Home / Дієти / Дайкон рецепти приготування для схуднення

Дайкон рецепти приготування для схуднення

Дізнайтесь, як правильно застосовувати для боротьби із надлишковою вагою – дайкон, його калорійність, отриманий ефект і кілька рецептів його приготування. Зовні дайкон  схожий на моркву білого кольору, смак нагадує звичну білу редьку, але при цьому він буде трохи м’якшим і ніжнішим. Дайкон користується великою популярністю в кухні сучасного Сходу, так як застосовується в якості приправи для других страв або нарізки для салатів. Як приготувати дайкон рецепти  для схуднення піде мова далі.

Дайкон рецепти: корисні властивості

dajkon-receptu-prugotyvannja-dlja-shudnennja

Але останнім часом дайкон стає все більш затребуваним не тільки на Сході, а також в інших країнах. І це не дивно, адже біла редька має цікавий і злегка незвичайний смак, а також дуже корисна для людського організму, при цьому допомагає в боротьбі із зайвою вагою, сприяючи більш прискореному розщепленню підшкірних жирових відкладень і запобігаючи появі нових.

Не тільки для здоров’я, але і корекції фігури рекомендується вживати дайкон  в свіжому вигляді, так як в цьому випадку овоч зберігає набагато більше корисних якостей. У кулінарії може використовуватися як коренеплід, так і бадилля. Зелене листя часто додаються в салати, варяться або смажаться.

В результаті навіть тривалого вживання в їжу дайкона в помірних кількостях не з’являється дискомфорту, але при цьому виявляється позитивна дія на роботу всього організму. Дайкон  має масу корисних якостей, до числа яких відносяться:

приводиться в норму робота всієї нервової системи;

підвищує рівень концентрації мозкової активності і уваги;

зміцнюються зуби, нігті, волосся, кісткова тканина, так як до складу коренеплоду входить велика кількість кальцію;

з печінки і нирок швидко виводяться накопичені шкідливі речовини, до числа яких належить пісок, розчиняються дрібні камені;

проводиться не тільки лікування, але і ефективна профілактика серцево-судинної системи;

блокується розмноження в організмі різних видів шкідливих бактерій;

виявляється ефективне зміцнення судин і серця;

дайкон  має сильну антибактеріальну дію;

виявляється яскраво виражений антисептичний ефект на весь організм;

поліпшується процес розрідження накпиченого в горлі мокротиння;

виявляється сильна сечогінна дія;

запобігає початку розвитку небезпечних ракових пухлин, так як в складі дайкона знаходиться висока концентрація ізойорданової кислоти;

на довгий час усувається відчуття голоду, адже цей коренеплід дуже ситний;

відбувається прискорення в організмі процесу обміну речовин, завдяки чому починається схуднення;

поліпшується засвоєння їжі;

наводиться в норму і поліпшується робота легень, при цьому відбувається їх ефективне очищення;

з організму в прискореному порядку виводяться накопичені токсини і холестерин, що також допомагає в боротьбі із надлишковою вагою;

відбувається м’яке відбілювання шкіри (наприклад, якщо є веснянки або пігментні плями);

вирішується проблема не тільки акне, а й інших шкірних захворювань;

відбувається ефективне зміцнення всієї імунної системи, завдяки чому розвивається стійкість до різноманітних вірусних і простудних захворювань;

підвищується життєвий тонус всього організму;

виводяться всі шлаки і надлишкова рідина, що в свою чергу позитивно позначається на стані фігури;

видаляються ознаки тахікардії та аритмії;

наводиться в норму процес побудови клітин;

очищається кишечник, що важливо під час схуднення;

збільшується кількість корисних бактерій, що містяться в кишечнику;

прискорюється процес загоєння ран, до числа яких відносяться і гнійні нариви;

відбувається більш швидке розщеплення вуглеводів, а також крохмалю;

значно швидше відновлюється організм, після отримання різноманітних видів опромінення.

Останнім часом все частіше можна зустріти дайкон рецепти, що розроблені спеціально для боротьби із надлишковою вагою, але також завдяки вживання дайкону виявляється позитивна дія і під час лікування певних захворювань внутрішніх органів.

Дайкон рецепти. Калорійність і харчова цінність

Дайкон  стає незамінним продуктом в боротьбі із надлишковою вагою, так як має мінімальну калорійність. У 100 г продукту міститься близько 21 Ккал. Саме завдяки цій особливості дайкон  може входити в щоденний раціон навіть в тих випадках, коли дотримуєтесь суворої дієти.

Однак за умови, коли дайкон  буде додаватися до складу інших страв, наприклад, салатів, в обов’язковому порядку повинні враховувати і показники додаткових інгредієнтів.

Дайкон  володіє наступною харчовою цінністю (100 г):

вуглеводи – 4,1 г;

білки – 1,2 г;

жири – 0 м

Як приймати дайкон рецепти для схуднення?

З цього цінного овоча можна готувати різноманітні страви, які забезпечать насичення організму необхідними поживними речовинами і вітамінами, але при цьому не буде відбуватися скупчення жирових відкладень:

Перед сном корисно вживати сік дайкона. Для цього коренеплід необхідно попередньо натерти на дрібній тертці, після чого віджати сік, що утворився. Пити такий напій можна під час будь-якої дієти щовечора, перед сном по 0,5 скляночки. Якщо смак соку буде незвичний, його можна змішувати з яблучним або морквяним.

Смачним і корисним буде свіжий овочевий салат, до складу якого входить і дайкон. Цей коренеплід прекрасно поєднується з різноманітними овочами, в тому числі і рослинним маслом. Якщо ввести дайкон в щоденний раціон, з’являється можливість у кілька разів прискорити процес схуднення. Під час дотримання будь-якої дієти рекомендується хоча б раз в день вживати в їжу цей коренеплід.

В Азії дайкон став одним з найбільш популярних і затребуваних продуктів, але при цьому на сьогоднішній день не була розроблена монодиета, в основі якої знаходиться даний коренеплід. Справа в тому, що він просто не здатний забезпечити організм необхідною кількістю корисних речовин і вітамінів під час схуднення.

Професійні китайські дієтологи радять худнучим складати свій раціон з відвареної риби, рису, а також свіжих овочевих салатів, які містять і дайкон.

При цьому досить легко адаптувати дайкон рецепти  практично до будь-якої дієти. Наприклад, якщо дотримується методика роздільного харчування, можна готувати альтернативу овочевих салатів з дайконом. Корисно додавати невелику кількість коренеплоду і в овочеві супи.

На сьогоднішній день існує досить велика кількість різноманітних рецептів низькокалорійних страв, які включають і дайкон. В Японії прийнято відварювати протягом 15-18 хвилинок коренеплід, поки він не стане м’яким, після чого він змішується з рисом басматі і диким рисом (беруться в рівних кількостях). Для заправки страви можна використовувати невелику кількість оливкової олії холодного віджиму або соєвого соусу.

Дуже смачний і корисний салаик із зелені і дайкона. Вважається, що всього 300 г такої страви можуть стати повноцінною вечерею. Для прискорення процесу обміну речовин, що позитивно впливає на схуднення, корисно робити салат з дайконом і вареними перепелиними яйцями.

Дайкон рецепти. Шкода і протипоказання дайкона

Головним обмеженням для вживання дайкона є наявність різних захворювань  ШКТ. Якщо буде визначено подібний діагноз (проблеми в роботі шлунка, кишечника, дванадцятипалої кишки), не рекомендується додавати в свій раціон цей коренеплід. Справа в тому, що в його складі знаходиться дуже велика кількість клітковини, яка здатна надавати на органи травлення негативну дію, в результаті чого значно погіршується самопочуття. Саме клітковина дуже довго перетравлюється, через що можуть виникнути різні проблеми.

Не рекомендується вживати дайкон для схуднення в наступних випадках:

якщо є схильність до печії;

при наявності захворювань нирок і печінки, які перейшли в хронічну стадію;

захворювання органів травлення, що протікають в хронічній формі;

якщо сталося серйозне порушення в процесі обміну речовин;

при наявності індивідуальної непереносимості (сюди ж відноситься і харчове відторгнення).

Коли дайкон вживається в занадто великих кількостях, можуть проявитися такі побічні ефекти:

починається загострення наявних захворювань;

з’являється неприємне відчуття тяжкості в животі;

починається метеоризм;

відбувається сильне подразнення слизової оболонки кишечника;

турбує здуття живота;

порушується правильний рівень кислотності шлункового соку.

Не варто зберігати приготовлений дайкон довгий час, так як в цьому випадку відбувається порушення смакових якостей, а також ефективності і користі самого коренеплоду.

У помірних кількостях дайкон можна вживати при дотриманні практично будь-якої дієти, додаючи його до складу овочевих салатів або готуючи з нього корисний сік. Але щоб посилити позитивну дію коренеплоду і значно прискорити процес схуднення, рекомендується будь-яку дієту поєднувати з помірними фізичними навантаженнями.

Рецепт вегетаріанського салату з дайконом для схуднення в цьому відео:

Дайкон рецепти в косметології

Маска для обличчя (дайкон треба натерти на тертці, до інгредієнту можна додати невелику кількість сметани або рослинного масла, суміш нанести тонким шаром на шкіру обличчя і змити через 20 хвилинок, якщо шкірні покриви жирні, то замість зазначених додаткових компонентів краще використовувати сік алое або крем для наявного типу шкіри);

Умивання соком (щоденне умивання соком дайкона сприяє омолодженню шкіри, значному поліпшенню її кольору і стану, підтягуванню і підвищенню її пружності, коренеплід треба натерти на тертці і віджати сік за допомогою марлі, для посилення ефекту можна змити залишки соку холодним молочком, а потім проточною водичкою ).

Дайкон рецепти в народній медицині

Лікування ран, тріщин на шкірі чи інших пошкоджень (коренеплід натирається на тертці, потім прикладається до ушкодженої ділянки дерми і фіксується пов’язкою з бинта або марлі, через кілька годин рекомендується змінити пов’язку, примочки робити до повного зникнення рани);

Засіб від застуди (три рази в день треба вживати по 50 г соку дайкона, змішаного з медом, такий засіб прискорює процес розрідження мокроти, сприяє лікуванню органів дихання та ліквідує віруси, що викликали застуду);

Засіб від аритмії (дайкон натерти на тертці або нарізати дрібними шматочками, засипати цукром і дочекатися виділення соку, який рекомендується вживати перед їжею по одній столовій ложечці три рази в день).

Консервований дайкон допомагає справлятися з недокрів’ям. Для приготування корисного страви треба приготувати в рівних кількостях японську редьку, буряк і моркву. Овочі натерти на тертці і перемішати.

Отриману суміш треба відправити в духовку максимум на три години і тушкувати при найнижчій температурі. Дорослим лікувальну заготовку треба вживати по одній столовій ложечці три рази в день перед їжею, дітям – по одній чайній ложечці двічі на день.

Курс прийому такого засобу становить максимум два місяці. За цей час дайкон не тільки прискорить процес лікування захворювань, але і надасть оздоровчий ефект на організм в цілому.

 Дайкон має ряд корисних властивостей, але при використанні його в якості лікарського засобу, важливо не вживати його в надмірно збільшених кількостях.

Частоту застосування можна не враховувати тільки при виготовленні з коренеплоду масок для обличчя, настоянок для розтирання (три частини дайкона на дві частини меду і одну частину горілки) або примочок. При введенні його в раціон треба дотримуватися елементарних правил харчування.

 Дайкон рецепти. Сушений дайкон

Дайкон миють, а потім нарізають тонкими скибочками (приблизна товщина – 5 мм). Нарізаний коренеплід бланшують в підсоленій гарячій водичці 1-2 хвилинки, охолоджують під проточною водицею, а потім викладають на сито і сушать в духовці (перші пару годин температурний режим складає 55-60 ° С, а потім цей показник збільшується до 70-80 ° С ). Сушений дайкон зберігають в темному сухому місці, уклавши в щільно закриваючий посуд.

Маринований дайкон рецепти

Дайкон – 200г

Сіль – 2  чайних ложечки.

Цукор – 2 столові ложечки

Оцет (бажано рисовий) – 200 мл

Шафран – 2 щіпки

Дайкон миють, очищають і нарізають довгими брусочками (товщина значення не має). У оброблену паром банку їх укладають вертикально. Маринад готують з цукру, солі, оцту і шафранової водички (шафран заварюють гарячою водицею). Дайкон заливають маринадом, банку щільно закривають і на тиждень залишають в теплі. Після цього продукт відправляють в холодильник.

Маринований дайкон рецепти швидкого приготування

Дайкон – 500 г

Сіль, соєвий соус і цукор – по 2 столових ложечки

Оцет – 2 чайних ложечки

Ретельно вимитий і очищений від шкірочки дайкон ріжуть соломкою, перекладають в миску і пересипають сіллю. Масу ретельно перемішують і залишають у спокої на 20 хвилинок. Потім часточки відмивають від солі під струменем проточної водиці. У чашці перемішують оцет, соєвий соус і цукор. Отриманим маринадом заливають дайкон. Такий продукт можна вживати вже через пару годинок, а можна його перекласти в чисту банку, закрити кришечкою і поставити в холодильник.

Цю овочеву культуру знають далеко не всі. Виростивши дайкон на своїй землі, ви помітно збагатите свій раціон, а заодно і внесете вагомий внесок у власне здоров’я.


Check Also

Великдень у 2021 році – цікаві традиції, історія та прикмети

Коли святкується православний Великдень у 2021 році, якого числа він буде – багато хто з …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *