Home / Твоя краса / Обличчя / Білі цятки під шкірою на губах: що це і як лікувати?

Білі цятки під шкірою на губах: що це і як лікувати?

На губах з’явилися білі цятки під шкірою? З чим це може бути пов’язано? Які ризики несе? Як можна позбутися від неприємного «висипу»? Розбираємося з особливостями захворювання далі.

Якщо виникають білі цятки під шкірою на губах, причини не слід шукати глибоко в організмі. Існує поширена думка, що вони обов’язково свідчать про наявність захворювання внутрішніх органів (зокрема, травного тракту), глистові інвазії або порушеннях обмінних процесів. Однак насправді все виявляється не так страшно. І білі цятки під шкірою на губах  виникають зовсім не через обмінні розлади.

Механізм виникнення білих цяток на губах вивчений сучасною медициною. Є у нього і назва – хвороба Фордайса, а ті самі цятки іменуються гранулами. Але точної відповіді, чому ж вони виникають, фахівці поки не дають. Призводять лише припущення і фактори, що стимулюють розвиток хвороби.

Білі цятки під шкірою на губах що це і як лікуватиЯкщо білі цятки під шкірою на губах  не доставляють ніякого дискомфорту своєму власникові, не чешуться і не сверблять, як роздратування шкіри губ, не поширюються і не збільшуються в розмірах, медициною визнано сприймати їх як абсолютно нормальний стан.

Гранули Фордайса не є заразними, не тягнуть ускладнень, не заподіюють ніякої шкоди здоров’ю. Єдиний їхній мінус – косметичний і іноді виникає відчуття дискомфорту.

Чому виникають білі цятки під шкірою на губах?

Медики вважають, що білі цятки під шкірою на губах  виникають через зміни анатомії сальних залоз. В ідеалі, вони розташовуються глибоко під шкірою і їх робота абсолютно не помітна зовні. Але в деяких випадках (фактори, що сприяють цьому, ми вкажемо нижче) сальні залози зміщуються, просуваючись до верхнього шару шкіри. Додатково відбувається порушення їх роботи, посилюється вироблення шкірного секрету. Він накопичується, протоки залоз звужуються, що призводить до утворення мікрокіст – тих самих цяток, які ми можемо спостерігати в дзеркалі.

Білі цятки під шкірою на губах : фактори, які сприяють утворенню гранул, наступні

Період статевого дозрівання – часом, коли цятки на губах з’являються найчастіше, є вік від 13 до 17 років. У цей період вкрай нестабільний гормональний фон, що і стає причиною виникнення хвороби.

Індивідуальна анатомія – нерідко зміщення сальних залоз закладено в людині генетично. Тому в міру дорослішання, коли активується вироблення шкірного жиру, починають формуватися гранули.

Зміна сальних залоз – хвороба провокує звуження проток, через що сальні виділення скупчуються і закупорюють залозу. Також причиною можуть бути травми, удари.

Куріння – у курців нерідко Білі цятки виявляються не тільки на зовнішній, а й на внутрішній стороні губ.

Білі цятки під шкірою на губах: лікування хвороби Фордайса

Гранули у вигляді вузликів жовто-білого кольору є косметичним дефектом. Діаметр їх зазвичай не перевищує 2 мм, висота становить 1 мм. Хворобливість практично відсутня, але зрідка виникає почуття свербежу або печіння, яке швидко проходить. При натисканні на поверхню може виступати жовтувата рідина, але самостійно намагатися витягти її не можна, так як існує ризик занесення інфекції. Він же присутній при розчісуванні гранул, також ймовірне виникнення рубців. Тому чіпати цятки і намагатися їх видалити своїми силами не рекомендується.

Якщо виникли білі цятки під шкірою на губах, як лікувати їх розповість фахівець. При виникненні підозр або постійного дискомфорту бажано звернутися до дерматолога, який швидко поставить діагноз.

Особливості хвороби Фордайса такі, що сплутати її з чимось іншим навіть візуально неможливо. Якщо у фахівця з’являться сумніви, буде призначена біопсія тканини. Підставою для неї служить наявність множинних висипань, але не тільки на губах, а по всьому тілу. Такі гранули можуть бути викликані молюском або, наприклад, екземою.

Лікування при наявності білих цяток на губах призначається залежно від особливостей перебігу хвороби. Якщо вони не викликають ніякого дискомфорту, лікувати їх не потрібно. Відсутність лікування визнається єдино вірним рішенням у цьому випадку, так як дійсно ефективної методики позбавлення від даної хвороби на сьогоднішній день не існує.

І навіть після видалення утворень (кріотерапія або лазерне лікування) вони можуть виникнути знову. Для усунення неприємного свербіння призначаються антигістамінні засоби або заспокійливі гелі. Допомагають Ретин-а і масло жожоба.

Доброю новиною для володарів білих цяток на губах може послужити той факт, що нерідко після 30 років гранули зникають самі по собі. На думку дерматологів, це відбувається через зниження активності гормонів і нормалізації роботи сальних залоз.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *