Home / Здоров'я / Білий наліт на язику

Білий наліт на язику

Вранці, розглядаючи перед дзеркалом власний язик, кожна людина помічає на його поверхні незначний білий наліт на язику, який легко видаляється під час чищення зубів. Це явище цілком закономірно, оскільки за ніч у порожнині рота відбувається процес інтенсивного розвитку мікроорганізмів, для яких живильним середовищем служать не тільки залишки їжі, а й слина. В результаті їх життєдіяльності на язикуі з’являється напівпрозора біла плівка. Причому, влітку її товщина в силу кліматичних умов може досягати 1-2 мм, що є нормою. Однак якщо кількість нальоту постійно збільшується, і він утворюється не тільки вранці, то варто серйозно задуматися про власне здоров’я, тому даний факт може свідчити про серйозні порушення в роботі організму.

Білий наліт на язику. Причини 

Найчастіше густий і непрозорий білий наліт на язику утворюється у людей, які страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту. При цьому нальотом, як правило, покритий не весь язик, а лише його задня частина в області кореня. Якщо біла плівка утворюється з боків язика, то в цьому випадку варто звернутися за допомогою до уролога, так як висока ймовірність наявності проблем з нирками. Крім цього, причиною утворення такого нальоту може стати вживання сильних антибіотичних засобів і препаратів, до складу яких входять нестероїдні гормони. У разі, коли білим нальотом покритий весь язик, можна вести мову про зниження імунітету або ж запальних процесів в організмі. Такі симптоми можуть вказувати на розвиток як простудних, так і інфекційних захворювань. У свою чергу, якщо на поверхні язика з’являються нерівномірні білі плями, то найчастіше це – перші симптоми скарлатини.

Нерідкі випадки, коли білий наліт на язицу свідчить про розвиток таких небезпечних недуг, як цироз печінки, дизбактеріоз, пошкодження слизової оболонки шлунково-кишкового тракту. Крім цього, причиною його утворення можуть стати різні грибкові захворювання порожнини рота, які зустрічаються досить часто, але протікають безсимптомно, тому багато хто просто не звертає на них уваги. Якщо білий наліт починає синіти, то це може вказувати на розвиток черевного тифу або ж дизентерії. У свою чергу, чіткі відбитки зубів на язику при рясному білому нальоті вказують на порушення обміну речовин в організмі і погану засвоюваність їжі.

Перед тим, як позбавитися від білого нальоту на язику, слід обов’язково проконсультуватися з терапевтом, який, як правило, призначає додаткові види обстеження у профільного спеціаліста. Тільки після того, як причина встановлена і призначено курс лікування, можна розраховувати на те, що з часом наліт повністю зникне. Однак при цьому не варто забувати, що деякі лікарські препарати, що роблять активний вплив на мікрофлору кишечника, слизову оболонку шлунка або ж імунну систему організму, можуть лише погіршити ситуацію – наліт стане більш щільним, і зняти його навіть при чищенні язика не вдасться. Це – тимчасове явище, тому не варто панікувати. У більшості випадків після закінчення лікування та відмови від прийому медикаментозних засобів такий наліт зникає сам по собі протягом 3-5 днів.

Як видалити наліт на язику

У разі, коли очевидних медичних причин для утворення нальоту немає, і стан здоров’я не викликає побоювань, але при цьому біла плівка з’являється на язику з завидною періодичністю, варто звернути підвищену увагу на правила особистої гігієни. Для початку необхідно обзавестися спеціальною зубною щіткою, яка має гумову рифлену накладку, призначену спеціально для видалення нальоту з язика. Використовувати її слід під час кожного чищення зубів, так як в перервах між прийомами їжі на язику утворюється тонкий шар з продуктів харчування, частинки яких застряють між рецепторами. Такий харчовий наліт є прекрасним середовищем для розмноження бактерій, і якщо його регулярно не видаляти, то можна не тільки обзавестися неприємним запахом з рота, але і спровокувати розвиток різних захворювань, носіями яких є мікроби.

Тим, хто щодня стикається з густим білим  нальотом на язику, також варто хоча б раз на добу видаляти його за допомогою марлевого диска, які попередньо змочується в розчині харчової соди (0,5 чайної ложки на 200 мл кип’яченої води). Повторювати цю процедуру слід до тих пір, поки поверхня мови не стане абсолютно рожевою і блискучою. Причому, найкраще робити це перед сном, очищаючи таким чином порожнину рота від бактерій. Вранці ж можна вдатися до допомоги рослинного масла, яке потрібно злегка підігріти, але не доводити до кипіння. Тепле масло (приблизно столова ложка) потрібно потримати в роті 10-15 хвилин, перекочуючи по піднебінню язиком, після чого виплюнути. Після процедури воно за кольором має нагадувати звичайне молоко. Якщо це так, то очищення язика і заодно всього організму пройшло дуже успішно. Тепер залишається лише прополоскати рот теплою водою і до самого вечора забути про білий наліт на язику.

Як чистити язик показано на відео:


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *