Якщо ваше волосся швидко стають жирними біля коріння і січеться на кінцях, погано ростуть, а то й не ростуть взагалі, втратили блиск, об’єм і пружність, то, цілком можливо, вся справа в ваших крутих і не дуже наскрізь просякнутих силіконами шампунях. Хоча, що теж цілком можливо, це всього лише ще одна наша улюблена страшилка, але спробувати натуральні засоби для миття волосся все ж варто, чи не так? До того ж це дуже забавно і не так вже й клопітно.
Склад житнього шампуню:
3-5 ст. л. житнього борошна,
200-250 мл води,
1 ч. л. харчової морської солі,
1-2 ампули нікотинової кислоти (продається в аптеці),
1 ст. л. свіжовичавленого лимонного соку або натурального яблучного оцту,
1 ч. л. касторового масла (реп’яхового, кокосового, оливкового, жожоба …),
10-12 крапель ефірного масла бей,
10-15 крапель ефірного масла розмарину.
До борошна можна добавити трави (ромашку, кропиву), безбарвну або фарбувальну хну, лушпиння цибулі, кавові зерна і все інше, що підкаже вам ваша буйна косметична фантазія. Житнє борошно можна змішати з вівсяною або з меленою вівсянкою, яка теж має потрібну нам намилюваність.
Приготування і застосування шампуню
Висипте житню муку в щільний полотняний мішечок або загорніть у кілька шарів марлі. Підійде тут і чоловічий носовичок.
Покладіть добре зав’язаний мішечок з борошном в гарячу воду, доведіть до кипіння і варіть на повільному вогні під кришкою ще 20-30 хвилин. Потім дайте воді охолонути, мішечок вийміть і як слід відіжміть.
Додайте до одержаного киселю лимонний сік і нікотинову кислоту.
Змішайте касторку з ефірами і розітріть з сіллю.
Збийте хлібний кисіль міксером, додаючи по щіпці сіль з ефірами і касторкою.
Ваш супер-натуральний шампунь готовий!
Іноді до нього радять додавати один яєчний жовток і набряклий желатин, але це вже для зовсім сухих і ламких волосся.
Використовуйте його як звичайний шампунь, але в набагато більших кількостях. Волосся будуть злегка милитися, так як житнє борошно відрізняється такою властивістю. Голову буде краще вимити два рази, шампунь на волоссі можна потримати і подовше, як маску.
Житній шампунь можна приготувати і про запас, але тоді вам знадобляться консервант. Без консерванту такий шампунь навіть в холодильнику проживе не більше 3-х днів. Мити ж голову забродившим житнім шампунем все ж не варто, так як мікроорганізми там граються щосили, а які саме ніхто без спеціального аналізу не скаже.
Якщо шампунь здається вам занадто рідким, можна додати трохи більше морської солі, желатину або, приміром, гелеутворювача ксантану.