Вітряна погода, перепади температури і палюче сонце – всі ці фактори негативно відбиваються на внутрішньому і зовнішньому стані губ. Шкіра навколо рота стає сухою, піддається роздратуванню, запаленню і лущення.
Чому тріскаються куточки губ
Брак вітамінів, вплив стресів, наявність інфекційних бактерій в організмі, неякісна косметика – основні причини появи ранок на губах.
Для позбавлення від такої маленької, але неприємної проблеми, в першу чергу, слід переглянути свій раціон. Фахівці радять внести в меню харчування більше фруктів і овочів, кисломолочних продуктів, свіжої зелені.
Недолік в організмі мікроелементів (магнію, заліза, цинку, калію) можна відновити за допомогою капусти, яловичої печінки, яєць і гранатового соку.
Щоб не посилити запальний процес і роздратування, при перших ознаках появи тріщин необхідно припинити вживання гострої та солоної їжі.
Оскільки причиною виникнення тріщин може стати порушення водного балансу в організмі, потрібно збільшити кількість споживаної води хоча б до одного літра на добу.
Фахівці також рекомендують у період появи та запалення ранок на губах ретельніше поставитися до вибору косметики.
Позбутися від сухості губ можна за допомогою оливкового, обліпихового або шипшинового масла.
Для процедури ватний диск змочують у масляній рідині і прикладають до губ на десять хвилин. Або наносять масло на кінчики пальців і рясно змащують губи, особливо ретельно в місцях виникнення тріщин. Якщо залишити маску на ніч, масло ще й підживить губи, зробить їх більш м’якими.
Для швидкого загоєння ранок застосовують відвар ромашки.
А ще він допомагає знизити біль і запалення в куточках рота. 1 ст. л. висушених суцвіть і пагонів рослини заливають склянкою окропу. Накривають ємність кришкою і залишають настоюватися при кімнатній температурі протягом десяти хвилин. Змочують у відвар марлеву тканину і прикладають до губ на п’ятнадцять хвилин.
Від лущення губ добре допомагає фруктова маска.
Якщо тріскаються куточки губ, слід взяти часточку зеленого яблука натерти на тертці і змішати з шматочком вершкового масла. Прикладати компрес до губ на чверть години, а далі промивають водою.
Профілактика губ, які тріскаються
Щоб губи завжди залишалися красивими, необхідно регулярно їх зволожувати поживними масками, проводити домашні сеанси масажу і пілінгу.
Сирний скраб призводить шкіру навколо рота в тонус, робить губи привабливими і здоровими. В одному посуді половину чайної ложки вершків і такої ж кількості жирного сиру змішують до однорідності. Рясно змазують губи і залишають маску на п’ятнадцять хвилин. По закінченню процедури їх змочують у теплій воді і наносять гігієнічну помаду.
Для поліпшення кровообігу щоранку корисно масажувати губи зубною щіткою з м’якою щетиною. Досить просто змочити її в теплій воді і легкими рухами зверху вниз провести щіткою по губах.
Регулярні процедури пілінгу губ стануть хорошим профілактичним засобом проти лущення шкіри навколо рота і виникнення ранок в куточках губ. Один раз в тиждень змішують 1 ч. л. меду і таку ж кількість подрібнених вівсяних пластівців. Масажними рухами втирають суміш в губи. Залишають на п’ятнадцять хвилин, а далі змивають маску теплою водою.
Для запобігання виникнення тріщин в куточках рота, щоразу перед виходом з будинку, потрібно наносити на губи бальзам або гігієнічну помаду. Бажано, щоб до складу цього косметичного засобу входив вазелін. А для постійного зволоження губ, помаду краще завжди мати при собі.