Жовтий пігмент після знебарвлення волосся – досить поширене явище. І прибрати його звичайним шампунем, на жаль, практично неможливо. Чому в процесі «блондинистого» фарбування з’являються непривабливі жовті і руді відтінки? Виною тому може бути некоректна робота майстра-колориста, неправильний підбір фарбувального засобу, специфіка «рідного» пігменту, що забезпечує подібні реакції.
А якщо ви виконуєте настільки складну процедуру фарбування самостійно, дефект і зовсім майже неминучий. Але всяка блондинка абсолютно справедливо прагне до «чистоти» кольору, і це цілком логічно.
Давайте детально розберемося в причинах виникнення подібних «побічних ефектів» при освітленні, меліруванні і колоруванні волосся. Знаючи про провокуючі фактори, ви зможете свідомо уникнути формування небажаних відтінків на власних білявих локонах.
Отже, чому ж з’являється жовтий відтінок при фарбуванні пасм? Розглянемо найпоширеніші причини появи небажаного дефекту.
Сучасні фарби для волосся в палітрі «блонд» без жовтизни практично завжди дають потрібний результат, навіть якщо фарбування відбувається на дому, без допомоги кваліфікованого перукаря. Однак трапляються й винятки.
У першу чергу, дефекти виникають на тлі низької якості використовуваної фарби. Вона може бути побутовою, занадто дешевою, або попросту простроченою. І єдиний ефект, якийі може забезпечити такий продукт – неохайне волосся з інтенсивним жовтим тоном.
Задумайтесь над тим, де конкретно ви купуєте засоби для фарбування. Якщо це спеціалізований професійний бутік – вам апріорі немає про що хвилюватися.
У супермаркеті зустрічаються прострочені косметичні засоби, однак це теж швидше виняток, ніж правило. А ось в ларьках поблизу від будинку, де торгують низькосортною побутовою хімією, покупка фарби стає прямо пропорційною злочину проти власної шевелюри.
Варто також відзначити, що якщо ви фарбуєте локони вперше, вам буде вкрай складно підібрати потрібний продукт самостійно. Зверніться за допомогою до майстрів авторитетних салонів.
Якщо у вас немає достатньої кількості коштів, додайте своє фото на спеціалізованому форумі і попросіть фахівців допомогти вам з вибором фарби і її конкретного кольору.
Шукаємо причину в чорноті
Якщо вам мало-мальськи знайомі базові закони колористики, ви повинні знати, що темний пігмент найбільш «сильний», і він буде відстоювати свої «права» до останнього. В результаті знебарвлення чорних або дуже темного волосся ви гарантовано отримаєте або брудно-рудий, або яскраво-жовтий колір пасом.
Щоб домогтися, скажімо, платинового блонда, освітлюватися доведеться багато разів підряд, а цього не винесуть ніякі, навіть найсильніші локони.
Тому самостійна боротьба з темними пігментами за визначенням утопічна. В результаті декількох знебарвлень постраждає не тільки кортекс і кутикула, але і волосяні цибулини.
У підсумку ваше волосся стане вкрай ламким і сухим, почнуть планомірно випадати, придбають тьмяний і «рідкий» вигляд. Щоб позбутися від чорного кольору, необхідна виключно професійна допомога майстра з великим стажем.
Зазвичай майстер проводить декапірування (змивку) перманентних і деміперманентних штучних барвників, і тільки після цього м’яко освітлює волосся щадним окислювачем з пудрою. Після всіх поетапних маніпуляцій, фахівець тонує вашу шевелюру, домагаючись бажаного відтінку.
Проблеми через неправильну технологію фарбування
Якщо фарбування була проведена непрофесійно, це – майже гарантія того, що на виході ви отримаєте жовтий відтінок локонів різної інтенсивності. Зазвичай це пов’язано з ігноруванням врахування індивідуальних особливостей структури волосся та його «рідного» пігменту.
Типова помилка початківців майстрів – недотримання часу витримування освітлювача на пасмах, через що може проявитися найнесподіваніший результат. Як уникнути цього? Освітлення потрібно робити тільки в перукарнях і салонах з відмінною репутацією. І знову повторимося – не намагайтеся освітлити волосся самостійно, особливо якщо ваш поточний колір далекий від блонда, і навіть від русявого!
Уникайте нехтування повноцінним ополіскуванням!
Даний пункт, ймовірно, буде для вас найбільш несподіваним. Але коли ви освітлюєте локони, лусочки волосся розкриваються, а його стовбурова структура стає вразливою до різних подразників. Якщо ви видаляєте фарбу звичайною проточною водою, в якій присутній бруд, хімікати, іржа і іони металів, всі її шкідливі компоненти вступають в справжню хімічну реакцію з пігментом.
Навіть якщо фарбування було зроблено за всіма правилами, неправильне змивання голови після процедури може звести всі старання майстра на «нівецьі». Ми рекомендуємо вам змивати засіб з волосся тільки якісною, очищеною і дистильованою, а краще – мінеральною водою.
Також в процесі видалення хімічного складу оптимально скористатися спеціальним шампунем від жовтизни волосся, що нейтралізує небажані пігменти. Такий засіб є у професійних лініях Wella.
Усі ці помилки є найпоширенішими у фарбуванні волосся, тому, знаючи про них, ви зможете захиститися від несподіваних ефектів. Хоча бувають і винятки, коли навіть професіонал з солідним досвідом роботи ніяк не може впоратися з жовтизною – в цьому випадку виною всьому ваші індивідуальні особливості клітинних процесів в стовбурі волосся непідвладні корекції. Якщо ви постійно стикаєтеся з таким результатом, можливо, кращим рішенням для вас стане відмова від знебарвлення на користь нейтрального кольору шевелюри.
Але що робити, якщо всі помилки вже візуально проявилися, і говорити про їх причини безглуздо?
Як позбутись жовтизни на волоссі після проведеного фарбування?
Видалення жовтизни після фарбування та знебарвлення
Перше, і найдоступніше, що може допомогти вам впоратися з непривабливим відтінком – домашні маски.
Особливою популярністю серед них користуються медова і кефір. У складі основних інгредієнтів домашніх засобів концентруються специфічні речовини, здатні розщеплювати і нейтралізувати пігмент.
Як готувати медову та кефірну маски, щоб позбутись жовтизни на волоссі?
1 варіант. Просто розтопіть на паровій бані натуральний квітковий або липовий мед. Вам знадобиться не менше склянки, залежно від вашої довжини волосся. Розділіть волосся на пасма і добре змочіть кожну теплим медом. Оберніть фольгою. Обробіть всю голову. Витримайте не менше години (для першого разу цього буде достатньо).
Якщо ефект вас влаштує, повторюйте процедуру до повного позбавлення жовтизни, але збільшуйте час витримування до 2,5-3 годин. Не забувайте утеплювати голову рушником під час застосування маски.
2 варіант. Підігрійте 50 мл свіжого кефіру середньої жирності на паровій бані. Додайте до напою 2 ст.л. якісної горілки чи розведеного в рівних пропорціях з водою спирту. Введіть в масу 1 ст.л. свого улюбленого шампуню, а також 50 мл свіжовіджатого лимонного соку і збите куряче яйце (наостанок).
Нанесіть рівним шаром на локони по всій довжині. Утепліть голову поліетиленовою плівкою і гарячим рушником. Витримайте не менше 1-1,5 годин. Повторюйте процедуру кожні 3-4 дні, до досягнення бажаного результату.
Як ще позбутись жовтизни на волоссі після знебарвлення?
Вам допоможуть наступні засоби:
Готові відбілюючі маски з професійних серій для догляду за шевелюрою;
Фітотерапевтичні та оцтові ополіскування;
Відтінкові шампуні;
«Срібні» шампуні та кондиціонери.