Ще древні китайці говорили, що поява прищів на обличчі (або акне ) – ознака душевної травми або прихованої злоби. Сучасні косметологи наполягають на неправильному способі життя і поганій екології. Так чи інакше, проблемна шкіра, безумовно, додає нам неприємностей. Як боротися з прищами – читайте в нашому огляді!
Наш організм влаштований так, що нічого в ньому не відбувається безпричинно. Поява прищів на обличчі – не виняток. Боротьба з прищами – для того щоб ефективно боротися з прищами потрібно, в першу чергу, з’ясувати, що не так, а для цього необхідно прислухатися до себе.
Відповідай на питання для визначення причини появи прищів на обличчі :
1 . Чи не відчувала ти стрес на роботі, в інституті чи вдома?
2 . Чи не приймала сильні антибіотики?
3. Чи не було у тебе порушень менструального циклу, загостреного ПМС або гінекологічних захворювань?
4 . Чи не страждала ти захворюваннями шлунка або кишечника?
5. Не робила ти агресивних процедур в салоні, не притаманних твоєму віку або типу шкіри?
6. Помічала ти на шкірі підвищене виділення жиру, який блокує фолікули, розширені пори і сірий колір обличчя?
Якщо хоча б на одне питання ти відповіла «так», спробуй спочатку вирішити внутрішню проблему, а потім займися обличчям. Якщо ти не дала жодної позитивної відповіді, вирушай до дерматолога, який допоможе тобі з’ясувати справжню причину захворювання.
Боротьба з прищами. Харчування:
Стеж за своїм харчуванням. Пам’ятай про те, що основний привід до появи прищів на обличчі – це запалення сальних залоз. Тому підливати масла у вже охоплений вогонь на твоєму обличчі не варто.
Віддавай перевагу низькокалорійній дієті: овочам, фруктам, рису, обов’язково включай в свій раціон омега- кислоти (наприклад, лляне насіння ). Таке меню сприяє виробленню андрогенів, що відповідають за регулювання роботи сальних залоз. А от від жирної їжі, булочок, шоколаду, великої кількості вуглеводів, кави, молочних продуктів жирністю вище 2,5 %, горіхів доведеться відмовитися.
До речі, в боротьбі з прищами тобі допоможе вино, адже воно володіє відмінною протизапальною дією. Але не будь-яке, а гарне червоне. Спробуй, як стародавні греки, розводити келих вина наполовину водою (краще – мінеральної). Цей легкий напій зберігає молодість шкіри, має регенеруючу і потужну протизапальну дію.
Боротьба з прищами. Корисно
Раз на тиждень роби чистку кишечника. Для цього замочи на ніч склянку чорносливу. А вранці з’їси його натщесерце, запиваючи водою кімнатної температури. Черносливна дієта ефективно очищає організм від надлишків жиру, що роблять вплив на стан нашої шкіри.
Топ- 5 продуктів для боротьби з прищами :
1 . Гарбуз – містить пектини, які вбивають шкідливі бактерії і виводять токсини.
2 . Грейпфрут – спалює надлишки жиру.
3 . Коричневий рис – абсорбує шкідливі речовини.
4 . Льняна олія – омега- кислоти в її складі мають протизапальну дію.
5 . Відварна риба – покращує баланс поживних речовин в шкірі, особливо камбала і тріска.
Боротьба з прищами. Умивання :
Очищення – найважливіший елемент догляду за проблемною шкірою. Головне – вибирай правильні продукти!
Використання спеціальних засобів для очищення шкіри двічі на день допоможе видалити жир, піт, мертві клітини і бактерії, що інфікують пори і фолікули. Тільки не перестарайся з скрабами: застосування такий засобів може призвести до подразнення і погіршити ситуацію. Забудь про засоби для вмивання з чудовими ароматами, які так радують нюх! У твоєму випадку це далеко не головне. Пам’ятай про три табу: у складі продукту не повинно бути мила (воно руйнує захисний бар’єр шкіри), спирту (який сушить шкіру), а вода для вмивання не повинна бути тепліше 37 градусів.
Оптимальний варіант для боротьби з прищами – ополіскування волошковим настоєм, що володіє протизапальним ефектом.
Боротьба з прищами. Порада експерта :
Найчастіше проблемною вважають жирну шкіру, для якої характерно підвищений жировиділення, помітні пори і, як наслідок, чорні крапки (комедони), білі підшкірні освіти (міліуми) або запалені вугрі ( акне). Щоб поліпшити стан шкіри на більш глибокому рівні, застосовується ряд професійних процедур. Починати краще з хімічних пілінгів середньої глибини впливу, які за рахунок програмованого стресу змушують шкіру відновлювати свої захисні функції. Звичайно потрібно 3-4 процедури з інтервалом в 1, 2 або 3 тижні залежно від складу пілінгу. Найбільш ефективні ТСА – пілінг, або трихлороцтовий, ретиноєвий, або «жовтий пілінг», саліциловий, або пілінг Джеснера . Якщо на шкірі залишилися рубці, то тут не обійтися без лазерної “шліфовки”. Сьогодні існують шанобливі методики, наприклад фракційний термоліз і фотолікування проблемної шкіри.
Глибина і частота процедур вибираються доктором. Якщо рубці помітні і після шліфування, можна заповнити їх філлерамі. На стадії відновлення рекомендується професійний догляд за такою шкірою в умовах косметологічного кабінету, включаючи масаж, мікроструми, дренаж і, звичайно, маски, сироватки і креми.
Боротьба з прищами. Тонус :
Тонізуючі засоби потрібні для того, щоб привести в норму PH твоєї шкіри, звузити розширені пори і надати їй життєвої сили!
Головне «але»: тонік не повинен містити спирт – він занадто сушить шкіру. При постійному його впливі робота сальних залоз порушується. Шкіра, намагаючись компенсувати виниклу сухість, ще більше посилює діяльність сальних залоз. Тому використовуй його тільки для дезінфекції. А ось рослинні екстракти, антибактеріальні компоненти або саліцилова кислота, яка підсушує вугрі, в твоєму тоніці повинні бути! Так само як і засоби на основі термальної води: що містяться в ній мінерали знімають запалення.
Боротьба з прищами. Маскування :
При купівлі косметичних засобів звертай увагу на етикетку : тобі потрібні Некомедогенні продукти, тобто незакупорюючі пори.
Макіяж не є причиною появи прищів на обличчі, але ти можеш посилити ситуацію, якщо будеш накладати його на брудне обличчя або використовувати косметику, призначену для іншого типу шкіри.
Перед тим, як замаскувати прищик, протри обличчя очищувальним лосьйоном і нанеси засіб по догляду. Навіть під макіяжем твоя шкіра буде під захистом.
Спочатку нанеси локально маскуючий крем зеленого ( або світлого ) відтінку, вбиваючи його пальцями.
Після того, як проведена корекція кольору, нанеси на прищик за допомогою плоскої кісточки консилер або тональну основу тілесного кольору.
Розтушуй, щоб не було ефекту листкового пирога.
Для закріплення результату тобі потрібно покрити все обличчя розсипчастою пудрою в тон, і прищик буде практично непомітний.
Боротьба з прищами. Здоров’я:
Веди здоровий спосіб життя! Якщо ти регулярно відчуваєш стрес, навіть позитивний, наприклад від стрибків з парашутом, твоя боротьба з прищами перетвориться в битву з вітряками. Організму потрібен спокій. Вчені з Великобританії прийшли до висновку, що під час стресу у жінок у кілька разів підвищується ризик появи прищів на обличчі.
Справа в тому, що стрес змінює гормональний фон людини. Під дією надмірного хвилювання збільшується виділення таких гормонів, як адреналін і кортизол. А саме вони впливають на роботу сальних залоз. Якщо ти звикла лягати спати за північ і позіхати до обіду, ти теж знаходишся в групі ризику! Недолік сну призводить до зниження імунітету, і твій організм не встигає вчасно реагувати на запальні процеси. Тому висипайся і регулярно відпочивай. Тільки не перегріватися і не переохолоджуватися, тому що занадто висока або надто низька температура – це теж стрес!
І ще: підтримуй добрі стосунки з колегами, адже на роботі ми проводимо більшу частину часу.
Надіємось що наші поради допоможуть Вам у боротьбі з прищами!!!