Про те, що натуральні рослинні олії корисні для зміцнення і зростання локонів, знає багато хто.Олії для волосся живлять і зволожують, насичують волосся необхідними вітамінами і мікроелементами.
За допомогою олій можна запобігти перетин кінчиків, позбутися лупи, укріпити і оздоровити пошкоджені локони. Кажуть, застосовують рослинну олію і для укладання волосся. Чи правда це?
Властивості олій для укладання волосся
Практично всі існуючі косметичні олії надають схожу дію на волосся: вони насичують корисними речовинами, зволожують їх, відновлюють пошкоджену структуру, роблять більш гладкими і пружними. Олія повністю огортає волосся у вигляді невидимої плівки, тим самим не дозволяючи випаровуватися волозі і перешкоджаючи руйнуванню білка, що часто відбувається через агресивний вплив засобів догляду та укладання.
Олію для укладання волосся використовують досить часто, але цей продукт служить не для того, щоб зачіска тримала форму, а щоб локони були більш гладкими, слухняними і захищеними від термодії.
Яка користь олії для укладання волосся?
Користь олій пояснюється просто: під впливом агресивних укладань, фена, утюжка, фарбування природний запас жиру в шкірі голови виснажується, і локони залишаються без захисту, пересушуються, січуться і ламаються. Включаючи олію в догляд за волоссям, можна забезпечити кожен волосок необхідним захистом від шкідливих факторів. Здорове волосся, яким вистачає всіх необхідних речовин, з використанням олій набагато краще піддаються укладанню.
Всі натуральні олії корисні для волосся. Але для укладання застосовують найбільш легкі з них, ті, які найменш важчають локони: мигдальна, оливкова, кокосова, кунжутна, олія авокадо.
Олія для укладання волосся. Правила застосування.
Щоб волосся краще виглядали і тримали укладку, будь-яку олію наносять після миття волосся. При цьому локони повинні бути не мокрими, а злегка вологими. Цю процедуру краще не проводити жінкам-власницям жирного волосся. Вони можуть лише змастити олією кінчики, щоб уникнути їх пересихання і перетину.
Щоб під час укладання зробити локони більш блискучими і додати їм блиск,олії застосовують після сушки і нанесення засобів для укладання. Технологія така: вбрання оліх (досить декількох крапель) злегка розігрівають у долонях і наносять на пасма. Після цього приступають до створення зачіски.
Часто олію використовують вже наприкінці укладки для створення фінального штриха.
Один з методів застосування олій – з їх допомогою надають гарний природний блиск кучерям, роблячи їх більш живими. Зберігає живий блиск олія і при найпростішій зачісці – прямих розпущених волоссях. Нанести перед виходом з дому олію, можна також запобігти сплутуванню локонів і полегшити розчісування.
З використання рослинних олій готують і домашні укладальні засоби, що запобігають пухнастості волосся. Один з рецептів наступний: столову ложку бджолиного воску з’єднують з такою ж кількістю рослинної олії авокадо, перемішують, з’єднують чайну ложку свіжоприготованого соку стебла селери з половиною ложки сухого екстракту амли. Після в восково-олійну суміш додають сік з розчиненим екстрактом амли і близько 8 крапель ефірної олії (підійдутьолії лаванди, іланг-ілангу, сандалу, рожевого дерева, апельсина або ладану). Віск перед приготуванням розтоплюють на водяній бані, в мікрохвильовці або пароварці. Перемішавши всі інгредієнти, щоб суміш стала однорідною, її знову нагрівають. Після охолодження отриманий віск прибирають в холодильник, щоб він застиг. При укладанні стежать, щоб цей засіб не потрапляв на коріння волосся, інакше волосся виглядатиме жирним, а також важливо не переборщити з кількістю. Якщо потрібно створити ефект мокрого волосся, таке укладання наносять на вологі локони, а щоб зменшити їх пухнастість – на сухі.
Допомагають тримати укладку олії і при додаванні декількох крапель в шампунь або звичайний бальзам. Таким чином виходить більш корисний, збагачений вітамінами і жирними кислотами засіб догляду за локонами.