Як відомо, в косметології для правильного догляду за шкірою обличчя використовується три основних принципи: очищення, тонізація і зволоження (або живлення). Але вагітність вносить свої корективи і тут вже не обійтися без додаткових засобів у боротьбі за красу, квітучий вигляд і молодість шкіри обличчя. Цими додатковими засобами по догляду за обличчям під час вагітності будуть косметичні маски.
Під час вагітності наш організм відчуває додаткове навантаження і не всім жінкам в цей період везе виглядати чудово, особливо це стосується шкіри обличчя. Існує кілька специфічних проблем, притаманних жінкам саме під час вагітності: це пігментні плями на обличчі, акне або надмірна сухість шкіри.
догляд за обличчям
Отже, якщо у вас з’явилася так звана «маска вагітних» у вигляді коричневих пігментних плям на обличчі, шиї, області декольте, то спробуйте самі в домашніх умовах зробити відбілюючі маски для догляду за обличчям з натуральних продуктів. Пам’ятайте, що всі ефективні відбілюючі препарати і салонні процедури можуть містити речовини, небезпечні для майбутнього малюка і під час вагітності вони під забороною.
Лимонна маска:
Прекрасним засобом, відбілюючим шкіру є лимонний сік. Змочіть в ньому ватний диск і кілька разів на день протирайте шкіру, поки пляма не посвітлішає. Однак сік лимона сушить шкіру, отже обов’язково користуйтеся вранці і ввечері зволожуючим кремом, а в перебігу дня-термальною водою. Якщо ваша шкіра і так дуже суха, то не включайте лимонний сік в догляд за обличчям, а спробуйте освітлити пігментні плями з допомогою інших рецептів, наприклад
Картопляна маска
1 сиру і очищену картоплину натріть на дрібній тертці, добавте краплю оливкової олії і 1 столову ложку свіжого молока. Розмішайте і намажте на обличчя у вигляді рідкої кашки на 20 хвилин, потім змийте і нанесіть той крем, яким користуєтеся зазвичай.
Огіркова маска
Невеликий огірок також натріть на дрібній тертці і додайте туди 2-3 столові ложки сметани. Цей склад володіє хорошим відбілюючим ефектом, а посилити його можна, додавши 1 чайну ложечку соку лимона. Входить до складу маски сметана якраз не дасть шкірі пересохнути, а пом’якшить її і зробить бархатистою.
Маска з сиру
Непогано справляється з зайвою пігментацією і сир. Візьміть 2 чайні ложки свіжого сиру і змішайте з 1 жовтком (сирим), додавши кілька крапель перекису водню-буквально пару. Маску наносите на очищену шкіру обличчя на 10-15 хвилин і змивайте прохолодною водою. Таке використання цієї маски підвищить тонус шкіри обличчя, освітлить її і дасть енергію і здоровий вигляд.
Всі маски для освітлення пігментних плям необхідно робити регулярно, хоча б один раз на тиждень, протягом пари місяців, тільки тоді ви зможете досягти результату. Зрозуміло, що за один-два рази застосування таких масок освітлити пігментні плями навряд чи вийде, а в деяких випадках гормони все одно виявляються сильнішими найкращими відбілюючими засобамии. В більшості випадків вони проходять після пологів самі по собі, а поки поменше намагайтеся бувати на відкритому сонці, щоб не спровокувати ще більше їх появу.
догляд за обличчям при акне
Акне-це ті ж прищі, або вугрові висипання у вигляді дрібних червоних прищиків або рідкісних, але великих гнійників, які можуть виникнути у майбутньої мами через бурхливу діяльність ендокринної системи. У всьому винні гормони-саме вони змушують сальні залози активніше працювати, через що забруднюються і закупорюються пори і виникає запалення. Жодна жінка таку «красу» у себе на обличчі не потерпить, тому в першу чергу відповідально підійдіть до питання очищення шкіри. Обов’язково робіть це вранці і ввечері, і використовуйте спеціальні засоби-гель або пінку, тільки не звичайне мило. І додатково включіть в догляд за обличчям наступні маски.
Маска з глини
Робіть маски з білої, зеленої або блакитної глини, яка продається в аптеках, кожні 3-4 дні. Глина чудово вбирає шкірний жир, витягує бруд з по шкіри, і має антибактеріальний ефект. Розведіть трохи глини теплою водичкою до густоти сметани і нанесіть на очищене обличчя на 20 хвилин. Полежіть в спокійній обстановці, не розмовляйте і не посміхайтеся, хай глина засихає рівномірно, не потріскуючи. Потім змийте маску ватним диском і нанесіть або зволожуючий легкий крем, або протріть обличчя вітамінним тоніком.
Кефірна маска
Добре перешкоджають поширенню шкідливих мікробів і заспокоюють шкіру кисломолочні продукти. Наносьте після вмивання на обличчя кефір або молочну сироватку, залиште на 5 хвилин, змийте ватним диском, змоченим в лосьйоні або тоніку для обличчя. Наносите тільки звичайний кефір, без добавок.
Маска з дріжджів
Свіжі дріжджі змішайте з кефіром, молоком або відваром ромашки, щоб вийшла консистенція сметани і намажте на обличчя на 15-20 хвилин. Суміш повинна бути трохи теплою. Робіть маску раз на тиждень протягом декількох місяців і ви залишитеся задоволені результатом.
Маска з рису і капусти
Звучить як начинка для пиріжків, але насправді допомагає при проблемній шкірі. Півсклянки довгозернистого рису залийте 1 склянкою теплої кип’яченої води, накрийте і залиште на 2 години. Потім злийте воду і додайте 100 гр білокачанної капусти, розтертої в пюре (сира), перемішайте. Нанесіть товстим шаром на 15-20 хвилин. Змивайте прохолодною водою.
догляд за обличчям для сухої шкіри
У інших матусь в період очікування дитини шкіра, навпаки, стає занадто сухою і чутливою, починає лущитися. Тут можуть допомогти маски для зволоження шкіри.
Оливкова олія
Засоби на основі рослинних масел прекрасно живлять і зволожують шкіру. Протирайте обличчя після кожного вмивання ватним диском, змоченим в оливковому маслі. Якщо під рукою не виявиться оливкової, то можна використовувати будь-яку рослинну олію.
Олійно-капустяна суміш
Хороший зволожуючий склад-розтерту в кашку білокачанну капусту змішуєте з оливковою олією, накладаєте товстим шаром на обличчя і тримаєте 15-20 хвилин.
Жовтково-ромашкова маска
Прекрасно зволожує і жовтково-ромашкова маска: 1 сирий жовток яйця ретельно розітріть з 1 чайною ложкою олії і 1 чайною ложкою екстракту ромашки. Нанесіть і тримайте 15-20 хвилин, змийте залишки відваром ромашки.
Огіркова маска
Класика при сухій шкірі-накласти на обличчя кружальця свіжого огірка і прилягти відпочити на 20 хвилин. Також можна натерти 1 огірок на дрібній тертці і додати до нього 2-3 ложки сметани, можна подрібнити в маску і листя салату, багаті вітамінами і мікроелементами. Влітку, з грядки, ці овочі принесуть вам масу користі.
Маски з травами і вівсяними пластівцями
Подрібніть на кавомолці вівсяні пластівці, добавте туди відвар придбаного в аптеці трав’яного збору (на який у вас точно немає алергії-мати-й-мачуха, ромашка) і пару крапель рослинного масла (або ложку сметани). Накладаєте на обличчя на 15-20 хвилин.
Загальні правила:
під час вагітності підвищується чутливість, тому обережніше з потенційними алергенами-медом, клубнікою.Інакше отримаєте почервоніння і набряк.
стежте, щоб продукти для масок були свіжі-сир, сметана, яйця.
НЕ перетримуйте маски-15-20 хвилин і змивайте, але якщо раніше відчули дискомфорт, печіння-змивайте негайно.
якщо ваша шкіра і до вагітності була примхливою, краще попередньо випробуйте маску на тильній стороні зап’ястя, щоб переконатися, що шкіра відреагує нормально.