Домашні тварини для дітей – це спосіб навчити зростаючу людину турботі і відповідальності. Стати власником домашнього вихованця мріє, напевно, кожна дитина. Якщо ви підете йому назустріч, то ваша дитина отримає незабутні враження про те, як він / вона проводить час з домашніми тваринами.
Домашні тварини для дітей. Користь домашніх тварин
Крім поїджених меблів, всюдисущої вовни і калюжі в кімнатних тапочках, тварини здатні нести неоціненну користь для сімейної атмосфери, а значить, і для здоров’я дітей. Чим же нас можуть порадувати наші вихованці?
У самому питанні вже є відповідь: домашні улюбленці приносять розчулення і гарний настрій, від них буквально віє позитивом, що не може не вплинути позитивно на психологічний розвиток дитини.
З появою домашнього вихованця дитина часто знаходить в його особі товариша.
Догляд за улюбленцем, розуміння зваленої на малюка відповідальності вчить його бути самостійним і піклуватися про когось ще крім себе. Тварини покращують фізичний розвиток дитини.
Наприклад, якщо ваш малюк погано говорить, йому можна купити папугу. В процесі навчання папуги новим словами він стане самостійно вимовляти скрутні звуки краще.
Як правило, діти, що мають удома улюблених вихованців, швидше йдуть на контакт з незнайомими дітками, легше заводять дружні відносини. Навіть сама прогулянка з вихованцем може привернути увагу незнайомих малюків, з якими згодом можна подружитися.
Вивчення життя, фізіології і звичок улюбленця – ще один крок до пізнання навколишнього світу, позитивний, інформативний досвід. Домашні тварини для дітей допомагають у боротьбі з деякими фобіями. Регулярне вигулювання вихованця на вулиці дозволяє підвищити рівень фізичної активності дитини.
Наявність милої тварини в будинку дозволяє не концентруватися на негативі, знімати стрес і налагоджувати доброзичливі міжособистісні відносини в родині. Спостереження за вихованцем розвиває в дітях допитливість, сенсорику і логічне мислення.
Реальна оцінка майбутньої відповідальності
Навіть якщо ви берете тварину в будинок з тим урахуванням, що доглядати за ним буде дитина, і він вам в цьому урочисто клянеться, не спокушайтеся. Швидше за все, частина турбот впаде саме на ваші плечі. З появою домашнього улюбленця доведеться частіше прибирати приміщення, тварину потрібно годувати, стежити за його чистотою.
Якщо ви берете кішку, собаку, швидше за все саме ви будете разом з ним наносити регулярні візити до ветеринара. Це необхідно для всіляких планових процедур та позапланових, та хіба мало що… Травми, щеплення, кліщі, блохи, стрижка вовни або кігтів.
Також можливо для тварини знадобиться окрема їжа, яку необхідно придбавати або готувати. Улюбленця необхідно навчити «хорошим манерам», якщо ви хочете, щоб тварина була дійсно беззастережно безпечною.
Для цього потрібно витратити свій час і терпіння або возити улюбленця в спеціалізовану школу для дресирування. Приготуйтеся до того, що найчастіше покупка тварини сполучається з покупкою безлічі необхідних «аксесуарів» для зручності його догляду, наприклад: лотка, мисочок, ліжечка, клітки, акваріума і його комплектуючих, навіть одягу. Хоч діти і будуть раді приємним покупкам, вам це може вилитися в «копієчку».
Чи загрожує наявність домашніх тварин здоров’ю дітей?
Здоров’я дітей стоїть у всіх батьків понад усе. Кішки, щури, хом’яки, бурундуки та інша живність виду гризунів може бути переносником небезпечних захворювань. Які неприємні недуги має можливість підхопити дитина при неправильному спілкуванні з тваринами, при відсутності належних заходів безпеки?
Найпоширеніший – це лишай, особливо стригучий. Зараження може відбутися при безпосередньому тактильному контакті з інфікованою твариною. Важко не помітити ознаки захворювання у вихованця. На вовні з’являються залисини, в центрі яких утворюються рожеві шорсткі плями. Друге за поширеністю захворювання – гельмінтоз.
Собаки і кішки можуть бути переносниками паразитів. Нехай більшість з перенозчиків паразитів тваринами не виживають довго в людському тілі, небезпека деяких все ж може підірвати здоров’я дітей. Зараження гельмінтами, як правило, відбувається за допомогою проковтування яєць паразитів, які перебувають на тілі тварини.
Таке може статися при недотриманні елементарних правил гігієни. Також не слід забувати про прояв можливої агресії вихованця по відношенню до дітей. Адже яким би слухняним і старанним не був улюбленець, будь-якому терпінню, навіть собачому, іноді приходить кінець, якщо його гризти за вуха, відбирати їжу, смикати за хвіст і бити подушками.
Намагайтеся знаходитися поруч при контакті занадто маленьких дітей з твариною або не допускайте їх спілкування зовсім. Також існує ризик прояву алергічної непереносимості у дитини або інших членів сім’ї. Причому напади алергії можуть викликати не тільки шерсть, а й частинки шкіри, слини і т. д.
А значить – «голі» коти можуть і не врятувати ситуацію. В цьому випадку, краще повернути тварину в магазин.
Домашні тварини для дітей. Безпечний розвиток дитини: поради лікаря для контактів з тваринами
Для того, щоб виключити неприємні наслідки спілкування з вихованцями по максимуму, дотримуйтесь простих правил і порад лікаря. Регулярно, після кожного контакту з твариною, відразу ж мийте руки з милом.
Навчіть цьому дитину, поясніть, навіщо потрібно так робити. До настання 1 року, намагайтеся не допускати тісного контакту малюка з тваринами зовсім. Видаліть всі дитячі речі та іграшки в безпечне місце, де тварина не зможе їх дістати, облизати, погризти і т. д.
Якщо таке вже сталося, ретельно їх помийте мильним розчином. З метою безпеки, не залишайте малюка з твариною віч-на-віч. Не залишайте тварину в кімнаті навіть спати біля дитини. Діти і домашні тварини повинні спати окремо. Вані і Маші в своїх ліжках, а Мурзик і Барсик – в своїх. Обладнайте лежаки або інші спальні місця для тварин, обговоріть з малюком неможливість спільного сну.
У маленьких дітей не повинно бути ніякого доступу до місця годування або туалету тварини. Дотримуйтеся інструкцій з перевірки тварин у ветеринара для того, щоб переконатися в його здоров’ї. Часте вологе прибирання з моменту появи тварини в будинку – ваше завдання. Іноді проводьте її з використанням дезінфікуючих засобів.
Якщо тварина вкрита шерстю, приділіть особливу увагу підлоговим покриттям. Можна всерйоз задуматися про позбавлення від ворсистих килимів. Зробіть все можливе, щоб ваш новий «товариш» приносив у дім радість, а не став джерелом неприємностей.
Рак-відлюдник як домашній вихованець. Чому б і ні!
Розвага, спілкування і освіта – ось області, в яких розвиватиметься дитина, якщо з ним в будинку поруч проживають домашні улюбленці.
Домашні тварини для дітей потребують регулярної турботи, уваги і любові. Дитина, яка вивчить науку догляду за своїм домашнім улюбленцем, зможе також навчитися прихильності і безкорисливої любові.
Тому, пропонуємо підбірку найбільш чудових домашніх тварин для дітей. І це не тільки кішки або собаки.
Одним з популярних домашніх тварин для дітей останнім часом є рак-відлюдник.
Незважаючи на свою назву, рак-відлюдник – активна і цікава істота. Він виглядає злегка брутальним через твердий панцир на спині. Рак-відлюдник стане улюбленою домашньою твариною для вашої дитини. Особливо, якщо дитина є пристрасним шанувальником мультиплікаційного серіалу про морських мешканців «Губка Боб».
Є певні особливості в ролі рака-самітника. Йому потрібна морська або спеціальна солона вода. Харчуватися він може комерційними гранульованими кормами, фруктами, а комфортна температура для цієї тварини 24 градуси за Цельсієм. Тривалість життя рака-самітника становить 30 років.
Шиншила – домашня тварина для дітей
Шиншила входить в категорію домашніх тварин для дітей, які живуть досить довго. Тривалість життя цього звірка становить майже 20 років. Але не це головне. Ми звертаємо увагу на шиншил в основному через їх розкішне хутро м’яке і бархатисте.
У тварини хутро може бути найрізноманітніших кольорів: білий, чорний, як деревне вугілля, сірий різних відтінків.
Шиншила виробляє привабливе враження великими вухами, очима-блюдцями і густою шерстю.
Вашій дитині сподобається цей американський гризун, схожий на кенгуру. У продажу можна знайти спеціальні корми для шиншили, а ще їй знадобиться прісна вода. Піклуватися про цих тварин легко і просто, а комфортна для них температура знаходиться в діапазоні від 18 до 24 градусів за Цельсієм.
Коробчаті черепахи
Коробчаті черепахи, як домашні тварини для дітей з барвистими візерунками виглядають дуже привабливо. Унікальність цих тварин полягає в тому, що вони є досить прискіпливими їдцями.
Коробчаті черепахи найкраще підійдуть для дітей восьми років і старше. Дивовижний вид і чарівність цих тварин будуть залучати вашу дитину і його друзів.
Тривалість життя коробчатої черепахи становить 40 років, а довге життя тварини є ще одним аргументом на користь його вибору в якості домашнього вихованця.
Акваріумні рибки в будинку
Акваріумні рибки – відмінні домашні тварини для дітей. Існує величезна кількість найрізноманітніших видів риб для акваріума. Деяких вирощувати дуже складно, турботу про інших цілком прийнятно доручити дитині.
Правда, для початку самим батькам доведеться вивчити, як доглядати за акваріумними рибами, і які найкраще підійдуть для вашої родини, а також вік вашої дитини.
Хом’як може стати домашнім улюбленцем дитини
Хом’як – відмінний вибір, коли ви розглядаєте найбільш підходящих домашніх тварин для дітей.
Хом’як – мініатюрна домашня тварина і відмінно підходить для дітей від 8 років і старше. Єдине, що слід пам’ятати, тривалість життя хом’яка дуже невелика – всього лише два-три роки, але це з лишком окупається тим, що хом’яки випромінюють дружелюбність, вони милі і пухнасті.
Ви можете спробувати також завести не одного хом’яка, а відразу двох або трьох, так як в компанії хом’ячки виглядають ще більш привабливо.
Хом’яків також лего вирозщувати і піклуватися про них. Все, що знадобиться, – це спеціальний корм, а також свіжі фрукти, овочі, сир, вода.
Ваші діти можуть взяти участь в облаштуванні будиночка для хом’ячків, а якщо так трапиться, що ви заведете різностатеву пару, то незабаром вона порадує вас потомством.
Морська свинка підійде дитині будь-якого віку
Морська свинка – ще один відмінний вибір серед домашніх тварин для дітей. Цей звір може скласти компанію малюкові будь-якого віку. Морська свинка може дожити до десяти років, якщо її правильно утримувати і годувати не тільки сухим кормом, але і свіжими овочами і не забувати про вітаміни.
Ви можете навчити дитину піклуватися про морську свинку, прибирати її клітку, а також виносити звірка на прогулянку, коли дозволяє погода.
Хто сказав, що мурашки не можуть бути домашніми улюбленцями?
Мурахи теж можуть бути домашніми тваринами. Ви можете виростити їх прямо у дворі або в саду (в будь-якому місці за межами будинку).
Замість природного мурашника можна знайти пластикову коробку або скляний акваріум, який мурахи можуть використовувати в якості житла.
Спостерігати за мурахами буде цікаво дітям від 5 років і вище. Мурах не потрібно спеціально годувати. Все, що їм може знадобитися, це залишки їжі і різне сміття. Ваші діти можуть піклуватися про мурах, але тільки під вашим наглядом.
Доросла кішка або собака для вашої дитини
Дорослі кішки або собаки – майже ідеальні домашні тварини для дітей. Цуценята і кошенята вимагають занадто багато часу, уваги і зусиль для виховання. Діти навряд чи впораються з таким вихованням.
Дорослі тварини часто самі можуть подбати про дітей або принаймні розуміють, чого можна очікувати від дітей. Кішки і собаки ідеально підходять для виховання в дитині відповідальності і вміння піклуватися про інших.
Щур як домашня тварина
Щури – ласкаві і розумні домашні тварини для дітей. Найбільше вони підійдуть для старших дітей, які можуть насолоджуватися спілкуванням з ручним щуром.
Діти люблять грати з щурами, а також показувати фокуси з цими тваринами.
Дорослим тільки потрібно стежити за тим, щоб дитина не надто захоплювалася. Щури відчувають себе комфортно при температурі від 18 до 24 градусів Цельсія, але потрібно більш уважно ставитися до того, як почуває себе тварина при більш високій температурі (давати йому більше води) або при низькій (забезпечити можливість отримати додаткове тепло).
Домашні ящірки для вашої дитини
Ящірки – хороші домашні тварин для дітей.
Ці рептилії ідеально підходять для дітей віком 10 років і вище. Найбільш поширені види ящірок, яких можна тримати в домашніх умовах – бородаті дракони, бананоїди і деякі інші.
Маленькі ящірки – це витривалі рептилії, які не потребують особливого догляду. Вони комфортно почуваються при температурі від 26 до 35 градусів Цельсія. Потрібно тільки стежити за тим, щоб нічна температура в місці їх догляду була б трохи нижчою денної.
Леопардові гекони
Ці маленькі ящірки, як і багато рептилій, не вимагають великого резервуара. Живуть леопардові гекони близько 20-ти років, тобто вашій дитині не доведеться сумувати про втрату одного. Вони не кусаються і досить спокійно поводяться з дітьми. Гекони не мають запаху і ведуть досить тихий спосіб життя.
Також їм не потрібне спеціальне освітлення, вони взагалі переважно нічні тварини. Однак є один момент, який обов’язково потрібно врахувати, перш ніж заводити для дитини леопардового гекона. Це комахоїдна тварина, тобто харчується хробаками, цвіркунами, і іншими комахами. Ця проблема вирішується легко, в зоомагазинах продається вже готовий корм для геконів.