Найсмачніший! Розвантажити травну систему і вивести токсини допоможе виноград.
Своєю популярністю виноградний детокс багато в чому зобов’язаний французькому дієтолога Клоду Обер. Автор ряду бестселерів на тему правильного харчування та здорового способу життя активно пропагує цей варіант очищення організму.
Хоча лікування виноградом було в ходу ще у стародавніх греків і римлян. Багато галасу на початку минулого століття наробила і книга Йоханни Брандт з Південної Африки, в якій та розповіла, як за допомогою винограду змогла зцілитися від раку. Відтоді інтерес до цієї і справді чудової ягоди як засобу детокс не слабшає. У чому ж достоїнства виноградного очищення і які його основні правила?
Виноград володіє м’якою діуретичною і послаблюючою дією, за рахунок чого організм швидше позбавляється від побічних продуктів обміну речовин. У цій ягоді багато клітковини, яка стимулює роботу кишечника. А також антиоксидантів (рослинних поліфенолів), вітамінів А, С, групи В і важливих мікроелементів – калію, кальцію, заліза, магнію.
Відразу відзначимо, що за інших достоїнств детокс на винограді не допоможе схуднути: ця ягода солодка і досить калорійна. Хоча з організму підуть набряки, за рахунок чого силует може стати більш витонченим і підтягнутим.
Таке очищення організму не підходить тим, у кого є діабет або схильність до нього. Він протипоказаний при виразці шлунка або дванадцятипалої кишки, захворюваннях печінки і колітах, оскільки у винограді багато органічних кислот, які активізують відділення шлункового соку і жовчі.
Так як у вашому раціоні буде багато вуглеводів і дуже мало білка, довго залишатися на такому детокс не слід. Двох днів буде цілком достатньо.
Основні правила виноградного детокс
* Вживайте тільки свіжий виноград, вино і виноградний сік для очищення організму не підходять.
* Чи видаляти з винограду кісточки, вирішуйте самі. Користі в них для організму особливої немає: розщепити їх і отримати цінні жирні кислоти нашому шлунку не під силу.
* Вибирайте тільки найсвіжіші і зрілі ягоди, щоб не викликати роздратування слизових, стінок шлунка і кишечника. Підійдуть будь-які не дуже солодкі сорти, наприклад, білий мускат, рислінг, каберне-совіньон. Темні сорти винограду містять більше антиоксидантів, в той же час володіють легким скріплюючим ефектом, і тому не бажані при схильності до запорів. У солодкому винограді, такому як киш-миш, мускатель, магарач, занадто багато цукру.
Виноградний детокс: план харчування
Субота
Сніданок. Чашка вівсяної каші, звареної на воді.
Другий сніданок. 150 г свіжого винограду, порція несолодкого натурального йогурту.
Обід. Салат зі свіжих сезонних овочів, заправлений олією, 50 г нежирного домашнього сиру.
Полудень. 150 г свіжого винограду.
Вечеря. Салат зі свіжих овочів, заправлений оливковою олією.
Перекус. 100-150 г винограду.
Неділя
Сніданок. Домашні мюслі з виноградом. На ніч замочіть в кефірі 1/2 чашки вівсяних пластівців, вранці додайте 1/2 тертого зеленого яблука, 50 г винограду, жменю мигдальних горіхів і сік лимона за смаком.
Другий сніданок. 150 г свіжого винограду, 50 г натурального нежирного сиру.
Обід. Чашка курячого бульйону, салат зі свіжих сезонних овочів, заправлений рослинною олією.
Полудень. 150 г свіжого винограду, 1/2 великого грейпфрута.
Вечеря. Запечені на грилі овочі (баклажани, кабачки, томати, стручкова квасоля).
Перекус. 100-150 г свіжого винограду.
Не можете вибрати між очищенням організму за аюрведою, традиційній китайській медицині і на винограді? Спробуйте всі три! Єдине – не підряд. Дієтологи радять витримувати між курсами детокс перерву в 3-6 місяців.