Home / Здоров'я / Домашній рецепт яблучного оцту

Домашній рецепт яблучного оцту

Домашній рецепт яблучного оцтуКожній господині відомий яблучний оцет. Його завжди можна купити в магазині. Але якщо у Вас є свій сад і домашні, без нітратів яблука (або можливість їх придбати), то завжди можна приготувати натуральний яблучний оцет самим. Процес його приготування зовсім не складний. Правда, потрібно набратися терпіння, бо кінцевого результату доведеться чекати досить довго.

Домашній яблучний оцет  відрізняється золотистим кольором, приємним яблучним ароматом і кислуватим смаком. Пам’ятайте, що домашній яблучний оцет  менш кислий, ніж оцет з магазину. Зате він значно корисніше покупного, оскільки останній готують в промислових умовах з вичавок і шкірки яблук та ще він проходить термічну обробку, яка знищує корисні ферменти. Рецепт яблучного оцту передбачає використання стиглих якісних плодів і Ваш оцет збереже і навіть примножить корисні якості яблук. Адже здавна відомо, що яблучний оцет володіє багатьма властивостями для зміцнення здоров’я.

Доведено, що оцтова кислота, що міститься в яблучному оцті знищує бактерії, грибки і віруси. Так само стверджують, що яблучний оцет знижує рівень холестерину, пригнічує апетит, тим самим сприяючи зниженню ваги, і покращує стан серцево-судинної системи. Застосовують яблучний оцет також для зняття головного болю, поліпшення стану волосся і шкіри.

Традиційно рекомендують пити його щодня, за півгодини до сніданку в пропорції 1 ч. ложечка яблучного оцту + 1 ч. ложечка меду + склянка кип’яченої води. Це дозволить поліпшити самопочуття і підняти загальний тонус організму. І не забувайте, що після такої процедури треба обов’язково прополоскати рот чистою водою. Адже оцет має здатність руйнувати зубну емаль.

Застосовувати в лікувальних цілях яблучний оцет потрібно обережно. Дізнайтеся у свого фахівця, чи можна Вам його вживати, особливо, якщо у Вас є які-небудь проблеми з травним трактом.

Існує безліч варіантів приготування домашнього яблучного оцту. Але всі вони зводяться до двох класичних способів.

Рецепт яблучного оцту

Рецепт яблучного оцту  з яблучного соку.

рецепт яблучного оцтуЦей  рецепт яблучного оцту  дуже простий, але займає досить багато часу – в середньому 2 – 3 місяці.

Вам потрібно всього лише взяти віджатий і проціджений яблучний сік і залити його в тару з широкою шийкою. Краще брати дерев’яну ємність, як в давнину. Але згодиться і скляна або емальована. Шийку зав’яжіть марлею, щоб туди не пробралися різні комахи, яких обов’язково буде залучати солодкий аромат яблучного соку. Тепер помістіть ємність з соком в темне і обов’язково! тепле місце (16- 20 градусів Цельсія). Час від часу пробуйте оцет на смак і після того, як він досягне потрібної Вам кислотності, розлийте його по темних (бажано) пляшках і щільно їх закрити (залити воском або парафіном). При цьому пляшки треба простерилізувати. Перед розливом збовтайте яблучний оцет, щоб мутний осад, який обов’язково утворюється внизу, потрапив у кожну ємність.

Зберігати домашній яблучний оцет слід в темному і прохолодному місці. При сприятливих умовах термін зберігання натурального яблучного соку досягає 2-х років.

Даний рецепт яблучного оцту  включає пізні солодкі сорти яблук. При цьому плоди повинні бути повністю дозрілими.

Рецепт яблучного оцту  з подрібнених яблук.

Рецепт яблучного оцту  займає менше часу, але вимагає трохи більше зусиль.

Отже, треба взяти солодкі яблука, добре їх промити і подрібнити разом зі шкіркою. Серцевину можна вирізати або залишити, на Ваш розсуд. Подрібнені яблука викладаються в ємність і до них додається мед або цукор (50 – 100 г на кожен кілограм яблук). Якщо хочете прискорити ферментацію (бродіння), додайте до яблук щіпку дріжджів або кілька житніх сухарів. Далі залити яблука кип’яченою водою. Вона повинна бути теплою (до 70 градусів С), але не гарячою. Інакше Ви отримаєте компот, а не оцет. Беріть 2 частини яблук і 1 частину води. І не забувайте, що під час бродіння маса буде підніматися. Тому до країв посуду повинно залишатися не менше 10 см.

Посуд з яблуками треба зав’язати тканиною і «забути» в темному місці (прямі сонячні промені заважають процесу бродіння) на два тижні. Збовтуйте вміст хоча б раз на добу.

Після закінчення зазначеного терміну процідіть яблука, залийте сік, що утворився в ту ж посудину і поставте ще на 15 – 30 днів для подальшого бродіння. На цьому етапі Ви можете помітити на поверхні соку щільну масу (оцтову матку). Коли вона почне опускатися на дно ємності, домашній натуральний і дуже корисний оцет готовий.

Процідіть його ще раз і розлийте по пляшках для зберігання, як передбачає попередній рецепт яблучного оцту.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *