Морква це коренеплід, що володіє неповторним запахом, завдяки вмісту в собі ефірних масел. Морква – склад вітамінів (В2, В, С, РР, К), також мінеральних речовин (залізо, калій, магній, йод та інші). Але основна її якість, якої немає ні у одного овоча, ні у одного фрукта, це величезна кількість каротину (виняток солодкий перець). У людському організмі він перетворюється в А-вітамін, необхідний для повної нормальної життєдіяльності. Морква в косметології займає також одне з провідних місць серед різних засобів для догляду за обличчям. Про домашні маски для обличчя з моркви піде мова далі.
Домашні маски для обличчя з моркви можна легко приготувати вдома
Для освіження шкіри обличчя готуємо наступну маску: всі компоненти беруться в однакових пропорціях – морквяний сік, мелений геркулес, курячий жовток і молоко. Їх потрібно з’єднати, потім розмішати до однакової маси. Нанести маску на шкіру обличчя і зону декольте на 15 хвилин і потім змити, використовуючи контрастний душ.
Природний морквяний пігмент можна застосовувати як домашній засіб для автозагара. Для чого в сік моркви (2 столові ложки) потрібно підмішати 1 чайну ложку гліцерину. Якщо два рази на день диском рівномірно обробляти шкіру даним засобом, то в результаті буде невеликий відтінок прекрасної засмаги.
Для шкіри, що в’яне гарні маски з меду і моркви, приготовані в пропорції: 1 частина меду до 2 частинах моркви. Маска розподіляється на область декольте і обличчя на 10 хвилин і забирається за допомогою контрастного чергування холодної і теплої води.
З меду і моркви у себе вдома можна також приготувати маску, за допомогою якої можна підтягнути шкіру шиї та обличчя. При систематичному проведенні цієї процедури шкіра почне виглядати більш підтягнутою і пружною. Моркву потрібно відварити, змішати і розім’яти, додати мед. Вийде прекрасна маска-ліфтинг, через яку шкіра у вас за 15 хвилин знову отримає підтягнутий і свіжий вигляд.
Домашні маски для обличчя з моркви – для нормального типу шкіри
Бувають народні склади масок, які підходять для будь-якого типу шкіри, а в основному діляться на такі види як заспокійливі, вітамінізовані, відбілюючі. Вони повністю такі ж, що і для нормального типу шкіри.
Маска відбілююча: 1 моркву потрібно подрібнити на дуже дрібній тертці, з однієї бульби картоплі, звареної в мундирі, потрібно зробити пюре, всі ці складові змішати з 1,2 курячого жовтка. Є так само другий варіант: морквяна кашка змішується з лимонним соком – всі інгредієнти набираються по 1 столовій ложці.
Маска заспокійлива: одна перемелена моркву і така ж кількість молока.
Від лущення шкіри радиться маска у формі морквяної кашки і рослинного масла, в співвідношенні 1 до 1.
Домашні маски для обличчя з моркви – для сухого типу шкіри
Зволожуючий і живильну дію на сухий тип шкіри обличчя проявить маска, виготовлена з 2 ст. ложок свіжого морквяного соку, перемішаних з 1 ч. ложкою вершків і 1 ст. ложкою сиру. Можна із відвареної моркви зробити також ще маску: до 1 ст. ложці моркви потрібно наточити меленого геркулесу по чайній ложці, рослинного масла і курячий жовток.
Домашні маски для обличчя з моркви – для жирного типу шкіри
Для жирного типу шкіри корисний буде компрес з морквяного соку.
Жирна шкіра – проблемна шкіра, і для неї відмінно підійде маска, у складі якої присутні по 1 ст. ложці борошна, 1 ст. ложці меленої моркви і збитий яєчний білок (консистенція повинна бути як у рідкого тіста).
Є така ж маска, яку готують з соків: томатного і морквяного, з борошном (стан рідкого тіста).
Подібні маски прекрасно справляються з труднощами жирної шкіри, заряджаючи і живлячи її одночасно.
Необхідно пам’ятати про сильнодіючий пігмент моркви і до щоденних маскам підбирати найбільш жовті види коренеплоду, виключаючи яскраво-помаранчеві. Всі дані маски розподіляються по обличчю і області декольте, і тримають не більше 20 хв, потім змивають водою.