Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Білі виділення під час вагітності – ознаки та вирішення проблеми

Білі виділення під час вагітності – ознаки та вирішення проблеми

Білі виділення під час вагітності – привід для пильної уваги майбутньої мами. Ще б пак, адже така реакція організму відноситься безпосередньо до зростаючого всередині жінки малюка. Появі підозрілих згустків лікарі знаходять не одне пояснення, основна ж причина полягає в кардинальній перебудові всіх систем материнського організму для благополучного виношування малюка. Коли ембріон міцно імплантується в товщу внутрішньої стінки матки, її шийка закупорюється щільною слизовою пробкою, завдяки якій інфекція не може проникнути до малюка, щоб нашкодити йому. Тому збільшення об’єму вагінальних виділень з 13 тижня вагітності вважають цілком природним явищем, і це не повинно бентежити майбутню маму.

Білі виділення під час вагітності – механізм утворення

Білі виділення під час вагітності - ознаки та вирішення проблеми

У перший триместр «цікавого» положення жіночий організм сильно залежить від гормону прогестерону. За виробництво речовини відповідає жовте тіло, яке формується відразу після того, як розірветься фолікул. З моменту запліднення яйцеклітини жовте тіло починає рости і з кожним днем синтезує все більше прогестерону. При дефіциті цього гормону вагітність зберегти дуже важко. Саме завдяки прогестерону шийка матки закривається пробкою, що складається з щільного слизу. На це вказують густі білі виділення під час вагітності, які мама з завидною регулярністю виявляє на своїй нижній білизні в перші місяці після зачаття.

Все в порядку, якщо виділення представлені слизовими, прозорими або молочно-білими згустками без будь-якого запаху. Вони не приносять жінці ніяких незручностей, так як не дратують слизову оболонку піхви. Охайність зводить проблему нанівець – ретельно дотримуючись правил особистої гігієни, вагітна може і зовсім не помітити виділення, отже, і приводу для занепокоєння у неї не виникне. Після пологів мікрофлора піхви приходить в норму без медикаментозного втручання, і надмірні виділення зникають.

А ось за кілька днів до народження малюка кількість слизового секрету, навпаки, збільшується. Це нормальне явище, передбачене жіночою фізіологією. Таким чином організм готується до майбутніх пологів. Якщо виділення прозорої рідини або згустків на пізніх термінах вагітності не супроводжується болем, боятися нема чого – одномоментного початку пологів не буде. А ось якщо вагітна протягом 1 – 2 годин зауважує не надто сильні прозорі виділення і відчуває при цьому туппий тягнучий біль в області попереку або внизу живота, швидше за все, у неї почали відходити води. У цьому випадку потрібно якомога швидше зв’язатися зі своїм лікарем.

Білі виділення під час вагітності  вважають тривожним знаком, якщо за таким симптомом стоять грибкові, бактеріальні або інфекційні захворювання. Дуже важливим моментом в цій неприємній ситуації є своєчасне звернення до фахівців за допомогою у вигляді грамотного лікування – на кону здоров’я дитини! Вперше майбутня мама повинна насторожитися, коли виявить, що вагінальні виділення відрізняються злегка зеленуватим або сірим відтінком (втім, колірна палітра патологічних слизових згустків досить велика) і неприємним або дивним запахом. Це є достатнім приводом для повного обстеження, здачі крові і мазка на аналіз. Зволікати не можна, оскільки по сусідству з крихіткою в організмі жінки може влаштуватися дріжджова інфекція, гарднерельоз, трихомоніаз та інші небезпечні захворювання.

Чому з’являються білі виділення під час вагітності?

Факторів, що сприяють утворенню прозорих і білих згустків в порожнині піхви, більш ніж достатньо. Розглянемо найбільш важливі з них:

Перш за все, збільшення вагінального секрету викликає сама вагітність, коли просвіт шийки матки перекриває захисна слизова пробка. У нормі колір таких виділень варіюється від світло-бежевого відтінку до молочно-білого. Ніякого дискомфорту посилене вироблення вагінального секрету майбутній мамі не доставляє.

Коли характер слизових згустків змінюється – вони набувають виражений зеленуватий, жовтий або сірий колір, добре відчутний кислий або інший неприємний запах – причиною тому стає інфекція, що проникла в організм матері. При цьому жінка може відчувати і ряд інших тривожних симптомів. Виражені вони, як правило, загальним нездужанням, запамороченням і швидкою стомлюваністю жінки. Організм вагітної в цьому випадку занадто ослаблений, щоб протистояти різним інфекційним захворюванням.

Молочниця – одна з найпоширеніших проблем, з якою стикаються багато вагітних. Виділення втрачають прозорість, набуваючи білий колір і сирнисту консистенцію. До того ж з’являється запах, що нагадує пивні дріжджі, і сильний свербіж зовнішніх статевих органів. Ситуація іноді ускладнюється ще й тим, що на тлі вагінального кандидозу можуть з’явитися і інші патогенні мікроорганізми, які ще більше погіршать становище вагітної. Одне заспокоює – молочницю сьогодні легко усунути і при адекватному лікуванні до моменту народження дитини від неї не залишається і сліду.

Білі виділення під час вагітності  без запаху нерідко з’являються в ті дні, в які у жінки повинні були початися критичні дні, якби не відбулося зачаття. Поява помірних слизових згустків зазвичай не приносить дискомфорту, але якщо вагітна відчуває щось, схоже на біль або спазми внизу живота, до лікаря потрібно звернутися негайно.

У деяких випадках раптова поява сильних білих виділень передує мимовільному перериванню вагітності або вказує на те, що плід перестав розвиватися.

Іноді поява білих виділень при вагітності (фото) викликано не внутрішньою, а зовнішньою причиною, яка криється в використанні щоденних прокладок. Більшість виробників випускає ці засоби особистої гігієни на основі різних добавок і «природних» екстрактів, вони цілком можуть спровокувати розвиток алергічної реакції, однією з ознак якої є саме білі виділення. Щоденні прокладки для вагітних повинні бути найпростішими – білого кольору і без запаху.

Білі виділення при вагітності як сигнал про хворобу

Отже, білі виділення на ранніх термінах при вагітності обумовлені фізіологічними змінами в організмі, їх вважають закономірністю. Але майбутній мамі потрібно пам’ятати, що іноді вони є однією з ознак захворювання, яке може нашкодити не тільки їй, але і її малюкові. Всі хвороби подібного роду вимагають своєчасної діагностики та відповідального лікування.

Наприклад, сильні білі виділення при вагітності, мають кислуватий запах і грудкувату консистенцію, що нагадує сир, вказують на активну життєдіяльність грибка роду Кандида. Цей патоген – один з тих мікроорганізмів, які постійно присутні в мікрофлорі піхви. З настанням вагітності імунні сили організму знижуються, на цьому грунті грибок починає швидко розмножуватися, породжуючи вагінальний кандидоз. Боротися із захворюванням власними силами не можна – багато препаратів проти молочниці заборонені при  вагітності, тому тільки лікар зможе призначити ефективний і безпечний курс лікування.

Жовто-білі або зеленуваті виділення можуть свідчити про наявність у вагітної інфекційного захворювання, хоча завчасно панікувати, звичайно, не варто. Іноді вагінальний слиз зеленуватого відтінку з’являється після того, як слизова оболонка статевих шляхів була механічно пошкоджена. Це цілком могло статися в ході огляду вагітної на гінекологічному кріслі. В цьому випадку виділення носять короткочасний характер.

Найчастіше білі виділення з домішками підозрілого відтінку при вагітності носять симптоматичний характер, вказуючи на розвиток певного захворювання. Наприклад, така картина характерна для вагінального дизбіозу, з яким нерідко стикаються майбутні матусі. Патологія відрізняється виділеннями, що нагадують шаруючі плівки, і вираженим рибним запахом.

Виділення зеленуватого відтінку, які супроводжуються болем у нижній частині живота, різзю при сечовипусканні і частими позивами в туалет, вказують на запальну реакцію, що охопила органи сечостатевої системи. Якщо запалені яєчники або маткові труби, слиз набуває насичений жовтий колір, може початися лихоманка.

Гарднерельоз, хламідіоз, трихомоніаз – всі ці статеві інфекції здатні розвинутися і проявити себе вже при наявності вагітності. Зелені, гнійні або з домішками бульбашок виділення, хворобливе сечовипускання, відчуття печіння є загальними ознаками таких захворювань. На щастя, якщо при вагітності вчасно виявити проблему і швидко ліквідувати її, на здоров’я малюка це ніяк не відіб’ється.

Якщо білі виділення під час вагітності  містять прожилки крові, а сам слиз не густий, а водянистий, то майбутній мамі слід відразу ж повідомити про це свого лікаря – можливо, у неї цервицит (запалення каналу шийки матки) або ерозія шийки матки. Якщо залишити проблему без уваги, вона серйозно ускладнить перебіг вагітності.

Білі виділення під час вагітності – як позбутися від проблеми?

Виникнення прозорих або білих виділень у майбутньої мами, які є природним фізіологічним процесом, ніякого втручання з застосуванням лікарських засобів не вимагає. Однак зі своїми страхами і питаннями жінці потрібно звернутися до гінеколога.

Виділення при вагітності, спровоковані наявністю в організмі майбутньої мами бактеріальної інфекції, важко піддаються лікуванню, оскільки багато антибактеріальних препаратів в цей час пацієнтці протипоказані. Для придушення життєдіяльності патогенних мікроорганізмів і відновлення здорового балансу вагінальної мікрофлори лікар підбере лікарські засоби, які вплинуть на плід мінімально. У комплекс лікування також будуть додані препарати, що підтримують імунітет вагітної на належному рівні. Під час лікування жінка повинна добре харчуватися і більше часу проводити на свіжому повітрі.

Інфекційні захворювання, які спричинили появу білих виділень при вагітності, повинні бути усунені обов’язково, в іншому випадку постраждає не тільки жінка, але і її малюк. Особливо непросто позбутися запущених хвороб, їх лікування забирає багато сил і часу, тому при появі щонайменших підозрілих симптомів вагітної потрібно без роздумів прийти за допомогою до фахівців. Займатися самостійним лікуванням таких захворювань категорично заборонено!

Для боротьби з інфекцією у вагітних лікарі використовують спеціально складені для таких випадків схеми лікування, використовуючи найбільш безпечні перевірені препарати, дія яких ніяк не відіб’ється на стані дитини. Терапію проводять на основі лабораторних досліджень крові та мізків пацієнтки.

Щоб усунути молочницю, досить застосовувати лікарські препарати з місцевим спектром дії. Це креми, вагінальні супозиторії, мазі. Якщо вагінальний кандидоз знаходиться на початковій стадії розвитку, можна обійтися одним Пімафуцином, якщо ж форма захворювання запущена, то лікар призначить майбутній мамі комплексне лікування протигрибковими препаратами. Щоб полегшити неприємні симптоми, можна після узгодження з гінекологом використовувати рецепти народної медицини – спринцюватися відваром кори дуба, нагідок або розчином води, йоду і солі.

Ще головне для жінки, з хвилюванням відраховувати дні, що залишилися до зустрічі з довгоочікуваним малюком? Мабуть, спокій і впевненість в тому, що власне здоров’я її не підведе. А для цього потрібно заручитися підтримкою грамотного фахівця. Пам’ятайте, що в такій делікатній і вразливому положенні, як вагітність, не можна вживати кардинальних кроків на власний розсуд, інакше можна нашкодити малюкові. Всі питання, що хвилюють, білі виділення або погане самопочуття при вагітності, потрібно обговорювати зі своїм гінекологом. Будьте здорові!


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *