Деякі жінки про свою вагітність дізнаються за характерними симптомами, таким як нудота і запаморочення. А деякі – по зміненим смаковим пристрастям. Наприклад, постійно хочеться спробувати полуничного мила або облизати цвях.
Бажання постійно харчуватися апельсинами під час вагітності, у порівнянні з «екзотичними» пристрастями, виглядає невинно. Питання полягає тільки в тому, скільки можна вживати апельсинів? Адже цей солодкий цитрус – винуватець безлічі алергічних реакцій.
Властивості апельсина
Офіційним роком, з якого фрукт з Південно-Східної Азії, почав завойовувати Європу, вважається 1548. Португальці приписують собі доставку цитруса з Китаю.
Але жителі Середземномор’я не думали, що ці кисло-солодкі плоди гідні експорту. Дикі апельсинові дерева в безлічі росли у них уздовж дороги і соком плодів подорожні часто тамували нестерпну спрагу.
До речі, про сік. Зазвичай калорійність м’якоті плоду і соку значно різняться. У апельсина ж енергетична цінність м’якоті і плода однакова: в 100 г – 36 кал.
Найзначніше в апельсинах кількість таких корисних речовин:
вітаміни: А, С, РР, група В;
мікроелементи: калій, магній, натрій, фосфор, залізо, кальцій;
кислоти – одна з них саліцилова;
клейковина;
органічні солі.
Якщо говорити про цілющі властивості, то народна медицина використовує плоди:
при авітамінозі і анемії;
для збудження апетиту і підняття тонусу;
для нормалізації роботи серцево-судинної системи;
для очищення крові і нирок;
як жовчогінний;
для боротьби з високою температурою і зняття запальних процесів у ротовій порожнині при вірусних захворюваннях;
в лікуванні цинги;
зовнішнє застосування соку прискорює загоєння ран;
суху апельсинову шкірку використовують для лікування фіброаденоми і раку молочної залози.
Протипоказання до використання цього смачного плоду:
цукровий діабет;
ерозійні захворювання органів травлення;
індивідуальна непереносимість.
Ні слова немає в протипоказання про те, що не можна вживати апельсини при вагітності. Так чому вагітним не можна наїдатися досхочу цими ароматними соковитими плодами?
Апельсин при вагітності
Чи можна вагітним вживати апельсини в їжу? У перший триместр тільки в невеликих кількостях, навіть коли хочеться тримати в роті часточку постійно, особливо якщо є загроза переривання.
Саліцилова кислота, що міститься в цих плодах, стимулює гладку мускулатуру. М’язи матки – це гладкі м’язи.
Буває, що при токсикозі організм нічого, крім апельсинів, не сприймає. У цьому випадку апельсиновий сік допоможе впоратися з важким станом – але тільки кілька ковтків.
Коли хочеться апельсинів при II-III триместрі вагітності і немає алергічних реакцій, все одно не можна з’їдати більше 1-2 плодів на день.
Причини цього наступні:
У цитрусі велику кількість цукру. Може почати – особливо в III триместрі – збільшуватися вага.
Кислоти, що містяться в плоді, руйнують зубну емаль. Через брак кальцію – плід при формуванні кісткової системи витягує з організму матері всі наявні запаси – зуби руйнуються самі по собі.
Навіть якщо в житті не було алергії на цитрусові, організм під час вагітності може видати непередбачувані імунні реакції.
Фіксувалися випадки, що у жінок, необмежено вживаючих цитруси при виношуванні немовлят, ніяких побічних ефектів не спостерігалося. Зате їх дітлахи з перших днів страждали від діатезу, а в подальшому від полівалентних алергій, з яких найбільш гостро виявлялася реакція на цитрусові.
Неможливо прожити без апельсинів? Можна їсти потроху, але не зловживати. Є ж і інші фрукти і овочі, які при введенні в раціон знижують тягу до ароматних цитрусових.
Як вживати апельсини при вагітності
Якщо апельсини змішувати під час вагітності з сирною масою, то ризик алергії і вплив на зубну емаль зменшаться.
Інгредієнти страви:
сир – 300 г;
апельсин – 1 шт .;
ядра 5 волоських горіхів;
мед – 1-2 чайні ложки.
Можна для смаку добавити кориці. М’якоть апельсина звільняють від плівок, нарізають кубиками, цедру з половини плоду натирають на дрібній тертці. Сир краще протерти через сито, ядра горіхів нарізати.
Всі інгредієнти поміщають в блендер і гарненько збивають.
У цьому десерті маса вітамінів, і в ньому кислота апельсина приглушена сиром. Якщо є проблеми з травною системою: гастрити або ерозивні захворювання, то в такому вигляді цитрус в організм вводити можна.
В кінці II і в III триместрі у жінок починаються проблеми зі шкірою – на ній з’являються розтяжки. Якщо не приділяти їм уваги, рубчики-мітки залишаться на все життя. Ефірне масло з апельсина при вагітності допоможе позбутися від цих відмітин.
Скласти засоби, які слід наносити на проблемні місця, можна самостійно:
Базова олія – оливкова – 40 мл. У неї добавляють ефірні олії герані і апельсина – по 2 краплі.
База – олія жожоба – 1 столова ложка. Добавляють 2 краплі герані, 1 апельсина.
Для шкіри грудей оптимальне масажне масло: база – жирне масло зародків пшениці – 1 столова ложка. Добавки: по 1 краплі лавандової і апельсинової ефірної олії. Якщо приготувати апельсинове масло в домашніх умовах, то змішувати ні з чим його не доведеться, можна буде втирати безпосередньо в проблемні місця.
Свіжі цитрусові скоринки відмивають від воскових засобів, нанесених постачальниками, дрібно ріжуть, і тиснуть так, щоб з них почала виділятися рідина.
Далі щільно укладають в ємність, заливають рафінованою ефірною олією – щоб трохи були прикриті скоринки, і прибирають ємність в прохолодне місце, закривши звичайною пластиковою кришкою. Періодично банку збовтують, щоб вийшли бульбашки повітря.
Через 2 тижні вміст нагрівають на водяній бані з прочиненою кришкою, не доводячи до кипіння. Потім все проціджують – скоринки ретельно віджимають. Коли масло охолоне, ним можна користуватися.
Зберігають у холодильнику, розливши по маленьким пляшечкам.