З такою проблемою, як червоні прищі на обличчі, нерідко стикаються не тільки підлітки, а й люди досить зрілого віку. Погана екологія, неправильне харчування, стреси і все те, що супроводжує жителів великих міст з кожним днем все більше робить свій негативний вплив. У підсумку одного разу людина може виявити червоні прищі на обличчі, впоратися з якими не так-то просто. А боротися з ними обов’язково потрібно, адже крім естетичного дискомфорту, вони доставляють ще й фізичні незручності.
Червоні прищі на обличчі: недолік або хвороба
Природно, коли шкіра обличчя і тіла суцільно усипана висипаннями ясно, що людина страждає шкірним захворюванням. Але даремно панікують ті, у кого на обличчі з’являється кілька червоних прищиків – зазвичай вони спровоковані безпечними причинами. Звертатися до лікаря потрібно тим, чиє обличчя більш ніж на 20% уражено висипаннями або ж тим, у кого спостерігаються фурункули та інші великі гнійні запалення. В інших випадках прибрати червоні прищі на обличчі можна і самостійно, адже з’являються вони з таких причин:
гормональні перебудови організму – у підлітків, вагітних жінок;
неправильне харчування – безмірне споживання жирного, солоного, копченого, солодкого і мучного, а також деяких розчинних напоїв;
недотримання правил гігієни – занадто рідкісне або часте умивання, надлишок косметичних засобів, частий дотик обличчя руками;
підвищена жирність шкіри – викликає підшкірні червоні прищі на обличчі;
збої в роботі деяких систем організму – ендокринної, шлунково-кишкового тракту і вивідної;
спадковість;
нервові розлади – стреси, депресії і тривале емоційне напруження;
погана екологія;
алергія.
Причину висипань обов’язково потрібно усунути. Адже в іншому разі боротьба з прищами стане нескінченною: можна буде прибрати червоні прищі на обличчі, але незабаром вони повернуться знову в збільшеній кількості. Крім того, не можна чистити шкіру, робити скраби і пілінги, коли на обличчі є запалення, оскільки таким чином може перенестися інфекція. З цієї ж причини у жодному разі не можна видавлювати прищі, якщо ви не хочете заробити акне або сепсис.
Червоні прищі на обличчі. Методика очищення шкіри вдома
Позбутися від чевоних прищів вдома самостійно цілком реально. По-перше, прибрати червоні прищі на обличчі, причини яких вже відомі, можна простим, але тривалим способом – видалити причину і дочекатися поки вони самі підуть. По-друге, крім усунення фактора, що викликає висипання, можна прискорити процес природного очищення шкіри деякими домашніми процедурами. При легкому ступені акне досить дотримуватися таких правил:
Вмиватися двічі на день з антибактеріальним милом.
Двічі на день робити самомасаж обличчя кубиками льоду з відвару петрушки, шавлії, м’яти або ромашки – це не тільки зніме почервоніння, а й значно поліпшить шкіру.
Протирати уражені ділянки лосьйоном з алое (листя тримати 10 днів в холодильнику, а далі віджати сік), з календули (столову ложку залити 400 мл окропу, після остуджування процідити) або з картоплі (вичавити сік із сирої картоплини, натертої на тертці).
Приділяти 10 хвилин в день лимонній процедурі: на запалені прищі на обличчі прикладаються кружечки цитруса.
Приділяти одну хвилину в день масці з соди: розведену водою її потрібно наносити на найбільш уражені зони обличчя.
Раз на тиждень проводити чистку обличчя, тоді, коли на шкірі не залишилося запалених прищів.
Кілька разів на тиждень робити медову (теплий рідкий мед наноситься на обличчя на 15 хвилин) або білкову (збиті 2-3 білка наносяться як і мед) маску.
Якомога рідше торкатися обличчя руками та іншими брудними предметами.
Щоб зняти червоність і швидше висушити прищик, можна на ніч наносити на нього горошину відбілюючої зубної пасти. Вбити інфекцію і запобігти появі великих червоних прищів на обличчі може невелика кількість саліцилової кислоти (1%), нанесеної ватною паличкою на вогнище запалення.
Червоні прищі на обличчі. Чудеса в салонах краси
Трапляється так, що народні методи і домашня боротьба не показують очікуваного результату. У цьому випадку кращим способом позбутися проблеми стане похід в салон краси. І нехай доведеться витратити якусь кількість часу і засобів, зате шкіра буде чиста і красива. Однак серед усіх пропонованих процедур ефективні такі:
озонотерапія;
хімічний, лазерний або ультразвуковий пілінг;
ручна чистка обличчя;
дарсонваль.
Мінус салонних процедур в тому, що помітний ефект настає тільки після декількох процедур, перерва між якими може бути досить тривалою для того, хто бажає якнайшвидше прибрати на обличчі червоні прищі на обличчі, що сверблять і заважають відчувати свою привабливість.
Ефект від аптечних мазей і косметичних процедур настає тільки через 2 тижні після початку їх використання, так що не поспішайте випробувати на собі всілякі “мазі від прищів”.