Останнім часом все більшу популярність набирає застосування глини в косметичних цілях.
Користь від використання різних видів глини вже давно доведений факт, тому залишається тільки визначитися з вибором, враховуючи наявні проблеми шкіри.
Кожен вид глини має також і загальні терапевтичні властивості: очищає пори шкіри, при цьому віддаляються надлишки шкірного жиру, знімає роздратування, зволожує шкіру.
Червону глину косметологи рекомендують використовувати тим, у кого шкіра обличчя має підвищену схильність до алергічних проявів. Для зняття основних симптомів алергії найбільш підійде саме цей вид глини.
Також косметологи рекомендують використовувати червону глину для омолодження, враховуючи те, що вона активно насичує клітини шкіри киснем і покращує циркуляцію крові в клітинах
Червона глина для обличчя: як використовувати
Попередньо обличчя очищається від декоративної косметики і забруднень. Обличчя перед нанесенням косметичної глини слід зволожити водою для посилення зволожуючого ефекту глини.
Далі наносять на шкіру маску з червоної глини для обличчя і залишають приблизно на чверть години. За цей період маска досить підсохне. Далі змивається теплою водою, разом з нею змиваються всі забруднення.
При приготуванні масок фахівці рекомендують враховувати особливості шкіри, відповідно до цього і підбирати інгредієнти для приготування масок.
Сам порошок червоної глини можна придбати в аптечній мережі, інші складові також купуються там же, а деякі з них завжди є у господині на домашній кухні.
Маски з червоною глиною для обличчя: рецепти
Червона глина для нормальної шкіри обличчя
Найбільш поширеною у представниць жіночої статі, є різні маски для нормальної шкіри, в тому числі і з добавлянням червоної глини.
Для її приготування беруть в однакових кількостях воду і порошок червоної глини, добавляючи ложку меду. Отриману маску залишають на десять хвилин. Туди ж доцільно добавии половину чайної ложки ефірних масел і наносять на обличчя.
Слід зазначити, що таку маску наносять на вимиту і суху шкіру, залишають на кілька хвилин, далі споліскують теплою водою.
Очищаюча маска з червоною глиною
Не менш популярними вважаються також різні маски з ефектом очищення, більшість з яких підходять усім. Ці маски готують з двох сортів глини: червоної і білої, взятих в однакових кількостях.
Для приготування беруть по столовій ложці одного та іншого сортів, добавляють по ложці трав’яних настоянок, зазвичай, це найпоширеніші лікарські трави і рослини.
Пару годин суміш глини з травами настоюють, далі добавляють по дві краплі трав’яних масел.
На обличчі необхідно тримати недовго: не більше 45 хвилин, далі змивають. Вода для ополіскування обличчя повинна бути трохи підігрітою.
Підтягуюча маска з червоною глиною для обличчя
Підтягуючий ефект добавить будь якій масці добавляння невеликої кількості рослинного масла.
Трохи червоної глини розводять такою ж кількістю води, вичавлюють туди сік одного лимона, капають декілька крапель оливкової олії, жовток одного свіжого яйця. Всі інгредієнти ретельно змішують, наносять маску на не тривалий період, до підсихання. Далі умиваються простою водою, після змивання слід відразу зволожити шкіру за допомогою будь-якого косметичного засобу.
Ліфтинг-маска для обличчя
Для проведення процедури ліфтингу багато лікарів-косметологів використовують різні маски, в тому числі і маски з добавлянням червоної глини. Суміш червоної глини зі сметаною (одна ложка порошку на половину ложки сметани) трохи розводять маслом обліпихи і ефірними маслами. Після чого відразу наносять і тримають на обличчі близько 45 хвилин, по закінченню процедури вмиваються водою.
Червона глина для подразненої шкіри
Для надто чутливої шкіри, схильної до подразнень, немає нічого більш ефективного, ніж маска з добавлянням молочних вершків, соку алое. Посилити ефект допоможе порошок червоної глини.
Фахівці вважають, що для досягнення бажаного ефекту, всі інгредієнти краще брати в однакових кількостях. Такі маски тримають на шкірі до підсихання, вмиваються теплою водою.
Червона глина для сухої шкіри обличчя
Суху і роздратовану шкіру успішно зволожить також маска з добавлянням червоної глини, взятої в пропорціях 2: 3 (на дві частини червоної глини три частини води), чайної ложки косметичного масла і по парі крапель трав’яних масел.
Маска наноситься на зволожених обличчя на чверть години, далі змивається. Після закінчення процедури наносять зволожуючий крем.