Home / Здоров'я / Ванна з сіна.Чарівна сила сіновалу для збереження краси

Ванна з сіна.Чарівна сила сіновалу для збереження краси

З чим у вас асоціюється сіновал? Не поспішайте відповідати про село або іподром. Сінні ванни – одна з найбільш модних і екологічних процедур, які пропонують на престижних курортах.

Ванна з сіна

Але сінна ванна – це не новітній винахід. Такі процедури існують в місцевих готелях давно, і 100 років тому вони вже пропонувалися постояльцям. Місцеві фермери привозять для клієнтів тільки найкраще сіно, і це висушені благороднілікувальні трави, такі як арніка, валеріана, пирій, райграс, костриця. Вирощені ці трави на кращих луках в Альпах.

Спати на сіновалі люди почали століття тому. Але саме поняття сінної ванни було зареєстровано в 1871 році завдяки фермерам з Австрії. Було відмічено, що ці трудівники демонструють відмінне здоров’я і відмінну енергію щоранку, незважаючи на свою напружену працю. Виявляється, кожен день вони сплять на сіновалах. Саме тоді багато захотіли спробувати ефект від сіна, і відчути на собі освіжаючий ефект і полегшення від ревматичних болів.

З тих пір Тіроль став славиться своїми сіновалами, адже трави для них зібрані на чистих луках, розташованих на висоті 2450 метрів. Несподівано комори тирольских фермерів, повні сіна, стали предметом полювання городян. І починаючи з 1890 року, тірольські сіні ванни стали ще одним джерелом доходу місцевих селян. Санаторії та готелі в цій області в обов’язковому порядку пропонують своїм відвідувачам цю традиційну форму оздоровлення організму.

У чому ж секрет чарівництва місцевого сіна? Чим вище альпійські пасовища, тим різноманітніша флора лугів. Сіно, яке береться для б’юті-процедур, завжди володіє найвищою якістю, його видобувають високо в горах, де воно не піддається ніяким хімікатам і іншим забрудненням.

Що таке ванна з сіна?

Сіно замочують в гарячій воді (температура води 105 градусів). Потім на сіно чиниться тиск пресом, щоб викликати процес ферментації (вивільнення соків і їх бродіння). Після сіно має трохи охолонути до 40-60 градусів. І тільки тепер клієнта обертають цим вологим і теплим сіном, досить щільно. І процедура триває від 15 до 20 хвилин. Після звільнення від сіна, пацієнта обертають лляним полотном і дають насолодитися заспокійливим і оздоровчим ефектом.

Є й сінні лазні. Під час процедури ви зможете гарненько пропотіти і зігрітися. Сіно береться при більш високій температурі, а сама «лазня» триває 40 хвилин. Під час лазні співробітник персоналу допомагає прибирати піт з обличчя і подає питво. У класичній процедурі після сінної лазні пацієнтові пропонується келих вина. Але лікарі критикують такий прийом. Адже спиртні напої зневоднюють, а лазня і так дозволила втратити багато вологи (у вигляді поту).

Іноді залишки сіна не відразу видаляються з тіла пацієнта, і тоді може клієнт насолоджуватися силою сушеної трави та ще її ефірних масел під час нічного сну.

До речі, популярні фінські сауни теж використовують силу сушених трав, коли підкидають на вугілля лікарські сушені рослини. Та й у російській лазні елементи сінної лазні присутні – це віники, які віддають силу листя берези або дуба, піддаючись розпарюванню і тиску.

Що дає процедура?

Ефірні масла лікарських трав мають цілющі властивості, саме їх вплив гарантує всі переваги для здоров’я, які дає сінна ванна.
Список хвороб і нездужань, від яких рятує сінна ванни, дуже широкий:
– ожиріння,
– ревматоїдний артрит,
– болі в м’язах і суглобах,
– м’язові судоми,
– неврити,
– радикуліт,
– безсоння,
– депресія і стрес.

Крім ефірних масел, у складі ферментованого сіна кумарин-глікозиди і дубильні речовини. Це допомагає поліпшити циркуляцію крові, впливає на внутрішні органи через рефлекторні зони на поверхні тіла.

Слід також відзначити користь для шкіри, яку дають ефірні масла сінної ванни. Шкіра звільняється від токсинів, загоюється і відновлюється, стає матовою і оксамитовою. А самі пацієнти розповідають, що зарядилися енергією і навіть натхненням після сінного обгортання.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *