски для волосся з ефектом ламінування також різноманітні в своїй рецептурі, і, трохи поексперементував, ви, напевно знайдете ту, що виявиться до душі.
Домашнє ламінування волосся: Крок 4.
Перед самим ламінуванням волосся желатином як зазвичай миєте голову, але тільки за допомогою шампуню. Цього разу ламінування замінить використання бальзаму і кондиціонера. На завершення волосся промакивать рушником.
Домашнє ламінування волосся: Крок 5.
На вологе волосся наносять маску-ламінування. І волосся виглядає, як дреди-ковбаски. Спочатку може скластися враження, що волосся склеїли. Тому засіб варто наносити акуратно, не зачіпаючи шкіру голови, тільки на волосся. Після того, як все волосся оброблене, надягають шапочку для душу, загортають голову в рушник і прогрівають феном 10-15 хвилин.
Зазвичай маску залишають на волоссі від 30 до 120 хвилин. Чим довше, тим краще. Особливо, якщо крім желатину використовувалося масло для волосся. Не дивлячись на «склеєний» ефект, засіб легко змивається з волосся теплою водою, без шампуню. Волосся відмінно піддається укладанню без спеціальних засобів: пінки, силікону для волосся. Один з плюсів, який можна помітити після ламінування за допомогою желатину: на волоссі абсолютно не відчувається важкість. Навпаки, локони стають більш об’ємні, але при цьому легкі, приємні на дотик і чудово піддаються укладанню.
Існує хибна думка, що після домашнього ламінування волосся желатином, волосся швидше жирніє. Насправді це не так: ламінування ніяк не впливає на жирність волосся.
Іноді в подібні домашні маски для ламінування додають трохи коньяку. Але важливо дотримуватися обережності – не більше 5 грам, інакше можна травмувати і волосся, і шкіру голови. Інших заходів обережності немає, ламінування рекомендують використовувати відразу після фарбування, щоб відновити структуру волосся.