Home / Твоя краса / Обличчя / Чому палає обличчя і що з цим робити?

Чому палає обличчя і що з цим робити?

Коли почервоніння шкіри носить періодичний характер і є відповідною реакцією організму на вплив прямих сонячних променів або стресову ситуацію, приводів для занепокоєння немає. Якщо ж постійно без видимих причин або в результаті регулярного впливу провокуючих чинників палає обличчя, потрібно зайнятися пошуком вирішення проблеми. В іншому випадку можливий розвиток стійких комплексів і серйозних наслідків для тканин. Причини явища необхідно встановити в обов’язковому порядку. У випадках, коли обличчя червоніє у відповідь на дію подразника, потрібно усунути провокуючий фактор. Фізіологічні патології зажадають серйозного лікування з обов’язковим втручанням фахівця.

 Палає обличчя: причини

Чому палає обличчя і що з цим робити Перш ніж приступати до застосування всіх засобів поспіль, необхідно встановити, чому палає обличчя. Усунення першопричини стану є першим кроком до повного виліковування. У разі необхідності можна звернутися до дерматолога. Фахівець проведе обстеження і порадить, що робити далі.

 Виділяють кілька психологічних факторів, чому палає обличчя.

 Палає обличчя: емоційне перенапруження.

 В результаті вироблення адреналіну відбуваються зміни в роботі судин, в результаті червоніє не тільки обличчя, але і шия, зона декольте. Процес супроводжується прискореним серцебиттям і пітливістю долонь.

 Палає обличчя: затяжна депресія або хронічний стрес.

 Стани супроводжуються нестабільністю гормонального фону. При викиді певних компонентів в кров палає обличчя, різко змінюється настрій.

 Спроба подолання психологічного бар’єру. Для цього людям доводиться робити майже фізичні зусилля, що призводить до зовнішніх проявів.

 Палає обличчя: занижена самооцінка, боязкість і сором’язливість

 Це теж часті причини неприємного стану.

 Велику небезпеку для нормального функціонування тканин представляють фізіологічні чинники. Якщо їх ігнорувати, можна довести до розвитку перманентних застійних станів, які нерідко закінчуються атрофічними змінами в товщі дерми.

 Палає обличчя: розацеа.

 Патологічний процес, який характеризується послабленням і розширенням судинних стінок з їх подальшим спазмом. Набуває вигляду вираженої сітки. Коли палає обличчя, сітка може набувати дуже непривабливого синюшного відтінку.

 Палає обличчя: реакція на ультрафіолет і різкі зміни температури.

 Незважаючи на той факт, що подібні прояви списують на індивідуальні особливості організму, необхідно з’ясовувати, чому палає обличчя в кожному конкретному випадку. Симптом може вказувати на слабкість судинних стінок, схильність тканин до застійних явищ, порушення рівномірності кровотоку.

 Спазм кровоносних судин в результаті паління, зловживання алкоголем. Люди, які віддають перевагу кофеїновим напоям, гострій і дуже гарячій їжі, теж нерідко скаржаться на різке почервоніння шкіри.

 Палає обличчя: неконтрольований або тривалий прийом антибіотиків, гормональних препаратів.

 Підвищена ламкість судин, що призводить до постійного утворення дрібних гематом. Розвивається в результаті авітамінозу або дефіциту корисних мікроелементів.

 Палає обличчя: алергія на зовнішні подразники або прийом алергенів всередину.

 Застосування неякісної косметики супроводжується почервонінням шкіри, розвитком запальних процесів, сильним свербінням і характерними висипаннями.

 Використання засобів по догляду, що не відповідають типу епідермісу.

 Якщо дуже сильно червоніє обличчя і явище нічим не знімається, це може вказувати на патологію трійчастого нерва. Розслабляючий масаж проти червоності обличчя

 Палає обличчя: методи лікування

 Після того, як відповідь на питання, чому палає обличчя, отримано, настає час терапії. Вона може бути вузьконаправленою, але найчастіше лікування йде відразу в декількох напрямках і залежить від причини патології.

 Створюється комфортне для психіки середовище. Виключаються ситуації, що призводять до стресів і психологічних розладів. При необхідності можливий курс заспокійливих препаратів або натуральних трав’яних чаїв.

 Якщо обличчя червоніє в результаті боязкості і заниженої самооцінки, необхідно звернутися до психотерапевта.

 Рекомендується виключити з арсеналу косметичні засоби ті, до складу яких входить ацетон або спирт.

 Необхідно регулярно робити спеціальні домашні маски і використовувати тільки якісну і дуже м’яку косметику.

 Нормалізація раціону бажана в будь-якому випадку. Навіть якщо причини патології полягали не у вживанні шкідливої їжі, спеціальна дієта допоможе помітно поліпшити стан шкіри, волосся і нігтів.

 Відмова від куріння і зловживання алкоголем, контроль над прийнятими препаратами теж підуть на користь будь-якому організму.

 Бажано перевіритися у фахівця на наявність алергії.

 Крім перерахованих кроків необхідно захистити ніжну шкіру обличчя від впливу зовнішніх факторів. Перед виходом з будинку рекомендується наносити захисний крем, протягом дня можна оновлювати цей бар’єр за допомогою спеціальних спреїв. Потрібно постаратися не торкатися до обличчя.

 Палає обличчя: домашні маски

 Дія саморобних масок для обличчя не усуне неприємне явище, але допоможе поліпшити підшкірний кровообіг, зніме запальний процес, заспокоїть роздратовану шкіру. Їх можна робити з метою профілактики по 2 рази на тиждень або застосовувати в якості швидкої допомоги, коли палає обличчя.

 Палає обличчя: кисломолочна маска

 Пару столових ложок зернистого сиру розводять жирним кефіром і добре перемішують до стану густої пасти. Склад можна наносити не тільки на уражені ділянки, а й на все обличчя. Полегшення настає моментально, через чверть години засіб знімається. Під ним повинен виявитися злегка зблідлий шкірний покрив. Остаточно почервоніння проходить ще через 15 хвилин.

 Палає обличчя: овочева маска

 Якщо обличчя червоніє регулярно, рекомендується не чекати «нападів», а запобігати їх за допомогою корисної овочевої маски. Склад можна накладати на шкіру щоранку після традиційного очищення. У рівних пропорціях змішують натертий кабачок і огіркову м’якоть. Для сухої шкіри добавляють трохи рослинного масла і накладають на обличчя. Через 10 хвилин обличчя умивають. Якщо використовувалося масло, денний крем можна не наносити.

 Палає обличчя: тканинна маска

 В якості водної основи може бути використаний огірковий сік, зелений чай, відвар ромашки або сік алое. У рідині змочується двошарова марля і накладається на обличчя. Маніпуляція повторюється кілька разів протягом 10 хвилин.

 Оптимальним варіантом лікування є комплексний підхід. Фахівці рекомендують поєднувати терапевтичні та профілактичні маски, маніпуляції, покликані зміцнювати стінки судин, зі здоровим харчуванням та обов’язковою фізичною активністю.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *