З роками шкіра всього тіла стає менш гладкою і пружною. З цією проблемою можна впоратися, звернувшись до натуральних методів догляду.
Основи догляду для пружності шкіри тіла
Основні проблемні зони, які турбують більшість жінок, так як швидше втрачають тонус – сідниці, стегна, живіт, груди. У цих місцях м’язи щодня практично не працюють, тому тонус шкіри втрачається. Найбільш ефективний комплексний догляд за цими проблемними зонами – поєднання масажу, контрастного душу, натуральних масок і скрабів і, звичайно, регулярних занять спортом та правильного харчування. Всі ці засоби подіють краще, якщо почати застосовувати їх ще в якості профілактики, щоб не допустити серйозних структурних змін шкіри.
Основні продукти, що живлять шкіру всього тіла і сприяють виробленню колагену – рослинні масла, ефірні масла, особливо цитрусові, водорості, глина. Важливо включати в догляд за шкірою тіла фруктові кислоти, що поліпшують мікроциркуляцію шкіри. При застосуванні ефірних масел слід бути обережними – при занадто великій кількості можна спровокувати алергію або опік шкіри.
Домашні засоби для пружності шкіри тіла. Натуральні рецепти
Маска, що надає пружність шкірі живота, включає дріжджі, вершки, мед і ефірне масло герані. 20 г сухих дріжджів розводять трохи підігрітими вершками (жирність – середня), добавляють 2 ложки меду і, настоювати 20 хвилин, збагачують цей склад декількома краплями масло герані (можна замінити вербеновим маслом). Цю маску наносять на шкіру живота, попередньо оброблену скрабом, злегка масажують і змивають.
В якості скрабу для шкіри живота можна застосовувати наступний засіб на основі водоростей: сухі водорості перемелюють в кавомолці, добавляють мелену каву і морську сіль, перемішують і добавляють сметану, вершки або звичайний жирний крем.Еще один рецепт скрабу, багатого фруктовими кислотами і кофеїном, тонізуючим шкіру, такий: до склянки кавової гущі добавляють близько 3 ложок подрібненої в блендері апельсинової цедри (свіжу цедру попередньо злегка підсушують) і добавляють 2 ложки соку апельсина або жирних вершків. Добре перемішану суміш наносять на шкіру сідниць, стегон і живота, використовуючи м’які кругові рухи, впродовж 5-7 хвилин.
Фруктові кислоти допомагають надати пружність і у складі ванни. Щоб її приготувати, віджимають сік 10 апельсинів, добавляють 2-3 склянки вершків невисокого рівня жирності і отриману суміш наливають у ванну з водою (температура – близько 38 градусів). Ванну приймають до 15 хвилин. Небажана така ванна вагітним і людям з алергією на цитрусові.
Пружності шкіри тіла сприяють і трав’яні ванни. Для цієї мети використовують сухі ромашку, чистотіл, звіробій, пустирник, шавлію, буркун, березові бруньки. Будь-які три трави заварюють (на 1 л окропу – 2 ст. л. сухої суміші), настоюють не менше години, проціджують і виливають у гарячу ванну. Приймають таку ванну також близько 15 хвилин, далі корисно нанести живильний крем або маску.
Якщо існує проблема целюліту або розтяжок, наприклад, після пологів або різкого схуднення, допоможе маска з оливкового (або іншого косметичного нерафінованого) і ефірних масел (особливо гарні апельсин, лимон і кориця). До базового масла добавляють мінімальну кількість ефірних і втирають, паралельно роблячи домашній масаж.
Стимулювати вироблення колагену і підтягнути шкіру живота можна, застосовуючи такий домашній лосьйон: з’єднують 200 мл мінеральної води без газу, 50 мл молока, кілька крапель вербенового ефірного масла. Цю суміш, помістивши в пляшку, добре збовтують і тут же, застосовуючи енергійні масажні рухи, наносять на шкіру живота, стегон, сідниць.