Home / Діти / Борна кислота застосування. Корисна підбірка

Борна кислота застосування. Корисна підбірка

Одним з найбільш поширених симптомів, які зустрічаються як у дорослих, так і у малюків – це стріляючий біль всередині вуха. Найчастіше ця ознака свідчить про гострий отит, що виникає на тлі діючих вірусних або бактеріальних захворювань порожнини носа і носоглотки. Про борна кислота застосування  дізнаємось далі.

Борна кислота застосування для дітей при отиті

Борна кислота застосування. Корисна підбірка

Лікування болючого процесу в порожнині вуха проводиться за допомогою різних медикаментів, серед яких часто присутня борна кислота застосування.

Допомагає попередити розвиток серйозного гнійного процесу, який в подальшому може призвести до запалення соскоподібного відростка скроневої кістки, внутрішньочерепного абсцесу, паралічу лицьового нерва і ураження головного мозку.

Також на тлі неправильного і несвоєчасного лікування нерідко спостерігається порушення слуху.

Властивості борної кислоти

Борна (ортоборна) кислота (Acidum boricum) – це безбарвна кристалічна речовина без запаху, яка характерно швидко розчиняється в спирті і погано з’єднується з водою. Хімічна формула – H3BO3.

Речовина має широке застосування і використовується не тільки в медицині, а й у промисловості, сільському господарстві, енергетиці. Як бактерицидний засіб борна кислота використовується з другої половини XIX століття. Перевага антисептика полягало в тому, що він не мав різкого запаху і не залишав яскравих слідів на одязі і тілі.

На сьогодні встановлено, що препарат володіє відносно низькою протимікробною дією, тому його широке застосування в медицині не виправдано. Крім того, борна кислота затримується нирками, тому при тривалому її застосуванні присутній високий ризик розвитку інтоксикації.

Смертельна доза для дорослої людини становить 15-20 грам, а для дитини – 4-5 грами при прийомі всередину.

Інструкція по застосуванню (дітям)

При закапуванні вуха дитині потрібно потягнути за мочку вниз і назад. Але у віці понад 3-х років допустимо також відтягувати верхній край вуха.

Дія борної кислоти направлена на знищення вогнища інфекції, що сприяє зняттю запалення, а також больового симптому. Перед тим, як скористатися препаратом, рекомендується підігріти його до температури тіла (можна рідину набрати в піпетку і затиснути в кулаці).

Щоб спиртовий розчин борної кислоти (3%) в вухо для дітей надав максимальну ефективність, слід дотримуватися правил:

Перед проведенням маніпуляції очистити слуховий прохід від гнійного вмісту. Для цього слід 3% розчин перекису водню закапати в хворе вухо (дитину кладуть на бік здоровим вушком вниз). «Шипіння» може надати відчуття легкої хворобливості і поколювання. Через кілька хвилин ватною паличкою насухо витерти слуховий прохід.

Після цієї процедури необхідно закапати у вухо три краплі борної кислоти. Дитині слід полежати десять хвилин на боці, цього часу буде достатньо, щоб препарат чинив бактерицидну дію по відношенню до патогенної флори.

За допомогою ватної палички ретельно видалити вологу.

Вушний прохід акуратно закрити ватногю кулькою.

Процедуру виконувати 3-4 рази в день не більше тижня.

Немовлятам борну кислоту застосовувати категорично забороняється. Лікування можна проводити, якщо малюкові виповнився рік. Препарат має властивість проникати через маточно-плацентарний бар’єр, тому його не варто застосовувати вагітним.

Як приготувати розчин борної кислоти з порошку 10 г

Щоб самостійно зробити антисептичний препарат в домашніх умовах, необхідно придбати борний порошок (він продається в аптеці), також підготувати мірну склянку і воду.

3% розчин борної кислоти – інструкція з приготування:

закип’ятити воду, почекати, поки вона охолоне;

в чисту посудину, в якій будуть зберігатися ліки, налити 70 мл стерильної води, потім додати 2 грами кислоти (п’ята частина пакетика);

якщо потрібно приготувати 2% розчин (деякі педіатри в зв’язку з токсичністю бору виписують саме його), то води потрібно взяти 120 мл, а порошку – 2,4 грама;

посудину закрити кришкою, вміст ретельно збовтати;

якщо візуально присутні кристали та інша суспензія, то рекомендується рідину процідити через стерильну марлю, складену в декілька разів.

Протипоказання і можливі побічні реакції

Борна кислота має властивість проникати через шар епідермісу в капіляри, а далі – в великі судини. Таким чином, препарат має токсичну дію в будь-якому випадку, не залежно від шляху потрапляння в організм.

Захворювання, при яких не рекомендується лікувати запалення середнього вуха за допомогою борної кислоти:

гіперчутливість до основного компоненту (бору);

хронічна ниркова недостатність, що утворилася на тлі гломерулонефтіра, пієлонефриту, сечокам’яної хвороби, звуження уретри, гідронефрозу;

порушення цілісності епітелію, що покриває вухо (наприклад, рани, що утворилися після травми).

Побічні дії, як правило, спостерігаються при тривалому застосуванні або передозуванні. Негативні реакції у пацієнта проявляються в наступному:

з боку шлунково-кишкового тракту – нудота, блювота, діарея, метеоризм;

еритематозні висипання на шкірі;

деквамація (злущування) епітелію в вушній раковині;

у важких випадках – сплутаність свідомості, олігурія (зменшення кількості відокремлюваної сечі), судоми.

Перед тим, як застосувати дитині борну кислоту, необхідно порадитися з лікарем!

Інформація в статті носить загальноознайомчий характер. Медикаментозні рекомендації прописує лор на підставі очного огляду дитини. Лікування отиту – це комплексний терапевтичний вплив на порожнину середнього вуха, тому застосування однієї лише тільки борної кислоти може пролонгувати патологічний процес або перевести його в хронічну форму перебігу.

Борна кислота застосування від прищів

Борна кислота від прищів ефективна, але вона сильно сушить шкіру, через це багато хто недолюблює цей засіб. Існують також і думки про те, що ефект спирту випаровується разом з запахом цього спирту. Але не потрібно забувати, що у кожнихліків є індивідуальні приписи і те, що підійде одній людині, може нашкодити іншій.

Для підлітків цей препарат є ідеальними ліками оскільки в 99% випадків вугрі у підлітка це гормональні зміни, а саме від таких змін і допомагає кислота.

Застосовувати борну кислоту варто на ніч, змочуючи ватку в спирті і протирати ним обличчя. Якщо ж прищів дуже багато, і ви хочете, щоб вони якомога швидше зникли, то можна користуватися спиртом і вранці, але це загрожує сильним просушуванням шкіри.

Якщо під час застосування борної кислоти прищів стало ще більше не потрібно лякатися, це всього лише побічний ефект, який пройде з часом.

У разі, коли необхідно позбутися від раптового прища борна кислота вам не помічник, в цій ситуації краще скористатися настоянкою календули.

Дія борного спирту обумовлена тим, що прищі просто-напросто випалюються і на їх місці вже навряд чи з’явиться новий прищ. Крім того, кислота надає хороший ефект в плані захисту пір і самого їх очищення.

Побічна дія

У разі неправильного застосування, борна кислота від прищів викликає деякі побічні реакції, наприклад, такі як:

Токсичні виділення. Головний біль і нудота – це основні ознаки токсичного отруєння і слід терміново звернутися до лікаря.

Сушка шкіри. Використання борної кислоти сприяє висушуванню шкіри і якщо шкіра стає дуже сухою, то краще припинити застосування спирту.

Поради щодо застосування

Якщо у вас чутлива шкіра, яка до того ж супроводжується сухістю, то використовувати цей препарат рекомендується з крайньою обережністю.

При величезній кількості прищів кислоту краще не використовувати, так як це може привести до того, що шкіра почне тріскатися.

Застосовувати борну кислоту можна і для інших частин тіла, одним обличчям обмежуватися не варто.

Лосьйон з борною кислотою

Цей засіб допоможе вам впоратися з чорними цятками на обличчі, щоб приготувати лосьйон нам необхідні такі інгредієнти:

Борний спирт – 2 столові ложки.

Дистильована вода – 6 столових ложок.

Настоянка календули – 4 столові ложки.

Камфорний спирт – 2 столові ложки.

Все це перемішується в ємності зробленої з темного скла і гарненько збовтувати. Щоб почати користуватися цим засобом достатньо взяти ватний тампон, намочити його в цьому розчині і протерти обличчя. Робити це рекомендується строго після вмивання.

Допомагає борний спирт від прищів чи ні ви зможете дізнатися лише, спробувавши на собі, тому що кожен препарат має унікальні властивості і строго індивідуальний.

Також варто відзначити, що після використання борної кислоти краще скористатися зволожуючим кремом, тільки не відразу, а через хвилин 25-30.

Борна кислота застосування від молочниці

Більшості жінок хоча б раз у житті, але доводилося стикатися з молочницею. Це захворювання вражає статеві органи і стає причиною сірнистих рясних виділень, неприємних і хворобливих відчуттів при ходьбі, статевому акті, сечовипусканні.

Тож не дивно, що представниці прекрасної статі боряться з молочницею усіма можливими способами – від медикаментів до народних методів.

Борна кислота застосування при кандидозі використовується досить часто, і цьому є розумні пояснення. Переваги та недоліки борної кислоти

Серед позитивних сторін використання слід виділити відносну дешевизну. Купити препарат можна фактично в будь-якій аптеці. Її вартість значно нижча, ніж у деяких інших ліків від молочниці. Більш того, простота застосування однозначно радує.

Кислота продається у вигляді порошку, готового розчину або капсул, що дуже зручно. Засіб виявляє антисептичну дію і знищує шкідливі гриби, які присутні на слизовій піхви, і допомагає позбутися від молочниці навіть в сильно запущених випадках.

Як і будь-який інший медикамент, борна кислота має свої недоліки. Їх необхідно заздалегідь вивчити, щоб не допустити небажаних наслідків. Можливі такі побічні ефекти, як:

Запаморочення і підвищення температури.

Алергічні реакції, які проявляються на шкірі (значні почервоніння, висипання, дрібні пухирі і сухість).

Порушення роботи сечовидільної системи проявляється в зниженні кількості сечі.

Проблеми з роботою нирок. Нудота і сильна блювота. Діарея. Також існують деякі негативні наслідки від передозування препаратом:

Збій в роботі центральної нервової системи. У зв’язку з цим можуть виникати судоми, тремор рук і повік. Також відомі випадки, коли люди впадали в кому, і навіть відбувалися летальні випадки.

Жінки повинні правильно розраховувати дозування, тому що існує загроза гормонального збою і втрати можливості мати дітей. Саме тому даний препарат все рідше призначається фахівцями. При неправильному застосуванні борна кислота може провокувати виникнення опіків.

При використанні даного лікарського препарату необхідно уважно вивчати інструкцію і слідувати рекомендаціям. Як лікувати молочницю борною кислотою?

Існує кілька дієвих рецептів, які допомагають позбутися від кандидозу протягом тижня:

Вам знадобиться придбати борну кислоту у вигляді порошку. У півтора літра окропу слід додати всього лише неповну чайну ложку препарату. Далі потрібно ретельно все перемішати і дати суміші, настоятися і охолонути.

Попередньо перед спринцюванням жінка повинна прийняти душ. Рекомендується проводити дану процедуру двічі в день сім днів поспіль до повного зникнення всіх симптомів.

Якщо раптом молочниця за цей час не відступила, то можна продовжити лікування, але вже один раз в три доби. Кращим варіантом однозначно є капсули. Їх потрібно вводити в піхву у вечірній час або перед сном.

Вдень процедуру краще не проводити, тому що після введення капсули необхідно лежати, не встаючи, протягом декількох годин. Якщо в аптеці відсутні капсули, то розбавте чайну ложку борної кислотою літром рідини і змочіть в ній тампон.

Але є один суттєвий нюанс. Тампони слід замінювати кожні два з половиною години. Даний спосіб лікування не зовсім зручний, тому що навряд чи у Вас вийде на роботі або на вулиці своєчасно проводити процедуру. Так чи інакше, для повного зникнення проявів молочниці будуть потрібні допоміжні засоби, наприклад, свічки. Комплексне лікування набагато ефективніше, ніж застосування одного-єдиного препарату.

Також слід взяти до уваги, що борна кислота може створювати значний дискомфорт і навіть викликати печіння в області статевих органів. Перш ніж віддавати перевагу такому засобу, краще проконсультуватися у лікаря-гінеколога.

На закінчення відзначимо, що борна кислота застосування дійсно використовується для лікування молочниці, але має дуже багато серйозних побічних ефектів. Небажано застосування даного препарату при вагітності, в період лактації та для дітей. Також він не принесе користі жінкам, які страждають від порушення роботи нирок.

Борна кислота застосування від запаху ніг

Борна кислота застосування від запаху ніг – використовується цей засіб в домашніх умовах.

Виділення поту це природний процес в організмі людини при підвищених фізичних навантаженнях або нервовому напруженні. Однак якщо потіння відбувається в будь-якому положенні і при будь-яких температурах на це слід звернути увагу.

Коли застосовувати

При сильному гіпергідрозі головне попередити появу грибка, його ознаками є:

запах гнилі;

сверблячка;

печіння;

почервоніння шкіри і лущення;

в окремих випадках з’являються тріщини.

В даному випадку важливо позбутися від причини дискомфорту і в цьому допоможе борна кислота, яка отримала таку велику популярність завдяки здатності знищувати запах і запобігати сильному спітнінню ніг.

Зверніть увагу: борна кислота не несе шкоди шкірі стоп і є відмінним антибактеріальним засобом.

Препарат застосовують як настойки на воді або спирту, його додають в ванночки для ніг, після яких іноді виникає пощипування чого не варто боятися.

У косметології борна кислота використовується для приготування багатьох засобів, але більш за все у виготовленні лосьйонів.

Важливо: при шкірних захворюваннях ефект від використання борної кислоти менш виражений.

Як використовувати

Лосьйони з борною кислотою або настоянка використовується при наявності бактерій і мікробів, які провокують появу неприємного запаху.

За порадою медиків після застосування лосьйону шкіру бажано обробити дитячою присипкою.

Якщо людину долає сильний гіпергідроз, для боротьби з ним добре підійдуть ванночки із суміші борної і лимонної кислот. При цьому позитивний ефект виникне вже через 10 – 14 днів, а сам курс може тривати до року.

Якщо стопи вразив грибок, попрілості та інші наслідки життєдіяльності бактерій то тоді необхідно використовувати порошок борної кислоти.

Лосьйон в домашніх умовах

Лосьйон, до складу якого входить борна кислота можна приготувати вдома самостійно, для цього слід запастися:

4% розчином борної кислоти;

оцтом;

одеколоном.

Все в однакових частинах.

При сильному гіпергідрозі до порошку борної кислоти приєднують рівну кількість лимонної кислоти.

Ще існують аптечні засоби для ніг, до складу яких входить борна кислота, наприклад, паста Теймурова. Вона призначена для боротьби з пітливістю ніг, неприємним запахом і бактеріями. До складу даного продукту входять формальдегіди, тальк, саліцилова кислота і, звичайно ж, борна.

Використовувати цей засіб необхідно 3 – 4 дні з перервами в тиждень і наносити слід тільки на чисто вимиту і висушену шкіру.

Інструкція для взуття

Щоб не було таких неприємних проблем слід дотримуватись певних правил:

Купувати тільки якісне дихаюче взуття з натуральних матеріалів;

Не варто носити взуття вологе і погано очищене від бруду;

Носити вироби по сезону, щоб ноги не перегрівалися або, навпаки, не промерзали;

Для холодного і жаркого періоду краще мати кілька пар, щоб знизити навантаження на виріб і дати йому необхідний час для висихання;

Обробка взуття. Після сезонного використання взуття слід ретельно обробити навіть порошком тієї самої борної кислоти, просушити і почистити, упакувати і покласти в сухе місце;

Використовувати електросушарки для взуття, які не тільки відмінно сушать взуття, а й завдяки ультрафіолету знищують бактерії і спори грибка;

Літнє взуття і гумове важливо постійно обробляти мильним розчином від бруду і пилу.

Рекомендації

Якщо існує проблема з сильною пітливістю ніг або грибком слід доглядати не тільки за взуттям, а й дотримуватися правил догляду за стопами:

Ноги необхідно мити 2 рази на день;

Ретельно висушувати;

Не давати шкірі пересихати;

Використовувати лікувальні ванночки, тальки, присипки;

Можна обробляти крім борної кислоти слабким розчином марганцівки;

Змінювати шкарпетки кожен день, а то й кілька разів на день, в залежності від активності пересування;

Ретельно обробляти устілки взуття харчовою содою;

Використовувати спеціальні дезодоранти для ніг, які в своєму складі містять антигрибкові речовини.

Відгуки

Багато людей з великим успіхом застосовують борну кислоту і свідченням тому є їх відгуки:

Олена. Борна кислота – це досить дешевий і ефективний засіб в боротьбі з пітливістю не тільки ніг, але і пахв. До моменту його використання, в які крайнощі я тільки не вдавалася, але ванночки з борної кислоти і присипки пахви мене просто врятували від косих поглядів оточення.

Олексій. Мені 20 років і моя мама постійно тримає в аптечці борну кислоту, так як у неї проблема з підвищеною пітливістю. Однак мені вона допомогла в зовсім іншому напрямку.

Десь років з 18 у мене почалися вугрі, я ніяк не міг впоратися з цим завданням – купував дорогі препарати, ходив в косметичні салони, а висип тільки посилювався і ось мама мені порадила протирати обличчя водним розчином і що ви думаєте? Прищі стали присихати і незабаром зовсім зникли – так що борна кислота наші сімейне ліки.

Анастасія. Борна кислота застосування – стала справжньою знахідкою для мене в боротьбі з огидним запахом ніг, тільки присипка цього чудесного медикаменту дала мені позбавлення від постійної мокроти і неприємних випарів.


Check Also

Малюнки по клітинках для хлопчиків. Цікава ігрова підбірка

Велику популярність останнім часом набирають малюнки по клітинках для хлопчиків. Щоб ви завжди знали, що …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *