Home / Дієти / Дієта при підвищеному холестерині

Дієта при підвищеному холестерині

При кожному прийомі їжі організм отримує необхідні йому: вітаміни, мікроелементи, макроелементи, білки, жири, вуглеводи, а також холестерин. Він являє собою жиророзчинні речовини, які необхідні для життєдіяльності  організму. Насправді «правильний холестерин» необхідний, але як тільки він перевищує всі допустимі норми в крові людини, то стає небезпечним і завдає шкоди. Це може викликати ряд серйозних захворювань:  сечокам’яну і жовчокам’яну хворобу, атеросклероз, судинні патології і т.д. Ось чому дієта при підвищеному холестерині так необхідна. Численні аналізи і дослідження показали, що дієта на 10-15% знижує рівень холестерину в організмі, що перешкоджає виникненню найпоширеніших хвороб. Без перебільшення можна стверджувати – навіть недовгочасне дотримання дієти дозволяє запобігти настанню таких складних недуг, як інфаркт та інсульт. Мало  того, дієта допоможе очистити судини, оновити організм, що продовжить вам не тільки життя, але й молодість.

Дієта при підвищеному холестерині

Як нормалізувати підвищений холестерин в крові?

Дотримання щоденного здорового раціону сприяє здоров’ю.

Перед вами в першу чергу стоїть головне завдання – це дотримуватися десяти основних правил:

1. Як не прикро, але від звичного раціону доведеться відмовитися і змінити його на меню з низьким споживанням жирів, а точніше – знизити споживання ваших улюблених «жирних страв» на одну третину. За визначенням насичені жирні страви найчастіше тваринного походження, вони то і змушують зашкалювати рівень вашого холестерину. А ось ненасичені рослинні жири навпаки сприяють його різкому зниженню. Візьміть до уваги, що мононенасичені жири (це рибка), також знижують в крові холестерин і тригліцериди.

2. Виходячи з першого пункту, вам необхідно замінити жирні сорти свинини і яловичини на рибу та птицю (тільки без шкіри). Якщо вже дуже хочеться, то дозвольте собі невелику кількість яловичини, баранини або телятини. Але готувати свої страви ви повинні з: вирізки, філе, стегна, плеча або поперекової частини. Навіть у цьому випадку безпосередньо перед приготуванням ретельно зріжте весь  жирок. Не здумайте задивлятися на доступні субпродукти у вигляді: печінки, мізків або нирок. У них вас чекає ціла «армія холестеринів», яка завоює ваш організм і забере найдорожче – здоров’я. Але, це не так страшно, як м’ясні напівфабрикати, вони більш небезпечний ворог. Навіть маючи богатирське здоров’я, рекомендується обходити стороною прилавки: з ковбасами, сосисками, так званими салямі і беконом. Адже вже не секрет, що при приготуванні цих продуктів використовуються «приховані жири», правда, повний список ми ніколи не дізнаємося.

3. Так, рослинні жири максимально корисні, але хотілося б розвіяти міф про те, що перевагу потрібно віддавати тільки оливковій олії. Це не так, насправді про максимальну користь сперечаються всі, але факти показують зовсім інше: для зниження холестерину в крові однаково корисно заправляти свої салатики, як оливковою, так і соняшниковою або соєвою олією. Винятком є лише пальмова олія, воно і правда не менш шкідливе, ніж жири тваринного походження.

4. Якщо раніше ви не представляли свій сніданок без яєць, то доведеться трохи ужатися в апетитах, так як з сьогоднішнього дня з’їдати більше 3-4 штук на тиждень вам не можна. Не засмучуйтеся, деякі звички «виїденого яйця не варті», набагато важливіше як ви себе почуваєте. І якщо вже заглиблюватися в цю тему, то загрозу несуть тільки жовтки, в них багато холестерину, а ось білками можна харчуватися скільки заманеться. Так що тут практично явна альтернатива.

5. Вуглеводи сприяють найкращому засвоєнню жирів, що вам не на руку. З цієї причини мислення налаштуйтеся на неминуче обмеження в солодощах: тортах, тістечках, ароматною випічкою, морозиві та інших десертних ласощах. Це ж «гримуча суміш» жирів і вуглеводів! Так що припиняйте «скиглити» в дверях кондитерської. По-перше, це не допоможе вашій совісті сказати вам «тіак», а по-друге, подібна «дієта» при підвищеному холестерин для вас суворе табу.

6. Для любителів молочних продуктів зміни будуть не настільки істотні, просто в магазині віддавайте перевагу більш низькому відсотку жирності. Максимум на що ви можете придивитися – це молоко з 1,5% жирку, те ж саме стосується і сирів, вибирайте тільки нежирні сорти і пийте знежирений йогурт. Насправді корисний коефіцієнт цих продуктів не знижується, у складі той же набір мікроелементів, білків і т.д., просто в них міститься набагато менше жирів.

7. Щоб вгамувати голод налягайте на овочі та фрукти, але без фанатизму, щоб вийшло не більше 400 гр. – Це 5 порцій за день. Їх не дарма вважають незамінними помічниками по зниженню холестерину, адже вони збагачені клітковиною і антиоксидантами. Дієтологи Великобританії навіть вивели на цей рахунок спеціальну формулу, вони так неабияк її і назвали – «5 порцій овочів і фруктів на день».
На їх думку, можна протягом дня їсти:
з фруктів: диню або ананас (смертоносний шматочок), одне яблуко або банан, одну сливу або ківі, чашку малини або винограду (250 гр.), 3 ст.л. печених або консервованих яблук (ананасів), сушених абрикос 1/2 ст.л., стакан апельсинового соку (200 г).
з овочів: по 2 ст.л. шпинату або брокколі, квасолі, картоплі чи моркви, потім 3 ст.л. солодкої кукурудзи або гороху, і наостанок одну чашку томатів або салату.
Все це можна комбінувати на свій розсуд.

8. Якщо у вас підвищений холестерин в крові, то складні вуглеводи в щоденному раціоні повинні займати рівно половину. На сніданок цілком підійдуть кукурудзяні (вівсяні) пластівці. Гарненько «расмакуйте» бобові (фасольку, горох і сою). У них міститься багато білка, а й взагалі це висококалорійні продукти, тому часто служать відмінною альтернативою м’ясних страв. А от з поїданням хлібця на голодний шлунок потрібно зав’язувати, так як в день жінкам можна не більше 5 стандартних шматочків, а чоловікам дозволяється «ум’яти» цілих 6 скибочок.

9. Чи є життя без кави? Виявляється є, і якщо у вас високий рівень холестерину, то вона буде набагато здоровіша, ніж була раніше. Справа в тому, що при розпиванні ароматного звареного (не розчинної) кави сильно підскакує рівень холестерину – це факт. Вся справа в тому, що при кип’ятінні виникає процес екстракції жирів з кавових зерен. Вчені вже довели, що повна відмова від кави знижує в крові рівень холестерину на 17%. Це дуже вражає і змушує задуматися над пріоритетами.

10. Чому б не випити? Дослідження в цій області довели, що півкелиха сухого червоного вина може принести користь, оскільки володіє захисним механізмом проти атеросклерозу. В ході численних експериментів було виявлено, що завдяки високому вмісту флавоноїдів, які мають антиоксидантні властивості, червоне вино володіє вираженоюпротективною дією на судини. У інших міцних напоїв немає таких «здібностей». Хоча, при зловживанні червоним вином ситуація може навпаки значно посилитися. У кожному разі, парадокс криється в тому, що не всім можна «лікуватися» таким способом. Тому перед тим як скорегувати свій рівень холестерину заздалегідь проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

Меню дієти при підвищеному холестерині

Це приблизне меню дієти, яке дасть вам старт для розробки свого особистого щоденного раціону.

1 день:

     сніданок – овочевий салат і склянка апельсинового соку;
обід – свіжий фарширований перець (з рисом і куркою);
полуденок – чорний хліб з нежирним сиром (2 шматочки) і яблуко;
вечеря – вегетаріанський борщ, дозволяється приправити низькопроцентною сметаною.

2 день:

     сніданок – овочевий салат і грейпфрут;
обід – відварна грудинка і рис;
полуденок – знежирений сир (150 грам);
вечеря – дієтична запіканка.

3 день:

     сніданок – омлет (2 яйця);
обід – овочевий суп і салат зі свіжих овочів;
полуденок – сухофрукти, заправлені  улюбленим, але нежирним йогуртом;
вечеря – відварна рибка.

4 день:

     сніданок – пшоняна каша;
обід – тушковані овочі (плов з куркою) і овочевий салат з бринзою;
полуденок – банан;
вечеря – трохи тушкованих овочів.

5 день:

     сніданок – нежирний сир (150 г) і сік;
обід – овочевий супчик;
полуденок – хурма;
вечеря – макарони з відварною куркою.

Дотримання даного меню, дозволить зберегти своє здоров’я, запобігти безлічі серйозних хвороб, поліпшити ритм і якість свій життя.


Check Also

Як схуднути до Нового року. Корисні поради дієтологів

До Нового року залишилося менше двох тижнів, а значить прийшов час терміново підготувати свою фігуру …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *