Дуже прикро, якщо в особливо важливий день, коли виглядати потрібно на всі сто відсотків, виявляється, що гарний манікюр зробити не вийде, тому що один або кілька нігтиків тріснули, зламалися або розшарувалися.
Уникнути цього можна, наприклад, якщо наростити нігті. Але цей захід рятує тільки на час, тому що після зняття матеріалу нігті відчувають себе ще гірше, ніж було до нарощування.
Ще ттріснутий ніготь можна відремонтувати в салоні. Але ідеальним варіантом буде зробити так, щоб нігті не ламалися в принципі, тоді не потрібно буде просити допомоги фахівця з манікюру.
Чому тріскаються нігті
Першою і головною причиною чому тріскаються нігті можна вважати недолік мінералів і вітамінів в організмі.
Цю проблему можна вирішити, почавши споживати достатньо білка, вітамінів А і Е, кальцію і вітаміну Д3. Білок у великій кількості міститься в білому курячому м’ясі, яйцях, різних видах горішків. Горішки, до речі, містять достатню кількість вітамінів Е і А, здатні нормалізувати зростання нігтів і волосся, а також підтримувати у відмінному стані шкіру.
Кальцій у великих кількостях міститься в молочних продуктах хорошої якості і сирі. Крім цього, щоб не тільки нігті були здоровими, але і весь організм, потрібно виключити з раціону важку їжу, все жирне гостре і солоне. А також організму потрібно забезпечити достатню для нього споживання рідини.
Ще однією причиною чому тріскаються нігті зовнішні фактори
Велична безліч зовнішніх факторів по яким тріскаються нігті. Це миючі та чистячі речовини, використовувані в повсякденному житті, часте використання декоративних лаків поганої якості. Як правило, такі лаки містять дібутил фталат, камфору, формальдегіди та інші не найкорисніші речовини. Вони проникають в структуру нігтя і руйнують його зсередини.
Багато жінок, стикаючись по ходу дня з якими-небудь ситуаціями, звикли використовувати свої нігті як спосіб щось відірвати, відколупнути, відламати або дістати. Але ж це зовсім не кращим чином впливає на цілісність нігтя. Нігті – не відмички, не відкривачки і взагалі не засіб впоратися з чимось тугим або жорстким.
Чому тріскаються нігті: шліфування
Існує ще одна причина чому розшаровуються і тріскаються нігті. Чи знайома вам ситуація, коли на нігтях починають утворюватися поздовжні борозенки?
Як правило, вони утворюються вздовж всієї нігтьової пластини і роблять ніготь нерівним і неохайним. На нігті, уражені такою недосконалістю жоден лак не ляже рівно, тому в більшості випадків з нерівностями на нігтях надходять одним єдиним способом – їх шліфують.
Для шліфування нігтів продаються спеціальні бафи, що мають кілька поліруючих поверхонь з різним ступенем жорсткості. Після обробки такими пристосуваннями нігті виглядають дуже акуратно, блищать і на них немає жодної шорсткості. Але чи так хороша ця процедура для здоров’я нігтів?
Коли, грунтовно обробивши нігті полірувальним бафом, ви забираєте борозенки, ви забираєте разом з ними верхній шар рогових клітин, з яких складається ніготь. І якщо та частина, де була борозенка, має під собою ще достатній шар цих клітин, то ті частини, де борозенок не було, ви спилюєте майже дощенту.
Таким чином, якийсь час ваші нігті будуть виглядати привабливо, охайно і красиво, але як тільки пластина почне відростати, місця, де пластина стала тонкою, вийдуть на край нігтя.
При найменшому впливі на ці області розшаровуються або навіть тріскаються нігті уздовж (по ходу існуючої колись борозенки), що може заподіяти вам не те, що неприємні, а навіть дуже хворобливі відчуття.
А якщо такий ніготь не один? Словом, спилювати нанівець нігті не можна. Якщо тріскаються нігті краще звернутися до грамотного фахівця, а не займатися тимчасовим поліпшенням ситуації самостійно.
Що стосується правильного живлення для здоров’я нігтів, все сказано вище. Крім цього, потрібно зазначити, що чим менше шкідливих звичок ви маєте, то більш здоровими будуть нігті. Також, займаючись прибиранням будинку, обов’язково вдягайте рукавички. Така нехитра дрібниця вбереже ваші нігті і шкіру рук від травмування, пересушування і передчасного старіння. Після прибирання варто користуватися зволожуючим кремом.
Якщо ви працівник офісу або іншого закритого приміщення, де взимку працює опалення, пам’ятайте, в такий час нігті і шкіру рук потрібно зволожувати особливо інтенсивно, оскільки опалювальні прилади викликають надмірне випаровування вологи з поверхні шкіри.