Така неприємність, як чорні цятки не обминає стороною ні молодих дівчат, ні жінок, ні чоловіків. Великої шкоди чорні цятки не приносять, але «зовнішній вигляд» неабияк псують.
Що це таке – чорні цятки на обличчі?
Це жирові пробки в порах шкіри, по-науковому – відкриті комедони. Шкірний жир, виступаючи на поверхню шкіри, окисляється, набуваючи темний колір.
Зазвичай ця проблема турбує тих, у кого жирна дерма. Однак, в так званій Т-зоні: на підборідді, щоках, чолі, носі, розширені пори можуть бути і у власників сухої шкіри.
Чорні цятки: причини виникнення
Генетична схильність.
Підлітковий вік (у цей період відбувається гормональна перебудова організму, і сальні залози починають виділяти надмірну кількість жиру).
Неправильне харчування (зашлакованість організму, порушення роботи печінки, травної системи).
Стрес, недосипання, а також неправильний режим дня.
Екологія (життя в загазованому місті, різка зміна клімату, робота в задушливому приміщенні, довге перебування за комп’ютером, вплив шкідливих речовин).
Використання комедогенної косметики (тієї, яка закупорює пори). Причому один і той же крем може негативно впливати на одну людину, але чудово підходити іншій.
Неправильний догляд за шкірою. Про це детально поговоримо далі.
Чорні цятки: як же позбутись?
Старий перевірений спосіб – це видавлювання. Він допомагає, звичайно, але далеко небезпечний.
По-перше, невідомо, як ваша шкіра відреагує на таку агресивну дію. А по-друге, коли ви видавлюєте частина зібраного жиру назовні, інша частина заганяється в глибинні шари дерми. Це призводить до ще більшого забруднення пор і можливому запаленню. Так що не дивуйтеся, якщо після того, як ви видавили маленькі чорні цятки на носі, на наступний день на цьому місці буде красуватися великий червоний прищ.
Тому забудьте про видавлювання. Розглянемо більш безпечні, але не менш дієві способи.
Для початку потрібно відзначити, що позбутися від проблеми раз і назавжди неможливо, особливо, якщо у вас жирна дерма і широкі пори. Але головна зброя в боротьбі – це регулярний догляд.
Допоможе в цьому чистка обличчя, яку потрібно проводити 1-2 рази на сім днів. Це найкраще робити ввечері або за кілька годин до виходу на вулицю.
Послідовність застосовуваних засобів і дій приблизно така: очищення – розпарювання – маска або засіб від чорних цяток – лосьйон – зволожуючий крем.
Очищати шкіру потрібно два рази на день: вранці і ввечері. Не лягайте спати з нанесеною на обличчя косметикою. Частіше міняйте рушники, наволочки, менше торкайтеся обличчя брудними руками.
Щоденне використання мила пересушує дерму і призводить до передчасного старіння. Тому краще використовувати спеціальні засоби, які підходять для вашого типу дерми, в яких немає лауреат сульфату натрію.
При очищенні обличчя використовуйте губку, а краще лляну серветку. Тільки зберігайте її правильно: регулярно періть і повністю висушуйте. Мокнути і годувати мікробів в перервах між використанням вона не повинна.
Регулярно звільняйте шкіру від верхнього ороговілого шару і відмерлих клітин. Це знизить ймовірність запалень і допоможе очистити пори. Використовуйте засоби з фруктовими кислотами, пілінг, маски, глибоко дії 1-2 рази на сім днів.
Після вмивання переходимо до наступного етапу.
Чорні цятки : парові ванночки
У широкій каструлі заваріть траву: м’яту, липу, ромашку, шавлія, полин, деревій, хвощ, календула, чистотіл – що знайдете вдома. Зніміть каструлю з вогню, накрийте себе рушником і нахиліться над парою.
Не варто нагинатись занадто низько, щоб не обпекти шкіру. Навіть якщо ви не відчуваєте гарячий пар на обличчі, ефект від процедури все одно буде. Так треба посидіти 10-20 хв.
Якщо у вас виступає кровоносна сіточка на обличчі, не зловживайте розпарюванням. Робіть це не частіше 1 разу на місяць, скоротіть час і не обпалює шкіру.
Після процедури злегка промокніть обличчя рушником і нанесіть одну з наведених нижче масок.
Чорні цятки : засоби і маски – 9 рецептів
Косметична глина. Вона добре очищає шкіру, продається в аптеках і відділах косметики. Розведіть її як вказано на упаковці. Можна добавити сметану або олію, якщо у вас суха дерма.
Сіль. Потрібна велика сіль, яку бажано подрібнити, і засіб для вмивання. Змішайте піну з сіллю, за допомогою ватного диска намастіть на чорні цятки, трохи помасажуйте і залиште на 15 хв. і змийте водичкою.
Сода. Її також можна змішувати з милом, але краще з косметичним засобом для обличчя або піною для гоління (вона не містить мила). Можна використовувати соду в поєднанні з вівсяними пластівцями: столову ложечку перемеленої вівсянки розведіть 2 ложечками тепленької водички (або молока), дайте настоятися 10 хв. і добавте чайну ложечку соди. Перемішайте, намастіть на обличчя. Через 15 хв. сполосніть.
Не можна використовувати соду і сіль одночасно, оскільки виходить досить агресивна суміш!
Мед. У нашому випадку його потрібно правильно використовувати. На очищене, розпарене і сухе обличчя намастіть мед, і легкими рухами поплескуйте по обличчю пальцями. Особливо в місцях чорних цяток. Мед буде липнути до шкіри і витягне забруднення зі шкіри. Тільки не перестарайтеся, інакше залишаться почервоніння.
Не можна використовувати цей спосіб, якщо у вас алергія на мед або є схильність до рослинності на обличчі.
Яєчна маска. Вона застосовується також як мед і дає такий же ефект. Змішайте яєчний білок і столову ложечку цукру. Потрібно розмішувати маску, поки цукор повністю не розчиниться. Далі намастіть приблизно половину маски, дайте їй підсохнути 5 хвилинок, далі другу частину. Тепер зробіть масаж, кінчиками пальців постукуйте по поверхні обличчя. Для сухої дерми використовуйте тільки в проблемних зонах.
Желатинова маска. Вам знадобиться: 1 столова ложечка молока і ¾ – ложечки желатину. Поставте суміш у мікрохвильовку на 10 хв. або потримайте на водяній бані. Коли желатин розчинитися, а суміш трохи охолоне, нанесіть маску на проблемні ділянки або на все обличчя і залиште до висихання. У цей час вас ніщо не повинно відволікати, обличчя має бути максимально нерухомим. Потім акуратно зніміть маску з обличчя, протріть шкіру асептичним лосьйоном.
Аспірин. Теж хороший засіб від чорних цяток. 3-5 таблеток потовчіть, розведіть у чайній ложечці кип’яченої водички, намастіть на шкіру де є чорні цятки. Через 10 хвилинок змийте водичкою. Для чутливої або дуже сухої дерми не рекомендується.
Лимон. Сік можна добавляти в різні маски або використовувати окремо: нанесіть на 10-15 хв. на шкіру, далі сполосніть і змастіть обличчя касторовою олією або лосьйоном. Підходить для жирної дерми.
Кефір або кисле молоко. Цей засіб можна використовувати кожного дня і вранці і ввечері. Умивайтеся або наносьте у вигляді маски на декілька хвилинок. При такому регулярному догляді чорні цятки не встигатимуть з’являтися.
Після зняття маски протріть шкіру лосьйоном і намастіть зволожуючим кремчиком. Це важливо, оскільки при нестачі вологи шкіра стає грубою, пори забиваються, і очистити їх набагато складніше.
Чорні цятки: декілька порад
Косметика на масляній основі, особливо з вмістом тваринних жирів, а також консервантів і барвників, сприяє появі чорних цяток.
Порівняти, яка кількість жиру знаходиться в косметиці, можна наступним чином: намастіть кілька різних засобів на папір і залиште на добу. Де пляма буде більшого розміру, там міститься більше жиру. Тому використовуйте косметику виходячи зі свого віку, на якій є напис «без comedodenic».
Слідкуйте за харчуванням. Скоротіть смажене, жирне, гостре, вживайте менше кави і алкоголю, відмовтеся від куріння і зловживання лікарськими засобами. Все це навантажує печінку і проявляється на шкірі. Більше вживайте свіжих овочів і фруктиків, також сприяють очищенню організму крупи (наприклад, вівсяна і гречана каші).
Лікарські засоби від акне не допоможуть у вирішенні проблем з чорними цятками, так як вони в більшості своїй містять антибіотики. Їх дія спрямована на зняття запалення та дезінфекції шкіри. На кількість шкірного жира вони не впливають.