Ймовірно, нікому не доводиться сумніватися в тому, що наше волосся потребує особливого догляду. Йому зовсім недостатньо регулярного миття та декількох рухів гребінцем. Кондиціонери, бальзами, ополіскувачі, живильні маски покликані зміцнити волосся, поліпшити їх стан і зовнішній вигляд. Але зараз, коли за вікном осінь, волоссю необхідний спеціальний догляд. У чому виражається особливий догляд за волоссям восени, чому він необхідний, і як забезпечити такий догляд в домашніх умовах?
Осінь – це чудова пора року, яку багато хто ще зі шкільних творів звикли описувати як пору яскравих фарб, соковитих фруктів і захоплюючих бесід про літо, що пішло і про ті незабутні враження, які воно по собі залишило. Осінь несе з собою зміни. Прохолодна вітряна погода, часті дощі змінюють наш гардероб, впливають на розпорядок дня і на форми проведення дозвілля. Крім зовнішніх проявів зміни погоди з літньої на осінню, існує безліч внутрішніх процесів, що відбуваються в організмі людини. Внаслідок погодних змін, може наступати слабкість, погіршуватися самопочуття і настрій. Впливають осінні холоди і на зовнішній вигляд, зокрема значні зміни відбуваються з найбагатшим, як сказав великий реформатор Мартін Лютер, прикрасою жіночої зовнішності – волосся. Про ці зміни і про те, як тримати їх під контролем, розкаже Енциклопедія Краси.
Догляд за волоссям восени. Зміни осіннього періоду.
Осінь часто застає волосся, так сказати, зненацька, адже ослаблене і пересушене під променями жаркого літнього сонця, воно виявляються абсолютно не готовими до нових випробувань – холодом і вогкістю. Під впливом холоду порушується мікроциркуляція крові в шкірі голови, волосся стає тьмяним, слабким.
Уповільнення росту волосся супроводжується збільшенням норми їх випадання. Якщо влітку це від 40 до 70 волосків в день, то восени вже до 150. Але що значно гірше так це те, що у деяких жінок до другої половини осені волосся стає настільки ослабленим і ламким, що випадіння починає значно перевищувати норму. Ось чому догляд за волоссям восени має бути особливим і спрямований на те, щоб запобігти такій ситуації і зберегти волосся здоровими, повними життєвих сил і блиску. А для цього, зрозуміло, необхідно забезпечити йому якісний догляд.
Догляд за волоссям восени . Що робити ?
Загальні рекомендації.
У холодну, вітряну погоду не варто залишати волосся розпущеним, набагато краще робити які-небудь нескладні акуратні зачіски, наприклад, заплести косу, зібрати пучок, або щось подібне. Але тільки не перестарайтеся – догляд за волоссям восени має бути щадним, а сильна фіксація і затягування волосся в пучок лише зашкодить волоссю. Якщо ж холод сильно відчутний, слід одягати головний убір.
Правильне миття.
Мити волосся рекомендується чистою теплою водою, бажано, щоб вода була не з-під крану, а джерельна, або, у всякому разі кип’ячена, так як хлорована вода сильно пересушує і без того ослаблене волосся. Але недостатньо просто правильно мити волосся в цей період, догляд за волоссям восени повинен захистити їх від осінніх негараздів і поліпшити загальний стан, для чого слід збагачувати шампунь вітамінами А, В, С, Е і В12. Це допоможе значно зміцнити волосся і зменшити їх випадання і посіченя. Придбати масляні розчини вітамінів можна в будь-якій аптеці.
Після миття волоссю необхідне живлення і зволоження. Рекомендують обполіскувати волосся відварами з трав, добре підходить для цієї мети відвар ромашки ( для світлого волосся ) або, скажімо, відвар кропиви ( для темних ). Досить залити 2 столові ложки трави 40 мл. окропу і дати їй 20-30 хвилин, щоб настоятися, після чого процідити, і натуральний ополіскувач готовий.
Розчісування і масаж голови .
Правильний догляд за волоссям і правильний вибір аксесуарів. Зокрема, гребінця. При ослабленому волоссі в щоденному догляді перевагу краще віддати дерев’яному гребінцю з великими рідкими зубами. Розчісувати волосся треба акуратно, не поспішаючи, в різних напрямках. Процедура повинна займати близько 3-5 хвилин. Потім можна скористатися і масажною щіткою, пригладжуючи волосся. Також чудово буде присвятити хоча б 5 хвилин в день масажу голови подушечками пальців. Це стимулює кровообіг в шкірі голови і, відповідно, позитивно впливає на ріст волосся, який зазвичай в осінній період уповільнений.
Стрижка
Осінь – вдалий час для того, щоб підрівняти волосся і обрізати сухі посічені кінчики. Найкраще робити це «гарячими ножицями », тобто за допомогою технології , завдяки якій зрізи « запаюються », що забезпечує всередині волосяного стрижня збереження вологи та всіх необхідних для здорового вигляду волосся речовин.
Маски для волосся.
Маски, звичайно ж, є невід’ємною частиною догляду за волоссям цілий рік. Що ж стосується догляду за волоссям восени, тут є свої особливості, адже незалежно від типу волосся, їм потрібний додатковий захист і живлення. Для цієї мети якомога краще підійдуть наступні рецепти:
Догляд за волоссям восени . Натуральні рецепти краси.
Рецепт 1. Маска з алое.
Слід взяти 2 столові ложки алое, 2 столові ложки меду, 1 яєчний жовток, все гарненько перемішати, додати 2 чайні ложки часникового соку, нанести цю суміш на шкіру голови, ретельно змастивши нею корені волосся, і змити через півгодини.
Рецепт 2. Маска з гірчиці.
Необхідно 2 столові ложки рослинної олії, 2 столові ложки гірчичного порошку, 2 столові ложки окропу. У цю суміш додається також 1 яєчний жовток і 2 чайні ложки цукру. Маску слід нанести на корені волосся, після чого бажано обмотати голову плівкою і теплим рушником. Так протримати 15 хвилин, шкіра голови повинна добре розігрітися, якщо ж ви раптом відчуєте сильне печіння, значить, змити маску слід негайно ( можлива підвищена чутливість шкіри голови на порошок гірчиці) .
Використання таких масок 2-3 рази на тиждень в осінній період забезпечить надійний захист і відмінне живлення вашому волоссю. У подяку воно стане міцним, м’яким і блискучим.
Догляд за волоссям восени. Не забудьте!
Щоб волосся було живим і красивим, необхідно забезпечити здоров’я всього організму в цілому. Тому не забувайте берегтися від холоду і дощу, повноцінно харчуватися і завжди вживати достатню кількість вітамінів. Турбота про своє здоров’я – це величезний і, мабуть, найважливіший крок, на шляху до досконалості .
В холодное время года незаменим натуральный шампунь.
Увлажняет, питает, при комплексном уходе улучшает структуру волос.