Home / Кулінаріні рецепти / Випічка / Домашній хліб житній у духовці – рецепти

Домашній хліб житній у духовці – рецепти

У наш час будь-який міський магазин пропонує безліч різних продуктів. Хліб, без якого не обходиться жоден прийом їжі, теж представлений в асортименті. Але це зовсім не говорить про те, що легко можна вибрати ту булку, яка в точності нагадає домашню випічку. Тому на допомогу приходить домашній хліб  житній в духовці.

Ситний сільський домашній хліб для тих, хто не боїться дріжджів

Домашній хліб житній у духовці - рецепти

Рецепти житнього хліба можна без зусиль знайти в Інтернеті, всі вони дуже різні, ми розповімо Вам про найбільш вдалий і невигадливий спосіб приготування.

Домашній хліб – склад:

Борошно – 250 г (краще віддавати перевагу першому сорту);

Житнє борошно – 125 г;

Дріжджі – 13 г (якщо використовуєте сухі, то візьміть 4 г);

Вершкове масло – 5 г;

Тепленька водичка – 250 мл;

Мед – 1 чайна ложечка;

Цукор – приблизно 5 г;

Сіль – приблизно 10 г Цієї кількості продуктів вистачить на 1 булку хліба вагою 600 г.

Домашній хліб – приготування

Щоб приготувати домашній хліб  житній потрібно:

Перша дія – розчиняємо дріжджі в 40 мл водички, після засипаємо цукор, сіль, додаємо мед і все змішуємо;

Водичку, що залишилася з’єднуємо з половиною борошна, тобто це приблизно зі 150 г звичайного і 60 г житнього, додаємо масло;

Тепер слід почекати, залишивши 2 тарілки на 30 хв, тільки не забудьте накрити їх тканиною або кухонним рушником;

Далі змішуємо інгредієнти, що містяться в 2 мисках. Можна це зробити руками, а можна за допомогою комбайна. Якщо бачите, що необхідно в тісто додати борошно або водичку, то сміливо зробіть це. Про те, що Ваше тісто готове скаже його однорідність, також воно буде легко відлипати від тарілки;

З маси робимо кулю або надаємо тісту будь-яку одну форму, якою б Ви хотіли отримати хліб. Потім поміщаємо тісто на деко, застелене пергаментом, робимо на майбутньому хлібі надрізи і присипаємо його борошном;

Далі не поміщаємо житній хліб в духовку, а даємо йому постояти близько години, прикривши рушником. При цьому місце вибираємо тепленьке;

Духову шафу прогріваємо до температури в 200-220 градусів. А потім ставимо туди домашній хліб на 45 хв. Щоб випічка вийшла м’якою всередині, а корочка хрумтіла, поставте вниз в духовку деко з водичкою, таким чином, з’явиться пар. Але не забудьте вийняти рідину через 10 хв.

Готовий житній домашній хліб  вийде ось таким красивим зовні і всередині:

Якщо є бажання, то можна в тісто додавати насіння, кунжуту, сухофрукти або прянощі. У будь-якому випадку Ваша домашня випічка буде набагато духмяною і смачнішою, ніж та, яку можна придбати в супермаркеті.

Ласий бездріжджовий житній домашній хліб: рецепт закваски

Бездріжджовий житній хліб в домашніх умовах в духовці має ряд переваг через закваску, яка і служить заміною дріжджів. Так:

Закваска корисна, що буде головним аргументом для тих, хто вважає, що дріжджі шкідливі;

Якщо її правильно зберігати, то вона не зіпсується ще довго;

Хліб на заквасці вийде завжди;

Випічка не покриється цвіллю, а може тільки стати черствою;

Хліб на заквасці один з найсмачніших.

Для того щоб приготувати закваску Вам необхідно:

Житнє борошно – 100 г;

Сироватка або водичка – 100 г.

Тепер замішуємо тісто, яке складається з 100 г борошна і 100 г рідини, більше ніяких інгредієнтів не потрібно. Найкраще це робити в глиняому або скляному посуді, а потім накрити його рушником або тканиною. Ємність на зберігання залишаємо в місці, де немає світла і тепла.

Через дві доби закваска підійде, помітити це можна по аромату і консистенції: з’являться бульбашки. Тепер необхідно в неї додати 100 г сироватки (водички) і 100 г борошна, все змішати і накрити. Ми залишаємо стояти в тому ж місці, і приблизно через добу закваска буде остаточно готова (повинні знову з’явитися пухирі).

Зберігати готову закваску слід в холодильнику, так як в іншому місці вона швидко стане жертвою бродіння. Але слід врахувати, що її потрібно «оновлювати». Так, якщо Ви печете дуже часто, то у Вас буде йти вся закваска відразу. А якщо лише іноді, то решту, слід «оновлювати» кожні 2-3 дні шляхом додавання борошна і водички.

Житній домашній хліб – рецепт заквасці

Тепер покроково розглянемо, як приготувати ситний домашній хліб  без дріжджів:

Для початку беремо закваску, яку складаємо приблизно в 400 мл ємності;

Для тіста: з’єднуємо 400 мл закваски і 400 мл водички (тобто, Ви завжди берете рідини стільки, скільки у Вас закваски);

Сюди ж всипаємо 2 чайних ложечки солі, якщо бажаєте, то можна на власний смак ще й цукор, коріандр;

Тепер всипаємо борошно до того моменту, поки тісто не стане таким, щоб в ньому стояла ложка;

Далі чекаємо, щоб тісто піднялося, це займе близько 3 год. Можна дати йому настоятися і більше часу;

Тепер вологими руками, змоченими в холодній водичці, формуємо булку хліба, яку зазвичай посипають кунжутом, коріандром або пластівцями геркулеса;

Викладаємо тісто на деко, попередньо застелене папером пергаменту, і робимо надрізи ножем, присипаємо борошном. Також поверхню під хлібом можна намазати соняшниковою олією;

Включаємо духовку на 200 градусів і ставимо випічку. Через 1 год 30 хв слід хліб вимкнути і залишити його ще 30 хв. Якщо Ваш буханець дуже великий, то може знадобитися і часу більше на приготування. Допоможе перевірити точну готовність житнього – зубочистка: якщо Ви її встромляєте в хліб, і вона залишається сухою, то випічка готова.

За даним рецептом дуже добре починати вчиться випікати домашній хліб, так як він виходить завжди, навіть у недосвідченої господині. А приготування не займе багато часу, але зате подарує хвалебні промови від кожного, хто спробує шматочок.

Житній хліб на заквасці в домашніх умовах в духовці – справжня окраса кожного столу і визнання в любові від кухаря домашнім і гостям. Така випічка ніколи не замінить купленого хліба і буде вабити своїм ароматом і хрусткою скоринкою. Також можна приготувати не менш смачний і ситний житній хліб на дріжджах. А правильно це зробити і уникнути поширених помилок допоможуть наші рецепти!


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *