На жаль, сучасне підростаюче покоління знає про проблему зайвої ваги не з чуток. Багато людей стикаються з надокучливими кілограмами вже в підлітковому віці (з 12 до 18 років), а буває і того раніше. Звичайно, зростаючому організму потрібно давати всі необхідні йому речовини, тому звертатися до суворих і жорстких дієт вкрай небажано. Адже дієта для підлітків для схуднення може завдати шкоди організму навіть більш дорослої людини. Що вже говорити про зростаючий?
Як схуднути без дієт підлітку і чи потрібно «сідати» підлітку на дієту?
Якщо проблема ще не досягла глобального характеру, найкраще внести коректування в харчування, наблизивши його до раціонального варіанту. Не обов’язково міняти все кардинальним чином. Можна залишити в раціоні ті ж супи. Але замість м’ясних і наваристих вживати частіше овочеві, без засмажки, і компоненти які не були схильні агресивній термічній обробці.
Овочі, по-перше, збагатять організм корисними речовинами, по-друге, містять невелику кількість калорій, що само собою сприяє зниженню маси тіла. До того ж супи, завдяки своїй об’ємності, відмінно заповнюють шлунок і дають досить швидке виникнення почуття ситості.
З чого повинна складатися дієта для підлітків для схуднення:
Найкорисніші крупи для підлітків. З каш найкорисніші для підлітків – це гречка і вівсянка. Звичайно, це не означає, що інші (наприклад, перлову або рисову крупу) зовсім не можна вживати, але робити акцент найкраще саме на перших двох. Їжте рибу, пийте молоко. Хорошим джерелом тваринних білків, які потрібні для повноцінного розвитку організму, є морепродукти і риба. У них міститься багато вітаміну В. Вітаються в раціоні підлітків молоко, сир, кефір, ряжанка, сир, а також інші молочні та кисломолочні продукти невисокої жирності.
Вечеряйте за 2-3 години до сну. А ось відмовлятися від вживання їжі після шести годин вечора або такого «умовного» часу, як рекомендують деякі дієти дорослим людям, підліткам дієтологи не рекомендують. Тим більше, якщо дівчина чи хлопець лягає спати, скажімо, не о дев’ятій годині вечора. Досить витримати паузу перед сном в 2-3 години. Просто вечерю зробіть максимально легкою. Наприклад, вживання перед сном порції запеченої риби з овочами або нежирного сиру допоможе і не навантажити шлунок непотрібною роботою, і не відходити до сну в болісних відчуттях голоду. Адже це може зіпсувати шлунок і здоров’я зокрема.
Чи можна підліткам проводити розвантажувальні дні?
Звичайно, не потрібно рівняти всі підліткові роки під одне. Якщо, наприклад, в 12-річному віці влаштовувати розвантажувальні дні не рекомендується (якщо це не робиться згідно з приписами фахівця), то після 14 років цілком можна це робити. Просто треба вибирати більш щадні міні-дієти. Наприклад, раз на тиждень харчуватися виключно молочнокислими продуктами або м’ясом, рибою у відварному вигляді.
Рахуйте калораж і збалансуйте раціон:
Щоб бути впевненим у тому, що підліток, має зайву вагу, не вживає зайвих калорій, рахуйте калорійність. І пам’ятайте, що підліткам не можна урізати рекомендовану добову норму калорій більше ніж на 20%.
Подивіться, з чого повинна складатися дієта для підлітків для схуднення на думку дієтолога:
При цьому важливо звертати увагу і на баланс жирів, білків і вуглеводів в щоденному раціоні. Так, останніх має бути близько 50% (тобто половина вашого раціону), жирів – до 30%, а білків – до 20%. Раціон юнаків повинен бути близько 3000 калорій, а дівчат – до 2600 (для підтримки поточної ваги). Для зниження ж ваги відповідно потрібно знижувати дані показники.
Зразкове меню дієти для підлітків для схуднення:
Ось приблизні варіанти страв, які дієтологи рекомендують вживати підростаючому поколінню. Адже важливо не тільки те, щоб раціон був помірно калорійним, а й те, щоб продукти, що містяться в ньому, забезпечували організм необхідними компонентами. Здорове харчування – це не тільки гарна робота організму, а й здоровий вигляд шкіри, волосся і так далі, що для підлітків не менш актуально.
Добрими варіантами для сніданку будуть:
гречана або вівсяна каша з медом і сухофруктами;
сир або сирна запіканка, яку також можна «облагородити» цими добавками;
омлет або варені яйця.
Приклади страв на обід наступні:
курятина з овочами (тільки не смажена);
печена картопля;
борщ (але без засмажки, можна пісний варіант);
котлети без хліба з тушкованими овочами.
Вечеря:
рибне або м’ясне філе, відварне або запечене у фользі;
сир з курагою;
печінковий паштет з овочами.
з напоїв – чай, кефір, свіжовичавлений сік (фруктовий, овочевий), неміцна кава.
Заняття про запуск Програми формула стрункості. Приєднуйтесь і ви не тільки самі станете стрункими, але і навчитеся подавати приклад дотримання правильного харчування і розумних фізичних навантажень для своїх дітей – підлітків: