Home / Дієти / Дієта при грипі та застуді: що варто їсти і пити

Дієта при грипі та застуді: що варто їсти і пити

Хвора людина повинна не тільки дотримуватися постільного режиму і приймати лікарські препарати, також слід правильно харчуватися. Що потрібно вживати в їжу при грипі та застуді, щоб якомога швидше стати на ноги? І наскільки ефективна така дієта?

Як стверджують лікарі-натуропати, які виступають за використання в лікуванні не лікарських методів, харчування під час застуди здатне істотно вплинути на одужання людини: якщо вживати правильну їжу, хвороба відступить швидше, якщо неправильну – стан організму може ще більше погіршитися.

Чим заповнювати втрату рідини при застуді та грипі?

Почнемо з того, що слід пити, щоб підтримати ослаблений організм. Зазвичай шкідливі бактерії і віруси скупчуються в горлі і носовій порожнині. У хворої людини слизові запалені і пересушені, а тому вже навіть цей перший захисний бар’єр організму не функціонує як належить. Якщо підвищити вологість слизових оболонок, вони знову зможуть вловлювати бактерії і блокувати їх шкідливий вплив.

Оптимальне рішення – напій з фільтрованої води і декількох часточок апельсина. У ньому міститься корисний вітамін С, плюс загальний тонус і настрій хворого обов’язково піднімуться.

При болю в горлі краще пити злегка підігріту воду з медом і лимонним соком. Такий напій не тільки корисний для імунітету, але і дозволить позбутися від частини вірусних клітин і заспокоїти слизову горла. Мед від застуди вельми дієвий засіб, особливо, якщо застосовувати його правильно.

Харчування для здоров’я: що їсти при грипі

Тепер поговоримо власне про харчування під час грипу та застуди. Ослаблений організм у цей час вимагає особливо дбайливого догляду, тому тимчасово варто відмовитися від «важких» страв з м’яса і риби. Це ж стосується всього солодкого і смаженого. Ні в якому разі не вживайте під час хвороби фаст-фуд! З іншого боку, мудрий організм часто сам сигналізує про свої потреби пропажею апетиту. Тому, якщо їсти не хочеться – не змушуйте себе через силу.

Легкі страви, однак, під час застуди зазвичай приймаються організмом на ура. Курячий суп – одне з найпопулярніших і, в той же час, дійсно найефективніших страв для хворої людини. Численні дослідження вчених довели його благотворний вплив на закладений ніс і опухле горло: він знижує кількість нейтрофілів, які викликають характерні ознаки запалення в носоглотці.

Тому чим більше під час застуди з’їсти курячого супу, тим здоровіше і бадьоріше себе відчуваєте. Обмовимося відразу, їсти варто часто і по чуть-чуть. Не варто розуміти наші слова буквально і з’їдати за раз літри супу.

Не варто забувати і про інший популярний продукт, який є рослинним імуностимулятором – часнику. Він містить речовину (аллицин), яке ефективно бореться з нападниками на організм бактеріями, вірусами і грибками. Якщо ж смак часнику не до вподоби застудженому, можна порізати часточки на дрібні шматочки, щоб ковтати їх не розжовуючи. Крім того, поставте в кімнаті, де знаходиться хворий, тарілочку з нарізаним часником – це знезаразить повітря і запобіжить повторному потраплянню хвороботворних бактерій і вірусів в носоглотку при диханні.

Навіть людям, які не є фанатами прянощів, під час застуди рекомендується згадати про спеції та пряні індійські трави. Деякі з них (коріандр, кориця, імбир) значно полегшують стан хворого, так як стимулюють потовиділення, а крім того, більшість прянощів надає на судини звужуючу дію, полегшуючи стан закладеного носа і опухлого горла.

Що з продуктів радше шкодить одужанню?

Як вже було сказано, солодке в раціоні хворого на грип та застуду повинно бути відсутнім. Причиною цього є вплив цукру на лейкоцити – клітини крові, які виконують функції знищення хвороботворних бактерій і вірусів. Під впливом з’їдених солодощів ці клітини стають інертними, перестають боротися з хворобою і пускають процес одужання на самоплив. Результатом цього буде втрата дорогоцінного часу, протягом якого шкідливі збудники грипу та застуди зміцніють і примножаться.

Що стосується нібито споконвічногозасобу для профілактики хвороби – 50 грам горілки – слід зазначити, що будь-який алкоголь впливає на збільшення виведення з організму рідини. Ця ситуація хворому тільки шкодить, адже зневоднений організм довше одужує.

Ваше завдання під час хвороби – якомога краще забезпечити хворого водою, і алкоголь в цьому випадку – зовсім не помічник. Це ж стосується кави і фруктових соків. Пийте ягідні або трав’яні морси без цукру – вони наповнять організм необхідною рідиною і не вплинуть на активність лейкоцитів.

Більш нетрадиційні рецепти

Коли застуда тільки-тільки дає про себе знати, спробуйте використовувати в якості помічника в боротьбі з нею екстракт чорної бузини. Це воістину чудодійний засіб можна придбати в аптеці і вживати під час хвороби, добавивши в чай разом з лимоном і медом.

Науковим шляхом ефективність екстракту чорної бузини доведена в Ізраїлі: група хворих грипом випробовуваних, яка включила цю ягоду в свій раціон, пішла на поправку вже на другий день після перших серйозних симптомів! Друга група, яка використала лише традиційні лікарські методи лікування, відчула початок одужання лише на п’ятий день.

Швидке полегшення перебігу хвороби пояснюється флавоноїдами, які в значній кількості містяться в екстракті чорної бузини. Чай з цією ягодою – справжній чарівний напій, який цілком під стать зіллям стародавніх кельтів, які вміли лікувати багато хвороб на диво швидко і ефективно.


Check Also

Як поширюється коронавірус. Головні питання про COVID-19

Ми підготували масштабну візуалізацію даних про те, як поширюється коронавірус  і способи боротьби з ним. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *