У даній статті ви познайомитеся, як проводиться дієта очищаюча всіх внутрішніх органів, в тому числі нирок, печінки, жовчного міхура, шлунка і кишечника.
Дієта очищаюча. Плюси і мінуси
Не так багато людей дотримується правильного харчування, мало того, на прилавках магазинів вже не знайти повністю натуральних продуктів, зараз представлені покупцям товари з вмістом різних хімічних добавок, що не сприятливо впливають на людський організм. Також погано позначаються на здоров’ї стреси, алкоголь, нікотин і екологія, яка знаходиться далеко не на кращому рівні. Для позбавлення організму від шкідливих речовин, шлаків і токсинів проводиться дієта очищаюча.
Очищаючі дієти можуть похвалитися такими перевагами:
Допомагають ефективно скинути зайві кілограми.
Надають допомогу при боротьбі з «апельсиновою кіркою».
Піднімають загальний стан організму і імунітет.
Виводять з організму шкідливі речовини.
Сприятливо впливають на стан шкіри, волосся, нігтів.
Приводять у норму роботу травної системи.
Оздоровлюють внутрішні органи.
Значно покращують самопочуття.
У той же час очищаючі дієти вимагає відмови від звичного способу життя, що для багатьох може здатися складним завданням. Під час проходження оздоровлюючих програм можуть виникнути головний біль і запаморочення.
Очищаючі дієти можуть надати велику користь як жінкам, так і чоловікам, в рамки протипоказань потрапляють діти до 15 років, вагітні і матері, що годують, а також люди з хронічними захворюваннями.
Дієта очищаюча. Правила очищення організму
Якщо ви вирішили взятися за очищення свого організму, починайте з кишечника. Така дієта очищаюча буде корисною не тільки тим, хто має проблеми із надлишковою вагою, але і тим, хто не стикався з проблемою надмірного жирового відкладення. Шкідливі речовини здатні накопичуватися абсолютно в будь-якому організмі.
Дієта очищаюча. Очищення кишечника
Існує кілька методів очищення кишечника. Так по дієті Єлісєєвої перед тим, як зробити клізму, необхідно їсти тільки каші для досягнення в шлунку менше кислого середовища.
В якості рідини для клізми краще використовувати різні трави, від яких відбувається лужна реакція. Не беріть настій ромашки, він тільки зруйнує мікрофлору, що негативно позначиться на стані організму, також під забороною сольові розчини. Перед процедурою обов’язково порадьтеся зі своїм лікарем.
Очищення кишечника – це не завжди використання клізм. Тут допоможе і перехід на правильне харчування. Дієти можуть тривати день, кілька днів або тижнів, але краще просто перейти на правильне харчування, і з організму виведеться вся «зашлакованість». Також можете сісти на місячну програму дієти, а потім проходити очисний курс раз на місяць на три дні.
Для одноденного очищення підійде наступне меню:
Сніданок. Розпочніть свій ранок з зеленого чаю без додавання цукру в кількості приблизно 250 мл. Ближче до восьми з’їжте зелене яблучко і випийте хлібний чай, через годину випийте напій з хлібного чаю і соку винограду в співвідношенні 1: 1 і поласуйте 100 г винограду.
Другий сніданок. На ланч належить дві склянки несолодкого чаю без цукру, потім – виноград (100 г) і напій з хлібного чаю з морквяним соком.
Обід. Випийте склянку соку з винограду і насолоджуйтеся смаком винограду в кількості 100 г. Через три годинки візьміться за дві склянки зеленого чаю.
Полудень. Приготуйте хлібний чай і з’єднайте його з морквяним соком в рівному співвідношенні. Через годину випийте склянку звичайної чистої водички.
Вечеря. Увечері з’їште два болгарських солодких перчика, а о 19 годині випийте суміш з хлібного чаю, а також соку яблучка в кількості однієї скляночки.
Як робити хлібний чай? Все просто! Досить залити 200 г чорного хліба окропчиком. Через 12 годиок процідіть приготований продукт і поставте в темне прохолодне місце.
Дієта очищаюча. Очищення судин
Судини грають важливу роль в організмі, вони живлять тканини киснем і беруть участь в обміні речовин. В результаті неправильного живлення судини засмічуються і призводять до такого захворювання, як атеросклероз, яке проявляється у вигляді стомлюваності, головного болю, стрибків у тиску і т.д. Шлаки не дають крові нормально транспортуватися по судинах, сповільнюючи її швидкість циркуляції. Очистити судини можна за допомогою дієти правильного харчування, а також використовуючи:
Насіння льону. Доведіть до кипіння третю частину скляночки насіння і літр водички і протримаєте 2 годинки на водяній бані. Цей процес краще робити на ніч. Вранці отриманий відвар проціджують, отримуючи близько 850 мл рідини. Для хорошого результату пийте відвар вранці на порожній шлунок і ввечері до вечері по третій частині склянки. Тривалість курсу становить від 5 до 15 днів. Через три місяці лікування можете повторити.
Грецькі горіхи. Поставте в холодильник банку з перекрученими через м’ясорубку волоськими горіхами у вазі 1,5 кг, закрийте ємність кришечкою. Приготовану кашку необхідно приймати по 1 столовій ложечці за півгодинки до сніданку, запиваючи водичкою. Тривалість курсу – 2 місяці.
Мед, лимон, коріння петрушки і селери. Для приготування засобу для очищення судин знадобляться коріння селери в кількості 1 кг, стільки ж коренів петрушки, а також два лимончика. Пропустіть вищевказані продукти через м’ясорубку і додайте до маси склянку меду, перемішайте і поставте в холодильник. Приготований засіб вживають на голодний шлунок по 2-3 столових ложечки.
Дієта очищаюча. Очищення печінки і жовчного міхура
Щоб зрозуміти, наскільки важливо очищати печінку, яка надає в організмі фільтруючу дію, можна навести наступний приклад. Звичайний фільтр для водички потребує заміни раз в півроку. А ось людині печінка дана лише одна, і уявіть, скільки «сміття» в ній може затриматися, якщо не піддавати цьому органу очищення! Правда, тут потрібно враховувати той факт, що клітини печінки здатні відновлюватися, тому такі очищаючі процедури краще робити під керівництвом фахівця.
Вирішили зайнятися печінкою і жовчним міхуром – забудьте про алкоголь і паління! Також ці органи погано функціонують, якщо спостерігається нестача вітамінів, тому не забувайте про обов’язкове вживання фруктів і свіжих овочів, особливо тих продуктів, в яких міститься вітамін В12 і білок.
Під час лікування рекомендують харчуватися невеликими порціями зразкової ваги близько 200 г. В меню постарайтеся додавати більше продуктів з вмістом білка, скорочувати вживання легких вуглеводів, які містяться в цукрі і виробах з цукром, тваринних жирів і, замість цього, збільшувати вживання складних вуглеводів. Під час розробки дієтичного раціону намагайтеся звертати увагу на такі продукти:
Овочі. Підійдуть як свіжі, так і приготовані на пару, єдиний виняток – смажені на маслі.
Вершкове і рослинне масло. Дозволяється використання не більше 1 чайної ложечки продукту. Не можна на маслі готувати їжу.
Пісна частина свинини, яловичини.
М’ясо курки без шкіри.
Котлети і гуляш, зроблені на пару.
Риба. Для очищувальних цілей рибу слід варити, тушкувати або запікати у фользі.
Курячі яйця. У день належить вживати 2 яйця.
Мед.
Макарони вищого сорту.
Молочні продукти і молочко з низьким відсотком жирності.
Відвари з трав, натуральні соки, чаї.
Молочні каші в’язкі, гарніри з цілісних круп. До виключенню додана манка.
Фрукти та ягоди. Зведіть до мінімуму вживання кислих фрукт і ягід.
Суп. Робіть супи з овочів, додавайте крупи, включайте в меню вегетаріанські борщі, молочний суп.
Нездобне печиво, підсушений чорний або білий хліб.
Найбільш вираженими очисними властивостями для печінки можуть похвалитися: часничок, грейпфрут, зелень, зелений чай, морквина, буряк, капуста, лимон, яблучко, авокадо, куркума і зернові продукти.
Для лікування печінки для початку краще сісти на рідку дієту, яка може тривати і кілька днів. Утримайтеся від їжі, і ви позбавите ваш організм скупчення токсинів і дозволите стравоходу відпочити від навантаження. Під час промивання рекомендують пити лимонад або соки без цукру.
Очищення нирок: меню
Перш, ніж сідати на дієту, обов’язково перевірте стан свого організму, особливо, якщо вас щось турбує. Так болі в попереку, зміна кольору і запаху сечі, сіруватий колір обличчя або набряки можуть сигналізувати проблеми з нирками. В такому випадку прийміть раціональні заходи з лікування. Також необхідно сісти на спеціальні правильні дієти.
Що стосується очищаючої процедури, то вона може знадобитися для позбавлення нирок від шлаків і токсинів, які можуть утворитися згодом з найрізноманітніших причин. Вам варто значно скоротити кількість уживаних хлібобулочних виробів, випічки і м’ясних продуктів.
Однією з найбільш популярних дієт для нирок вважають кавунову. Не приступайте до неї, якщо у вас продіагностовано діабет або спостерігаються захворювання, пов’язані з порушенням відтоку сечі. Також під протипоказання проходять шлунково-кишкові захворювання, виразка, фосфатурія, хронічна ниркова недостатність, наявність кораловидних каменів.
Після обстеження і вердикту лікаря при позитивному результаті тиждень харчуйтеся тільки кавуном і чорним хлібом. З 5 до 9 вечора необхідно прийняти ванну і їсти якомога більше кавуна, саме в цей час відбувається виведення каменів. Через велику кількість з’їденого кавуна відбуватиметься посилене сечовиділення, а теплота знімає спазми і болі. Кавунова дієта очищаюча відмінно справляється з тривалими закрепами, але протипоказана при проносах.
Очищення шлунка: меню
Для очищення шлунку можете взяти до уваги наступну триденну дієту:
1 день. Найкраще відмовтеся від споживання тваринного білка, а також жиру, від круп і бобових. Входження в програму голодування слід почати з тільки що вичавленого соку (морквяного, морквяно-яблучного, морквяно-гарбузового, морквяно-бурякового, капустяного) або ж чаю з трав, таких як: липа, ромашка, чебрець, листя смородини, м’ята. Не їсти потрібно тільки до полудня, потім дозволені фрукти і овочі, сухофрукти, овочі, зелень, насіння, горіхи, рослинні олії. Після сьомої вечора пийте чай без цукру, сік або водичку.
2 день. Пийте по склянці чистої водички через кожні півгодинки. У цей день забороняється їсти. Увечері насолодіться лимонадом, приготованим зі склянки тепленької водички, 0,5 чайної ложечки меду і 1 чайної ложечки соку лимончика.
3 день. За два дні голодування шлунок зменшився в розмірі, тому вихід з дієти повинен супроводжуватися поступовим збільшенням вживаної їжі. Вранці випийте трав’яний чай, через півгодинки – сік. В якості їжі покладено салатик з овочів, без додавання олії та зелені. Можете приготувати мікс з нарізаної капусти і морквини в рівному співвідношенні, заправляючи страву лимонним соком. З сьомої години вечора починайте знову пити водичку, чай або соки.
Дієта очищаюча для всього організму
Для очищення всього організму можна сісти на спеціальну дієту тривалістю в тиждень, щоденний раціон якої становить коричневий неочищений рис в кількості 180 г, овочевий бульйон, чаї з трав, мінеральна водичка без газу, 300-400 г овочів, 100 г фруктів і сухофруктів, трішки оцту, 1 столова ложечка оливкової або горіхової олії.
Для приготування бульйону візьміть 300 г овочів. Сюди підійде морквина, корінь селери, картопелька, капуста і т.д. Наріжте овочі кубиками, додайте всього 1 чайну ложечку вівсяної муки, яку можна отримати методом помелу пластівців «Геркулес», і залийте все це одним літром водички. Як тільки закипить водичка, зменшіть вогонь і варіть ще годину, пізніше додайте трішки зелені. Приготовану страву процідіть.
Не забувайте між прийомами їжі багато пити, з цієї процедури слід починати щоранку.
Понеділок. Перший день очищаючої дієти починається з порції коричневого рису в кількості 60 г з додаванням пару крапельок лимонного соку. З’їжте одне яблучко. На обід покладається бульйон, а також мікс із селери, листя салату і зеленої цибулі з 1 чайною ложечкою олії або оцту. Салатик слід подавати до рису, заправленого оливковою олією. Увечері з’їсте рис з приготованими на пару кабачками і морквиною, а також овочевий бульйон.
Вівторок. Сніданок другого дня дієти представлений у вигляді рису зі сметанкою і цедрою апельсина, а також один апельсин. Обід і вечеря становлять овочевий бульйон і рис, тільки ввечері цю крупу доповнюють варені овочі.
Середа. Як і в інші дні дієти, на ранок покладається рис, тільки на третій день посипте крупу невеликою кількістю кориці. Насолоджуйтеся смаком і наситьте свій організм поживними елементами груші. На обід підігрійте раніше приготований бульйон, зробіть салатик із зелені, огірка і невеликої кількості лимонного соку, до рису з обсмаженими на оливковій олії грибочками в кількості 150 г. Ввечері з’їжте бульйон, а також рис з брокколі.
Четвер. Почніть ранок з фруктового салату, двох ложок рисових пластівців, а також рису з молочком. Приготуйте рис з морквою, розбавте меню редискою і листям салату. Підігрійте порцію бульйону на обід, який необхідно ще з’їсти і ввечері. На вечерю крім бульйону ще належить рис з петрушечкою і насінням соняшника.
П’ятниця. З’їжте порцію рису з родзинками і мигдалем на сніданок, рису з овочами, приготованими на пару, і зеленню, а також бульйону – на обід, вареного рису з горіхами, зеленою цибулею і двома ложками меленого кореня селера, шпинат, зроблений на пару, і овочевого бульйону – на вечерю.
Субота. 60 г вареного рису з’їште на сніданок. Підніміть настрій, вживши два фініки, два інжири, грушу і кілька волоських горіхів. До обіду може служити рис зі свіжим огірочком, болгарським перцем і невеликою кількістю оливкової олії, а також бульйон, який необхідно з’їсти ще й на вечерю. Увечері приготуйте рис з кубиками яблучка і 1 столовою ложечкою сметанки і 0,5 чайної ложечки меду.
Неділя. Сніданок сьомого дня очищаючої дієти може виглядати наступним чином – рис зі шматочками яблучка та груші з ложечкою меду і соком лимончика, йогурт в кількості 100 г. На обід слід приготувати рис з помідорами і квасолею, салатик з овочів, а також бульйон. Увечері рис варто скомпонувати з кабачками, а саму вечерю розбавити овочевим бульйоном з оливковою олією і п’ятьма оливками.