Home / Твоя краса / Обличчя / Бородавки на обличчі: лікування

Бородавки на обличчі: лікування

Здавна появу бородавок брали за знак того, що людина буде нечистою. А багато хто дотепер наївно вважають, що потворні нарости з’являються, якщо взяти в руки жабу. Але на жаль, від бородавок, їх ще називають папіломи і кондиломи, не застрахований ніхто. Досить контакту із зараженим вірусом папіломи людини (ВПЛ), збою імунітету, і вуаля – бородавки на обличчі ростуть, як гриби після рясного дощу.

 Види бородавок

Папіломи можуть виникати не тільки на обличчі і підошві ніг, але і на руках, ногах, тілі і навіть під нігтями. Визначити, що перед вами саме вона, допомагає відсутність на місці утворення шкірного малюнка. Він, до речі, після того, як папілом виліковують, відновлюється.

Також її можна впізнати за такими ознаками:

Молоді утворення- тілесного, майже білого кольору, а з віком вони набирають пігмент і стають сірими або темно-коричневими.
На дотик вони шорсткі, йдуть горбиками або наростами, які можуть рости один на одному.
Папіломи знаходяться вище рівня шкіри.
При натисканні на таке новоутворення з’являються хворобливі відчуття.

Лікарі визначають такі види:

звичайні папіломи – в основному зустрічається в дитячому віці;
підошовні – утворюються на пальцях ніг і п’ятах, можуть досягати декількох сантиметрів, болючі;
плоскі бородавки на обличчі – зазвичай їх дуже багато, з’являються на ніжних ділянках шкіри – обличчі, підборідді, шиї.

Як позбутись бородавок на обличчі?

Погана новина – сам вірус ВПЛ не лікується. На сьогоднішній день все, що може запропонувати медицина – це видалення наслідків, тобто самих папілом. Вибираючи такий метод лікування або видалення бородавки на обличчі або на тілі, варто визначитися, з чим ви власне маєте справу.

Так як не завжди це може бути саме папілома. Іноді поява бляшки може бути симптомом зовсім інших захворювань, ніж ВПЛ, наприклад, раку шкіри.

Якщо у вас все-таки папілома, то перед вами відкривається широкий спектр засобів, спрямованих на її видалення. Яким скористатися – вибираєте самі, виходячи з власних переваг.

Ви можете її видалити:

азотом (холодом);
хірургічним шляхом;
лазером;
спеціальними медичними засобами;
засобами народної медицини.

Проте слід визнати, що у відсотках тридцяти є ймовірність, що бородавки з’являться знову. Адже при видаленні папілом лікуються наслідки, а не сам вірус. Для того щоб приглушити вірус, необхідно зайнятися підвищенням імунітету, а значить без такого фахівця, як імунолог не обійтися.

Самостійне видалення бородавок

Ми не радимо самостійно видаляти папіломи. Почнемо з того, що хоч існування бородавок не естетично і некрасиво, але не несе потенційної загрози для людини. Тому вважається, що видаляти їх не обов’язково.

Крім того папіломи нестабільні і можуть безслідно зникнути самі, не залишаючи й сліду на шкірі. Але якщо новоутворення знаходиться на видному місці і псує настрій її власникові, тоді видалення неминуче. Також існує ряд причин, по яких слід звернутися за медичною допомогою.

Бородавка вимагає негайного видалення, якщо вона:

почала боліти;
з’явилася в області статевих органів;
свербить;
кровоточить;
росте;
має нечіткі кордони або вони мають яскраво-червоний колір;
стала чорною.

Чому краще не видаляти новоутворення самостійно? По-перше, існує ризик того, що намагаючись видалити одну папілом, ви досягнете зворотного ефекту, заразите вірусом чисті ділянки шкіри.

По-друге, практично всі засоби народної медицини досить агресивні. Вони, насамперед, спрямовані на те, щоб зруйнувати або висушити новоутворення. На такій основі діє сік чистотілу, саліцилова кислота, ляпіс та інші. Не розрахувавши дії засобу, ви можете добитися глибокого опіку або виникнення рубців на шкірі, вилікувати які буде набагато складніше.

По-третє, доведено, що рак шкіри може бути викликаний різними травмами і не факт, що самостійно видаливши папілому, ви не будете сприяти її розвитку.

По-четверте, лікар, видаливши утворення, обов’язково візьме його тканини на аналіз, щоб з’ясувати доброякісною була пухлина чи ні. Є ще багато інших причин, не видаляти бородавки самостійно, але, здається, цих цілком достатньо, щоб довірити своє здоров’я офіційній медицині.

Профілактика

Для того щоб не заразиться вірусом ВПЛ дотримуйтеся таких правил:

мийте руки з милом після відвідування громадських місць;
в громадських душових, лазнях, басейнах не ставайте незахищеними ногами на кахель або плитку;
користуйтеся строго індивідуальним рушником, постіллю і т.п.
всі рани навіть найдрібніші і неглибокі обробляйте перекисом водню або іншим антисептиком;
при контакті з людиною, що має папіломи, знайте, що ви можете заразитися від нього, якщо не будете дотримуватися правил особистої гігієни.
Що стосується людей, які вже захворіли цим вірусом, то їм залишається тільки одне – дотримуватися правил особистої гігієни і зміцнювати свій імунітет. Будьте здорові!


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *