Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Догляд за волоссям влітку. Корисні поради експертів

Догляд за волоссям влітку. Корисні поради експертів

Чим догляд за волоссям влітку  відрізняється від звичайних процедур в інші сезони? Відповімо. І порадимо кілька засобів для збереження гарної зачіски в жарку погоду (так, капелюх серед них теж є).

Догляд за волоссям влітку. Як впливають на волосся сонце і вода

Догляд за волоссям влітку. Корисні поради експертів

 

Високі температури, сонячне випромінювання, морська вода, сухий вітер – влітку у волосся і їх господарів з’являється безліч додаткових труднощів.

Ультрафіолетові промені руйнують ліпіди і пігмент (як натуральний, так і штучний), сприяють втраті вологи.

Солона вода шкодить протеїнам і робить пористим стовбур волосся.

Часте миття, фарбування, завивка, використання фенів і утюжків тільки погіршують ситуацію.

Результат впливу сонця і морської води – сухе, ламке, вигоріле, тьмяне, пошкоджене волосся без обсягу, зате з посіченими кінчиками.

Щоб уникнути такого сумного фіналу, на самому початку літа слід адаптувати щоденний догляд під умови, що змінилися.

Фахівці не рекомендують фарбувати і мелірувати волосся, а також робити перманентне випрямлення і завивку напередодні поїздки на морі.

У чому відмінність літнього шампуню

Піт і пил, що міститься в повітрі, змушують нас влітку мити голову частіше. Це теж сприяє пересушуванню волосся. У спекотні місяці замініть звичайний шампунь на більш м’який, щадний.

А ось що говорять фахівці з приводу зволожуючих компонентів в формулах продуктів для догляду за волоссям.

У складі повинні міститися такі інгредієнти: кератин, протеїни шовку, алое вера, кокосове молоко, масло манго і абрикоса.

Силікони начебто діметікону і ціклодіметікона допоможуть утримати вологу, а ефірне масло м’яти додасть відчуття свіжості.

В ідеалі вибирайте пару «шампунь + кондиціонер» одного бренду – так їх активні компоненти працюватимуть в синергії, і ефект стане помітнішим.

Легкий живильний шампунь Elseve «Розкіш 6 масел», L’Oréal Paris

Масло лотоса, тіарі, троянди, ромашки, льону та соняшника живлять волосся і роблять їх гладким і шовковистим. Легка текстура не ускладнює пасма.

Шампунь-крем поживно-відновлюючий Dercos, Vichy

Мигдальне, сафлорове, рожеве масла і п’ять амінокислот (аргінін, глутамін, серин, цистеїн, пролін) відновлюють структуру волосся, а УФ-фільтри захищають від агресивного впливу сонця.

Відгук

Ольга: «Після кількох тижнів застосування (2-3 рази на тиждень) сталося диво (навіть сама не очікувала): волосся стали більш гладкими, менш пухнастими (хоча все одно в’ються) і нарешті знайшли здоровий блиск! Я дуже задоволена результатом!»

Догляд за волоссям влітку. Які маски для волосся вибирати на літо

Ослабленому волоссю не завадить додатковий догляд за волоссям влітку, так що літо – саме час використовувати маски і бальзами. Мінімум – один раз в тиждень, але краще 2-3 рази. Добре відновлюють засоби з вмістом вітамінів B, C, E, F, пантенолом, протеїнами пшениці і мигдалю, хитозаном.

Реанімуюча маска для волосся Fructis, Garnier

Формула з керафілом і маслом амли обволікає кожне волосся, живить і запобігає перетину.

Маска для волосся Elseve «Повне відновлення 5», L’Oréal Paris

Сироватка з прокератинами і керамідами відновлює пошкоджене волокно волосся.

Догляд за волоссям влітку. Чи варто робити фарбування перед відпусткою

Будь-який хімічний вплив стане для пересушеного сонцем волосся додатковим випробуванням. Фахівці не рекомендують фарбувати і мелірувати волосся, а також робити перманентне випрямлення і завивку напередодні поїздки на море.

Ослабленому волоссю не завадить додатковий догляд, так що літо – саме час використовувати маски і бальзами.

Якщо пофарбувати волосся необхідно, відвідайте колориста не пізніш як за півтора тижні до відпустки.

По можливості дайте волоссю відпочити, в тому числі від фена, щипців, утюжків і щільного стайлінгу на кшталт лаку та пінки. Віддавайте перевагу природним укладанням і легкою незмивною сироваткою і спреям.

Розгладжуючий незмивний догляд Smoothing Oil-Infused Leave-In Concentrate, Kiehl’s

Містить бабасу та аргану, багату вітаміном Е, жирними кислотами Омега-6 і 9, знаменитою властивістю відновлювати і захищати волосся. Робить пасма гладкими, м’якими і шовковистими.

Відгук

may_be_it_is_me: «Я прикупила собі цей чудовий незмивний догляд. І він просто прекрасний! Зволожує, пом’якшує, волосся реально, як після салону. Крім того що засіб дуже економний (на моє довге волосся вистачить на півроку точно), воно ще й дуже смачно пахне».

Солона вода руйнує протеїни і трансформує структуру волосся в пористу.

SPF-захист для волосся

Догляд за волоссям влітку на морі немислимий без захисту від сонця. Капелюхи, хустки, тюрбани не тільки вбережуть вас від сонячного удару і ультрафіолету, але і стануть стильним аксесуаром. Перед прийняттям сонячних ванн і купанням наносьте на волосся спеціальні SPF-засоби, а після – обов’язково промивайте їх від солі і хлору.

Невеликий секрет. Замінити SPF-спрей можна натуральними базовими маслами: щедро нанесіть мигдальне, оливкове, виноградне або масло жожоба на волосся перед пляжем – це допоможе уникнути сухості і додасть зачісці вологий фініш.

Масло-еліксир «Преображення» Fructis, Garnier

Арганова олія швидко вбирається, надає волоссю блиск і м’якість.

Масло для волосся «Екстраординарне» Elseve, L’Oréal Paris

Масла лотоса, тіарі, троянди, ромашки, льону і соняшнику інтенсивно живлять пофарбоване, меліроване і пошкоджене волосся, надаючи їм блиск.

Догляд за волоссям влітку: думка експерта

Щоб ваші пасма зберегли природний блиск і виглядали здоровими в літній період, необхідно підібрати базовий догляд для спекотної пори року.

Як правильно вибрати шампунь для літа?

У цій ситуації, в першу чергу, необхідно звернутися за порадою до свого стиліста. Тільки він зможе правильно підібрати правильний шампунь, ніякої консультант в магазині вам не допоможе. Тільки той фахівець, який працює з вашим волоссям, який чіпає їх, оцінює їх стан, і знає, чим фарбує волосся.

Яка повинна бути маска для волосся влітку?

Певних інгредієнтів, які повинні бути в складі, – немає. Головне, щоб не було ситуації, коли приходить клієнт і говорить, що він наносить масло, але при цьому не знає, як правильно і для чого його використовувати. Це може бути зволожуюча маска або поновлює, якщо мова йде про пористе пошкоджене волосся. Необхідно правильно вибирати якісну косметику, яка добре працює.

Яким має бути термозахист влітку? Коли його краще використовувати?

Раніше ми його використовували, коли увійшли в моду утюжки. Це було 10 років тому. Зараз вони вже не настільки популярні, тому ми частіше користуємося винятково феном. Ми хочемо домогтися обсягу, легкості і пікантних локонів. В даному випадку термозахист ущільнює волосся і робить їх більш жирними. Якщо ж клієнт просить зробити укладання за допомогою утюжка, тоді ми його  застосовуємо.

Який захист від сонця вибирати влітку?

Я не рекомендую користуватися шампунями, які пропонують в готелях, якщо ви їдете у відпустку в жаркі країни, оскільки вони не найкращим чином впливають на стан вашого волосся. Перед поїздкою необхідно продумати правильний догляд. Можна підбирати не тільки сонячну серію, це може бути догляд для фарбованого волосся.

Слід пам’ятати, що з собою обов’язково слід взяти головний убір – це найкращий захист. Коли прямі сонячні промені не потрапляють на голову, волосся не вигоряють, ви приїжджаєте з нормальним кольором і станом пасом.

Як доглядати за фарбованим волоссям влітку?

Якщо ви робите безаміачне фарбування (тонування довжини) – це вже великий плюс, так як фарба дуже добре живить волосся, вона їх не калічить, а лікує. Найчастіше клієнти фарбують волосся раз в 3 тижні. У блондинок бежевого відтінку за цей час колір вимивається, волосся стає пористим і сухим. Коли ми фарбуємо пасма по всій довжині безаміачною фарбою, волосся зволожується, набувають яскраво-виражений колір і оздоровлюються.

Після чого необхідно використовувати шампунь, кондиціонер і маску для фарбованого волосся протягом перших двох тижнів. Після чого наступні два тижні ми використовуємо відновлює шампунь, кондиціонер і маску.

Маску слід використовувати 1 раз в тиждень. Ще кілька років тому з’явилося кератінового відновлення волосся, на сьогоднішній день – це процедура № 1 для всіх. Вона дійсно відновлює волосся, якщо це блонд, волосся після процедури стають живими. Дану процедуру можна робити і вдома.

Як доглядати за кучерявим волоссям влітку?

Кучеряве волосся більш пористе. Якщо це волосся фарбують в світлий колір, вони стають зневодненими. У шатенок ж вони менш сухі. Базовий догляд – це шампунь, кондиціонер і маска. Як майстер, я не рекомендую використовувати серії, створені спеціально для кучерявого волосся. Приклад: у нас клієнтка кілька разів висвітлювала волосся, волосся, які вже були сухими.

Вона використовувала маску і кондиціонер для кучерявого волосся, а він менш поживний. Дані серії призначені для власниць кучерявого натурального волосся, а якщо вони вже пошкоджені (більш сухі і пористі), нам необхідно вибирати догляд і враховувати не текстуру пасом, а оцінювати їх стан.

Тому рекомендую використовувати відновлюючий шампунь. Відповідно, коли ви кучеряве волосся освітлюєте, то волосся змінює свою структуру. Тим більше, якщо ви часто випрямляєте волосся утюжком в домашніх умовах.

Догляд за волоссям влітку – рецепти масок

Стильна стрижка вже не виглядає так привабливо, довгі локони втрачають блиск, а звичні бальзами та кондиціонери, часом, не дають очікуваного результату. На щастя, існують напрацьовані століттями народні рецепти, якими з успіхом користувалися наші прабатьки.

Традиційно для догляду за волоссям використовувалися відвари і настої. Вони і складають основу ефективних літніх масок для волосся. Відвари листя берези, шишок хмелю і кореня лопуха гарні вже самі по собі, а в поєднанні з іншими поживними компонентами можуть скласти серйозну конкуренцію найдорожчим маскам промислового виробництва.

Загальне правило використання «домашніх» масок для волосся – чергування використовуваних рослин. Орієнтуйтеся на природні цикли їх розвитку, і ви не помилитеся. На початку літа можна застосовувати листя, потім плоди і, ближче до осені, насіння. Не використовувати силу квітів – і зовсім непробачно. Пелюстки троянд, календули, віоли, чорнобривців і ромашки аптечної – прекрасно заспокоюють роздратовану шкіру голови, благотворно впливають на лусочки волосся і зміцнюють його структуру.

Березова маска для волосся

Для виготовлення живильної  і відновлювальної маски для волосся залийте листя або бруньки берези дуже гарячою водою у співвідношенні 1:10. Відставте її, нехай охолоне під теплою ковдрою. Окремо запарьте вівсяні пластівці. Масу з пластівців, березового відвару і жовтка яйця нанесіть на волосся на 30 хвилин. Ретельно промивши волосся, дайте їм висохнути природним шляхом.

Горіхова маска для волосся

Жирне масло, вміст якого в горіхах досягає 60-ти, а то і більше, відсотків, стимулює ріст волосся і усуває явища сухості шкіри голови і волосся. Для приготування маски ядра горіхів треба потовкти у ступці з невеликою кількістю молока. Отриману кашку нанести на волосся, укутати теплим рушником, тримати 20-30 хвилин.

Універсальна основа для масок – це суміш касторової і будь-якої з рослинних олій. Вони змішуються в рівних кількостях. Попередньо на рослинній олії готуються, так звані, масляні вилучення. Нічого складного в цьому немає. У рослинне масло добавляють сировину, витримують суміш на водяній бані приблизно протягом години, після чого проціджують.

Для лікування волосся таким способом готують масло з обліпихи, будяків, льону, пелюсток троянд і насіння алтея лікарського. Зазвичай достатньо 10 втирань, щоб волосся знайшли силу і блиск. Додаючи приготовані таким способом масла в звичайні шампуні, ви допоможете своєму волоссю пережити літо без стресу.

Правильний догляд допоможе вам мати гарне і здорове волосся!


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *