Home / Діти / Чим зайняти дітей під час карантину. Корисні поради

Чим зайняти дітей під час карантину. Корисні поради

Як відомо, в період карантину дорослим категорично не рекомендується бувати з дітьми в місцях скупчення людей і користуватися громадським транспортом. Залишається проводити час вдома, зайнявши дітей цікавими справами. Чим зайняти дітей під час карантину – в нашому матеріалі.

Чим зайняти дітей під час карантину

Чим зайняти дітей під час карантину. Корисні поради

У зв’язку із загрозою поширення коронавірусу, ввели жорсткий карантин. Всі навчальні заклади, розважальні центри, кафетерії та інші місця масового скупчення людей тимчасово закриті в цілях безпеки. І щоб ці три тижні пройшли комфортно, захоплююче і весело, ми пропонуємо кілька цікавих занять, які допоможуть вам і вашій дитині відволіктися від паніки.

Карантин застав більшість з нас зненацька. Сотні тисяч українців змушені провести як мінімум кілька тижнів в домашньому режимі. Закритими виявилися в тому числі садки і школи, дітей відправили по домівкам. У більшості батьків склалася ситуація, при якій вони змушені працювати у віддаленому режимі і в той же час стежити за дітьми.

Не хочеться, щоб час карантину пройшов для дітей без користі. У зв’язку з цим приготували чим зайняти дітей під час карантину  і батькам приємний сюрприз – добірку мультфільмів для вивчення англійської мови з субтитрами.

Gogo Loves English. Легкий мультфільм про дракончика Гого, який прилетів з іншої планети і разом з новими друзями хоче вивчитися англійську мову. Ситуації з життя з підбіркою нескладних слів допоможуть малюкові легко і швидко засвоїти іноземну мову. Серії йдуть зі швидкістю 5 хвилин, однак фрази і нові слова повторюються достатню кількість разів, щоб дитина встигала їх запам’ятати.

little-pim. Яскраві фарби, приємна мелодія – все це про little-pim. Головним персонажем є панда Пім, яка за короткий період покаже вашій дитині потрібні щоденні дії: як чистити зуби або одягатися, як їсти, грати і навіть лягати спати. У кожному новому ролику панда знайомить вашу дитину з новими словами і виразами. Відмінно підійде для найменших.

Kipper the Dog. Британський телесеріал для дітей від 1 року, зроблений за мотивами книги Майка Інкпен «Собака Кіппер». Ненав’язливі сюжети, яскрава і виразна анімація, нескладні діалоги – все це допоможе вашій дитині освоїти ази англійської мови.

Peppa Pig (Свинка Пеппа). Мегапопулярний мультик, ідеально підійде для всієї родини. Короткі веселі серії можна дивитися під час сніданку або вечері. Виразні фрази, тонкий гумор і кумедні герої не залишать байдужими ні вас, ні ваших дітей.

Crawford the Cat. Вкрай корисний мультфільм, який крім виразів і слів англійською мовою навчить малюків ввічливості і правилам поведінки.

Займіться саморозвитком

Карантин – це не канікули, тому дитині доведеться наздоганяти шкільну програму і завдання в школі будуть з підвищеним навантаженням. Домовтеся з дитиною, що за час «вимушених» канікул він прочитає книгу, яку сам вибере. Але не змушуйте його. Пропонуйте читати кожного дня, але з наступною «винагородою»: зараз читання книги – потім гра або телевізор. Така мотивація з дітьми працює дуже добре.

До речі, щоб відповісти на питання, чим зайняти дітей під час карантину – читати можна і електронні книги. Наприклад, в МТС Бібліотеці. Це справжня скарбниця історій на будь-який смак, в якій зібрано близько 200 000 книг для дітей і дорослих, в тому числі в аудіоформаті.

Щоб дітям було легше, постарайтеся під час карантину з ними почути або послухати аудіокниги, вивчити вірші, допоможіть дитині у вивченні іноземних мов.

Зробіть колаж

Всі діти захоплюються творчістю, так чому б не допомогти дитині і разом не зробити колаж з його найпотаємнішими мріями? Візьміть старі журнали, сімейні фотографії, клей, олівці та інші предмети для творчості, щоб дитина застосовувала свою фантазію і уяву.

Посадіть рослини

Пересадіть разом з дітьми рослини, якщо в цьому є потреба. Або ж посадіть в горщики зернятка, кісточки різних фруктів і зелень. Почитайте з малюками, як за ними потрібно правильно доглядати. Це буде дуже цікавий експеримент, адже діти зможуть спостерігати за тим, як у рослини розвивається стебло і з’являються листочки.

Кулінарний майстер-клас

Приготуйте разом з дітьми ласощі, щоб порадувати всіх домочадців. Розповідайте дитині всі етапи приготування страви, нехай вона допомагає вам нарізати інгредієнти і тим самим освоює нові навички.

Діти запам’ятають це надовго. Від простих фруктових і овочевих салатів з дошкільнятами до запікання серйозних страв зі школярами. Дуже пізнавально і захоплююче!

Настільні ігри

Напевно, у вас десь є настільні ігри, які давно відійшли на другий план. Саме час їх дістати і влаштувати сімейне змагання. Такі ігри тренують логіку, стратегічне мислення, пам’ять і збагачують словниковий запас.

Знайдіть час пограти з дитиною в його улюблену настільну гру. Доміно, різні тематичні картки, дитяча «Монополія» та інші. Зараз це особливо популярно: гру можна купити в будь-якому дитячому магазині або замовити по інтернету.

Декор своїми руками

Знайдіть декілька старих речей і разом з дітьми за допомогою різних гудзиків, паєток, стразів і спеціальних фарб – подаруйте їм нове життя. Навчіть дитину декорувати речі, щоб вони виглядали по-новому, можливо ця ідея його настільки надихне, що ці навички він буде застосовувати в майбутньому.

Перегляд телевізора

Немає нічого поганого в тому, щоб дати дітям можливість насолодитися «додатковою відпусткою» вдома в компанії улюбленого мультфільму або розважальної програми. Зараз їх безліч, головне – знати, де їх знайти.

Все в одному місці, без втрати дорогоцінного вільного часу, – це МТС ТВ. Від «Золотої колекції, що вичавить ностальгічну сльозу у батьків, до найсвіжіших мультсеріалів сучасності. А ще безліч дитячих і сімейних фільмів для спільного перегляду.

Крім цього, чим зайняти дітей під час карантину – можна малювати, влаштувати виставу, придумати нові ігри, образи і все, що спаде на думку. Головне – слідкуйте за своїм здоров’ям і проводьте час з користю!

Чим зайняти дітей під час карантину. Засоби профілактики

Щоб не захворіти на ГРВІ, МОЗ радить робити щеплення і дотримуватися наступних порад:

уникати близького контакту з людьми, у яких нежить, застуда або кашель;

частіше мити руки з милом, користуватися антисептиком;

не торкатися обличчя, особливо очей, рота і носа;

дезінфікувати екран смартфона щодня;

провітрювати приміщення, в яких працюєте і проводите час;

намагатися рідше бувати в місцях скупчення людей;

пити вітамін С або їсти продукти, в яких він міститься.

Чим зайняти дітей під час карантину. Відгуки

Через епідемію коронавірусу в багатьох країнах Європи закрили на карантин школи і дитячі сади. Мільйони працюючих батьків зараз придумують, чим зайняти дітей під час карантину і як самим не зійти з розуму. Мами з США, Німеччини та Польщі розповіли про життя в новій реальності.

Бремен, Німеччина

Анастасія Дуіс – власниця магазину вінтажного дизайнерських меблів і скандинавських аксесуарів, мати двох дітей: Франца 2 роки, Фріди 6 років.

Карантин. «Ми переїхали в Бремен з Мюнхена всього місяць тому і ще не встигли обзавестися друзями. Школу Фріди закрили на карантин на початку тижня. Ми вийшли гуляти і побачили переповнені дитячі майданчики. Звичайно, я не поведу туди дітей.

Батьки там теж не дотримувалися ніякої дистанції, а ось у відокремлених місцях люди дивляться один на одного з підозрою. Не дай бог чхнути. Я читаю в соцмережах, як в інших містах і країнах люди намагаються допомагати один одному, людям поважного віку – тут я цього не бачу.

У вівторок, 18 березня ми з дітьми повинні були полетіти до моїх батьків у Латвію. У них там будинок біля моря, в досить відокремленому місці, але в день відльоту Латвію закрили, рейс скасували. Може бути, що й на краще: я зараз розумію, що по відношенню до батьків це було досить легковажне рішення».

Навчання. «Ніякого онлайн-навчання у нас немає, обіцяють надсилати домашні завдання по e-mail, це, ймовірно, буде пара сторінок тексту для читання. Але поки немає і цього. Мені здається, що німецька система навчання не пристосована до таких речей».

Гроші. «Я зараз не заробляю. Мені зараз потрібно оформити документи на закриття магазину в Мюнхені, інакше я не зможу відкрити новий тут, в Бремені. Але з двома дітьми мені просто ніколи цим зайнятися. Я зараз зітхнула з полегшенням що у мене немає магазину.

Мені б уже довелося платити за оренду приміщення, при цьому торгувати я не змогла б – все закрито через карантин. Та й кому в ці дні потрібні дизайнерські меблі! Це ж не туалетний папір! Я зараз сиджу з двома дітьми одна, у чоловіка робота в Швейцарії, в сфері кіновиробництва. Зйомки заморожені, але його частини роботи це не торкнулося.

Школа у нас безкоштовна. Францу 2 роки, ми поки не віддавали його в дитсадок. І ми не втрачаємо гроші. Моя подруга платить за садок близько 500 євро на місяць. Незважаючи на те, що дитсадки закриті, платежі не скасували, батькам пояснили, що вихователі повинні отримувати зарплату, незважаючи на карантин. Може бути, що пізніше щось зміниться».

Розваги. «Ми дотримуємося режиму, встали, вмилися, обов’язково переодяглися з піжами в нормальний одяг, інакше це буде” тюленячий день “. Снідаємо, і після цього я займаюся з Фрідою уроками – вчу сама того, чого можу за шкільною програмою.

У нас є маленький садок – і це був великий бонус, є куди виплеснути енергію. Фріда дуже сумує, їй не вистачає спілкування, і вона підбурює молодшого до різних витівок. Завтра я збираюся шити фіранки, буду вчити шити її на швейній машинці.

А ось з Францем немає ніяких проблем, йому вистачає його машинок. І він навіть сам став винаходити якісь свої ігри, карантин швидше розвинув його творчі здібності».

Нью-Йорк – Вест-Палм-Біч, США

Марія Леві – сценаристка, двоє синів: Роберту 17 років, Деніелу 5 років (імена змінені на прохання співрозмовниці)

Карантин. «Наші сини вчаться в приватній школі в Нью-Йорку. 9 березня, її закрили на карантин в числі перших: у одного із старшокласників запідозрили коронавірус. З’ясували, що хлопчик здоровий, але школу так і не відкрили.

Чоловік у мене фінансист, звик прораховувати всі ризики, він був упевнений, що китайський і європейський сценарій так чи інакше повториться в Нью-Йорку. І він мав рацію. Рівно через тиждень влади міста і штату повністю закрили і безкоштовні школи.

Питання з public school був складний: там безкоштовно годують дітей з малозабезпечених сімей, а канікули починаються тільки в квітні, ближче до Великодня, в приватних школах вони йдуть з 15 березня.

Безкоштовні школи закриті до 20 квітня, але ходять чутки, що навчальний рік вже закінчився і заняття в колишньому режимі до літа не будуть відновлені. Ми подумали, що сидіти вчотирьох в тісній міській квартирі не найправильніше рішення, чоловік схопив дітей і відвіз їх до океану, до Флориди, у нас там будинок.

Я приєдналася через тиждень, мені потрібно було завершити справи в місті. У Флориді ми поки можемо виходити з дому. Тут можна не зустріти жодної живої душі за кілометр».

Навчання. «Школа готується до навчання онлайн на повному серйозі. Тобто після формальних канікул нам почнуть приходити запрошення на онлайн уроки через який-небудь zoom і домашні завдання. Перше онлайн заняття з математики вже було, і воно провалилося – син втратив інтерес на третій хвилині, і далі мені пояснювати всю домашню роботу.

Деніелу від вчителя фортепіано прийшов новий онлайн розклад і настійне прохання підключитися, навіть якщо немає інструменту. Як це буде відбуватися, поки не можу зрозуміти. Молодший наш до Айпаду в принципі не привчений.

Для Роберта онлайн-навчання вже не настільки принциповий момент. Старшокласники вже здали всі іспити в коледжі і чекають результатів до 1 квітня. Останній місяць в школі завжди був розслабленим для випускників. Ще, кажуть, можуть скасувати Prom (випускний бал). Всі жартують про випускний по FaceTime».

Гроші. «Чоловік може працювати з дому. Я зараз в запланованій відпустці. Діти займаються спортом, за басейн і гольф ми заплатили вперед. Але все це закрили. Про повернення грошей не йдеться».

Розваги. «Я замовила купу онлайн-книжок з лабіринтами і пазлами, знайшла на горищі дуже старий CD-плеєр, купила на Amazon книжки з дисками, Деніелу найбільше подобається вставляти диски та одночасно читати.

Бачила, що в супермаркеті з нагоди можливого карантину повісили біля каси багато дрібних іграшок для спільної розваги: міні настільний теніс, міні баскетбольний сет. Купила нам теніс. Готувати три рази в день – теж відмінна розвага.

Хлопчики шукають рецепти під продукти в холодильнику – і потім разом готуємо. Вафлі на одному яйці (яйця зараз в дефіциті). По телевізору дивимося дитячі фільми – частинами по півгодини – розтягуємо один на два дні. Ну і, звичайно, басейн. Молодший щасливий абсолютно, він носиться з нашою собакою по саду, плаває, вчитися йому не хочеться».

Краків, Польща

Марія Дранішнікова – журналіст, двоє синів: Арсенію 4 роки, 9 місяців, Сівбі 17 місяців.

Карантин. «Дитсадки і школи у нас закрили 16 березня. Але поки складнощів ніяких немає, чим зайняти дітей під час карантину. Я працюю з дому, а у чоловіка ввели в офісі зміни – частина співробітників працює до обіду, інша після полудня.

Відповідно, ми теж розподіляємо час між собою: хто не працює, той займається з дітьми. І ще нам допомагає моя подруга, вона приходить на кілька годин в день. Якщо введуть жорсткий карантин, будемо працювати з чоловіком позмінно 3 години він 3 години я. Також будемо заробляти, поки сини сплять. Доведеться бути ефективнішими».

Навчання. «Дитсадок Арсенія проводить онлайн-заняття. Наприклад, нам прислали казку, написану від імені коронавірусу. Це такі комікси, які описують правила поведінки зараз – чому не треба ходити в гості, як мити руки і так далі. На найближчому онлайн-занятті веліли принести крохмаль, морквину і гель для душу. Сподіваюся мені не треба буде в цьому брати участь (сміється)».

Гроші. «Ми з чоловіком обоє продовжуємо працювати. Дитсадок до 5 годин на день з ранку безкоштовний. Додатковий час коштує 1 злотий за годину, плюс їжа і якісь заняття. За це ми платили 250-450 злотих, залежно від відвідуваності.

Плата за ясла фіксована – близько 450 злотих на місяць. Але держава при наявності ВНЖ (посвідка на проживання) платить допомогу за кожну дитину – 500 злотих, відповідно і дитсадок, і ясла для нас безкоштовні. Уже оплачені заняття обіцяють розкидати до кінця року». (100 злотих = 22 євро).

Розваги. «Поки ніяких додаткових розваг придумувати мені не доводиться. Ми граємо як і раніше, хіба що співаємо частіше. На крайній випадок у мене є шпаргалка: після введення карантину з дитсадка відразу надіслали список того, чим зайняти дітей під час карантину».


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *