Всі знають полин як рослину, що відрізняється не надто приємним різким запахом. Але незважаючи на цю якість, він володіє масою позитивних якостей, в тому числі і в сфері домашньої косметології. Користь полину для волосся, як застосовують його в домашніх рецептах, і якого ефекту чекати від впливу полину на волосся.
Основні властивості полину. Користь для волосся
Полин, що виростає повсюдно і цвіте починаючи з червня, дуже цілющий для всього організму. Він багатий активними речовинами, вітамінами, мікроелементами, а характерні запах і гіркий смак властиві полину завдяки високому вмісту в ньому ефірної олії, а також гірких глікозидів абсинтин і анабсинтин. У цій рослині багато вітамінів (А, В6, С, К), дубильних, білкових речовин, органічних кислот. Одна з головних якостей полину – його фітонцидні властивості. Він в цілому оздоровлює організм, зміцнює імунітет, сприятливо впливає на ряд органів і систем в організмі, надає протизапальну дію.
У косметології полин надає комплексний оздоровчий вплив на шкіру обличчя і волосся. Так, ефективні натуральні засоби на основі полину проти випадіння локонів, для їх зміцнення і густоти.
Полин для волосся усуває зайву жирність, але при цьому підходить для всіх типів. Бореться ця трава і з лупою, паралельно надаючи локонам блиск і навіть злегка освітляючи їх. Ця рослина має протизапальну дію, тому при чутливій шкірі голови ополіскування відваром полину допоможуть зменшити свербіння і лущення.
Ефективна полин і проти такої делікатної проблеми, як педикульоз.
Полин застосовують і в свіжому вигляді, і в засушеному. В рецептах краси використовують верхню частину рослини з квітками без товстих грубих стебел. З декількох існуючих різновидів частіше інших у догляді за волоссям застосовують гіркий полин.
Полин для волосся. Натуральні домашні рецепти
Рецепт 1.
Забути про втрату волосся можна, застосовуючи такий рецепт: пару ложок порошку безбарвної хни для волосся заливають склянкою щойно приготованого відвару полину, в цю суміш добавити кілька крапель реп’яхової олії (можна замінити ефірною олією розмарину або іланг-ілангу). Добре перемішавши, цю маску наносять на волосся, втираючи в коріння, зверху утеплюють махровим рушником і тримають близько години. Після змивають. При сильному випаданні цю маску роблять двічі на тиждень. Для профілактики процедуру повторюють раз на тиждень. Оскільки така маска володіє очисними властивостями, її іноді використовують замість шампуню.
Рецепт 2.
Ще більш ефективним буде полин для волосся, якщо маску на його основі збагатити вітаміном А. Для приготування такої зміцнюючої маски траву полину подрібнюють в кавомолці, півгодини кип’ятять, добавляють в цей відвар кілька крапель аптечного вітаміну А. Отриманою маскою змазують волосся, ретельно втираючи засіб в шкіру голови. Маску витримують 20 хвилин перед миттям.
Рецепт 3.
Полин допомагає зробити волосся менш жирними. З цією метою готують концентрований настій: співвідношення сухого полину і води – 1:10, настоюють близько 15 хвилин. Цим засобом через день або кожні 3 дні (залежно від ступеня жирності волосся) обполіскують локони. Таким чином виконують 15 процедур, потім на 2-3 тижні роблять перерву. Цей засіб застосовують і для усунення лупи. Додатковий ефект від таких процедур – локони набувають приємний запах і красивий блиск.
Рецепт 4.
Комбінований відвар, приготований з суміші сухого полину і кори дуба, допомагає в лікуванні жирної себореї. Так, на склянку води беруть ложку трав’яного збору, хвилин 15 кип’ятять і після охолодження змочують волосся після миття.